Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Dynamikę modulacji na 1 ale górną modulacje obniżył bym do 60 procent. No i powrót zimny za duża delta, ostatnie zdjęcie z palnika wychodzi ci język - spieki, czy jak otwierasz piec a palnik chodzi to do kotłowni leci ci dym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie leci jest bardziej skierowane do do tyłu kotła. Śmierdzi tylko taką siarką albo czymś tym rodzaju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg komin masz drożny, zmniejsz temp zadaną na kotle do powiedzmy 55 stopni, może uda się obniżyć różnice powrotu i zasilania , zobacz jak się będzie kocioł zachowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do pana Jareckiego.

Czy to jest okej ,montowanie palnika 9 kW do kotła 12 kw. Kiedyś gdzieś wyczytałem że ta dziewiątka nie pociągnie więcej jak 10 kW, to skąd jeszcze wziąć te 2 kW do nominalnej mocy kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Misiu, kiedyś zrobiłem taki eksperyment polegający na tym że, odkręciłem zawór czterodrogowy na maksa puszczając na dom 48 stopni jednocześnie obniżając temperaturę na kotle na 55 stopni. Jedyne co udało mi się osiągnąć przez to to tylko większe spalanie dobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko formalnie spytam o ustawienie powietrza ..czy kolega korekty powietrza ma ustawione na zero?

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem koledzy że znam temat Antka wszystko było już sprawdzone efekty widać jakie. No i się podałem . Jedynie co to pompa kotlowa do stabilizacji.kociol dymi nawet jak wkręca się na obroty to raczej pompa nic nie da co innego jak by schodził szybko z dużej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale nie widzę dobrze na telefonie i fotka w ciemności robiona. Ten dym jest brudny ciemny czy jasny mleczny? Bo to jednak znacząca różnica i powody różne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbowana była praca na dynamice 1 modulacji?

Czy próbowaliście ustawić dmuchawę podczas stałej pracy w stałych mocach  np. 2 godziny w 25%, później 2godz w 40% czy 50% mocy?

Ciekawe jakie są obroty przy stałej mocy minimalnej i prawidłowym spalaniu...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, krisgie napisał:

Może głupie pytanie ale nie widzę dobrze na telefonie i fotka w ciemności robiona. Ten dym jest brudny ciemny czy jasny mleczny? Bo to jednak znacząca różnica i powody różne...

Nie ma głupich pytań, powiem że sam się również zastanawiałem czy to dym ...czy para...dym od razu wylatuje z komina para pojawia się kawałek dalej od komina

Ale to może być na fotce tak widać...

YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dym wylatuje prosto z komina, jest koloru szarego i występuje przy różnych temperaturach na zewnątrz. Kiedyś miałem dolniaka i wiem jak wygląda para z komina, jest bielutka i tak jakby się odrywała od komina.

Edytowane przez anek65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze mną przy mocy palnika 13 kw mam powietrze przy wpa 07(18-40%), przy DM80(6-20%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruszcik w dobrze zamontowany ?  dziurki głęboko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem jeszcze raz ostatnie zdjęcia kotła i nie zauważyłem żeby była sadza, w piecu masz szaro i spiek wychodzący z palnika. W większości przypadków spieki powstają gdy jest za dużo powietrza, w niektórych przypadkach wina eko. Jedna rada, wprowadzasz zmiany w sterowniku w ustawieniach - trzeba odczekać trochę niech kocioł je " przetrawi " . Jest weekend , przeanalizuj co koledzy podpowiadali. Spróbuj na próbę jeszcze inny eko. Może masz kolegę co pali innym eko i mu nie kopci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, anek65 napisał:

Pytanie do pana Jareckiego.

Czy to jest okej ,montowanie palnika 9 kW do kotła 12 kw. Kiedyś gdzieś wyczytałem że ta dziewiątka nie pociągnie więcej jak 10 kW, to skąd jeszcze wziąć te 2 kW do nominalnej mocy kotła.

12kW na maxa na stanowisku badawczym ze stałymi przepływami i obciążeniem utarga, ale nie do tego powstał.

12kW na tym małym to kocioł malinowy  i jeszcze bodajże Cirus . Ten drugi to o tyle słabo to wygląda, że nie wiem czym to się różni od 9ki... Technix9 kW oryginalnie ma na górze te rurki i koszyk na czapkę śliwek 70-75kg, bo z założenia miał być na mieszkania w kamienicach czy na bloki na wsiach. Tu jak patrzę na szkic, to dla mnie jest to taka 9ka Technix.

U nas ten mały jest tylko w Technix 9kW

Do Technix 12kW oraz do Skamp-pv 13 idzie sv200n-15ka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę oto wykresy. Panowie, ja nie płaczę że mi jest zimno w domu, bo temperaturę mam komfortową. Nie płaczę też że kocioł dużo spala, bo wiem że  budynek musi swoje wziąść, nie zależy mi również na prostej kresce na wykresach, ale na litość boską ten dym, wygląda jakbym palił płytami meblowymi albo jakimś innym paskudztwem. Miałem dobrego i fajnego doniczka,to kurczę zachciało mi się ekologii.

IMG_20200118_061607.jpg

IMG_20200118_061617.jpg

IMG_20200118_061631.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie, czy te wykresy sa przy dynamice modulacji 1 ?

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamika na 5. Wcześniej przerabiałem dynamikę na niższych poziomach i na jedynce też, dłużej różnicy na wykresie nie było widać.

Screenshot_2020-01-18-07-13-56-907_timel.skzp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.