Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Zrób korektę -10, założysz pompę kotłowa, puścisz grzanie z 4d na dom będzie inaczej. Załóż sobie siłownik na 4d i podłącz pod sterownik, możesz później uruchomić sobie korektę pogodowa na mieszacz. 

Zrób jeszcze powietrze po dwa oczka w dół , górę i dół.

Edytowane przez Misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pawciooo napisał:

Wątpię w to piec mam od piątku czyli 4 dni

I tak sprawdž usczelke klapy kosza.Jesli nie sczelinka w rogu,usuniete troche obok,panty wysterowane,tak...

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2020 o 16:53, anek65 napisał:

Na korekcie minus 5, przy powietrzu dół 17% góra 53% nie ma już dymu. Popiół dość miękki ,wygląda jakby było mniej spieków. W wyczystce pod rusztem  odziwo było mniej popiołu. Wyrwałem resztę tej uszczelki która się tam jeszcze plątała. Można powiedzieć że na razie jest okej, tylko tak jakby wzrosło spalanie a na dworze zrobiło się cieplej.

 

Zdecydowanie za dużo węgla (potencjał , kaloryczność, podajnik) i za dużo powietrza - spaliny przy tej modulacji powinny być na poziomie 85 stopni. Całe ciepło ucieka ci w komin.

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wartek68. Dymienie w miarę ogarnięte.Teraz będę pomału obniżał dawki paliwa i powietrza ,zobaczymy co się będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anek65 nie kombinuj za mocno , na którym węglu palisz, na tym nowym czy starym, wprowadź kaloryczność z papierów, jak masz 24 - 27 Mj wprowadź 25,5 Mj, powietrza nie ruszaj na razie, jak wyglądał popiół po nocy była jakaś roznica, musisz trochę zejść z temp spalin, ucieka ci tego ciepła komin. Dokładniejsze ustawienia sobie zrobisz po instalacji pompy kotlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegi Pieklorz, widziałem ma zdjęciach że niektórzy producenci kotłów montujący palnik sv200 montują na przeciwległej ścianie palnika dodatkową płytę stalowa  lub płytę izolacyjna. Pytanie po co,  jakie jest twoje zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poruszałem ten temat u mnie w wątku, ale chętnie poczytam jeszcze więcej opinii bo zastanawiam się czy coś działać w tym kierunku po sezonie grzewczym:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misiu napisał:

Mam pytanie do kolegi Pieklorz, widziałem ma zdjęciach że niektórzy producenci kotłów montujący palnik sv200 montują na przeciwległej ścianie palnika dodatkową płytę stalowa  lub płytę izolacyjna. Pytanie po co,  jakie jest twoje zdanie na ten temat.

Już gdzies o tym pisałem.

Ta płyta stalowa naprzeciw palnika jest elementem konstrukcyjnym, wymiennym kotłów Skamp-PV od 2016r.

Swego czasu miałem taką prowizoryczna na swoich filmikach w wymienniku testowym, później ją celowo wyjąłem, aby innym nie pomagać za bardzo...

Montujemy to także do kotła Technix, nic mi nie wiadomo o tym, aby ktos inny to także montował.

Kluczową kwestią sa odległości oraz temperatury, ceramiczna nieco grubsza psuje emisje i warunki spalania promieniując na początek paleniska...

 

 

Edytowane przez Pieklorz
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem sporo firm oferuje teraz kotły z palnikiem SV200. Ja mam np. Dragon, Malina chyba też ma sv'ke i pewnie znajdzie się wiele innych producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam pytanie trochę z innej beczki, w jakich mocach jest oferowany palnik SV200, początkowo były chyba tylko dwie wersje 15 oraz 25 kW, czy doszły jakieś nowe?

Pytam ponieważ w sprzedaży są oferowane różne moce w różnej cenie, np. 9, 12, 15 kW w cenie 2200zł i później 19, 24?, 30 2600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze 9 Kw.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Efekty spalania z ostatnich 24 godzin. Dymu nie ma. Kaloryczność ze zdjęcia ,była nastawiona dopiero od 12:00. Z tymi spalinami słabo to wygląda, i spalanie jest chyba jakieś większe.

IMG_20200121_160810.jpg

IMG_20200121_160922.jpg

IMG_20200121_160916.jpg

IMG_20200121_160203.jpg

IMG_20200121_160154.jpg

IMG_20200121_160137.jpg

IMG_20200121_160119.jpg

IMG_20200121_160045.jpg

IMG_20200121_160039.jpg

IMG_20200121_160031.jpg

IMG_20200121_160016.jpg

IMG_20200121_160003.jpg

IMG_20200121_155947.jpg

IMG_20200121_155150.jpg

Screenshot_2020-01-21-13-53-01-497_timel.skzp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stempos1980 napisał:

Tylko te dwa piece tzn Tehnix i sztoker mają tylko ten palnik czy jeszcze są jakieś firmy inne które go mają?

Sztoker nie ma tego palnika. Tam nie ma sv200

Sztoker to kocioł pracujący na takiej zasadzie, ale nie ma wyjmowanego i wymiennego palnika. Palenisko jest elementem konstrukcyjnym kotła w sztokerze. Tam jest tylko płytka a reszta to budowa wymiennika.

 

4 godziny temu, Flame napisał:

Panowie ja mam pytanie trochę z innej beczki, w jakich mocach jest oferowany palnik SV200, początkowo były chyba tylko dwie wersje 15 oraz 25 kW, czy doszły jakieś nowe?

Pytam ponieważ w sprzedaży są oferowane różne moce w różnej cenie, np. 9, 12, 15 kW w cenie 2200zł i później 19, 24?, 30 2600zł.

Sv200-9 (10) mały odlew

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sv200-15 

Sv200-25 (dwa rzędy więcej otworów) średni odlew

Xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Sv200-30

Sv200-38

SV200-48 (duży odlew, różnica w liczbie otworów)

Xxxxxx

Więcej nie ma, dalej to czyjaś fantazja ułańska

 

ps. Różnica jest jeszcze w motoreduktorze. Tańszy jest standardowy motoreduktor z klasycznym silnikiem. Pracuje nieco głośniej.

Nieco droższy od niedawna dostępny energooszczędny i cichy 40W markowany przez Technix. Taki od jakiegoś czasu jest w Skamp-pv oraz Technix z SEKOM.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, anek65 napisał:

Efekty spalania z ostatnich 24 godzin. Dymu nie ma. Kaloryczność ze zdjęcia ,była nastawiona dopiero od 12:00. Z tymi spalinami słabo to wygląda, i spalanie jest chyba jakieś większe.

Nie dziwne, że tyle pokazuje, skoro połowy nie dopala. Jeszcze trzeba ujmować węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anek65 powietrze góra zrób na 48, korektę zrób na -15. Pompę co na którym biegu masz ?? Większe bryłki przełam i zobacz czy środek jest czarny.

Edytowane przez Misiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, anek65 napisał:

wartek68. Dymienie w miarę ogarnięte.Teraz będę pomału obniżał dawki paliwa i powietrza ,zobaczymy co się będzie działało.

Radziłbym podnieść kaloryczność (27,5)   i potencjał  (5,5)  - powietrze zdecydowanie mniej, jeżeli to dmuchawa 40W to min18  i max 36.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.