Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Dla tego obcinac się powinno górę nie dół modulacji . Sv fajne na spalanie na około 30% więc nic nie zaszkodzi pyknac to na np 50 czy mniej . To zawsze się fajnej spali latem niż by miał stac w odstawce . Ja tam myślę że kolega nie ogrzewa teraz domu ? A to samo cwu też jakieś wielke nie jest np 200 litrów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sterownik ogarnięty nawet temperatura podajnika spadła, spalanie 5,4 na dobę.

Ja wiem że mam przewymiarowany kocioł,lecz u mnie jest stare budownictwo ma parterze, jak na jest upał 35 stopni to u mnie na parterze jest 22 stopnie. Podłogi nie są odizolowane ,mury zimne chociaż ocieplone lecz styropianem 10 grafitowym ,jak jest 20 stopni na dworze to u mnie już otwierają się termostaty w grzejnikach na parterze.Wiec jesienią i zimąa ma co ogrzewać kociol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz kocioł, bo ja wyjsciowo sterowniki ustawiam.

Jak dmuchawa 80W,to 

Wentylator- SKALA 12 do 15min i max 35-37 zależy jaki duży kocioł.

Jak tak zrobisz skalę, to 

Palnik - powietrze ma mieć min 16-20 a max 75-80 i nie inaczej dla SVki przy tak ustawionej skali. 

 

Przesyp średniej SVki to średnio 12kg/h +,- 0,5kg w zależności od węgla.

 

Jak jednak ogarnales po swojemu, to dobrze.

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zależy jaka frakcja tego ekomiału, jego wilgotność. Generalnie (to jest oczywiście moje zdanie) miał trudniej jest zapalić od grochu. Jednak przez drobniejszą frakcję, rozgrzane powietrze od zapalarki ma trudniej jeśli chodzi i przedostanie się przez złoże. Drugą kwestia to wilgotność. Tutaj chyba nie muszę nic dodawać. Przy zapalarce trzeba jeszcze bardziej pilnować suchości opału. Nie pomogę jeśli chodzi i ustawienia rozpalania, bo nie paliłem takim wynalazkiem. Być może można tutaj coś ugrać. Niech się mądrzejsi wypowiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kijasr chętnie bym się dowiedział czym w takim wypadku się kierować zmieniając ustawienia startu palnika. Napiszesz coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Niecały tydzień temu dołączyłem do grona posiadaczy kotła z palnikiem SV200 i mam jedno pytanie odnośnie zawleczki, a raczej jej braku. Tak to wygląda, jak widać nie ma zawleczki tylko śruba z szeroką podkładką wkręcona w ślimak. W instrukcji obsługi brak info na ten temat (tzn. jest opisana normalna zawleczka.) O co tutaj chodzi? Podejrzewam że to jakiś nowy wypust, ale co jest zabezpieczeniem na wypadek blokady ślimaka? Chcę to wiedzieć na wypadek awarii np. w zimie. Jest to ten nowy motoreduktor energooszczędny z biegiem wstecznym.IMG_20210818_185600.thumb.jpg.4d8e19bfb3b5383a4b301fc1b72b1f54.jpgIMG_20210818_185605.thumb.jpg.80094cc53de39f0dfce70e0deac50c4a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@faradek to jest palnik szykowany na zamówienie konkretnej firmy zabezpieczenie na klin. Oni nie chcieli zawleczki, bo nie maja zamiaru jeździć do żadnych retort aby trudnemu klientowi wymieniac zawleczkę. W przypadku awarii ślimaka czy przekładni musisz zgłaszac się bezpośrednio do nich, bo technix w tym momencie nie bierze za to odpowiedzialności.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie taka lipa, bo zawleczkę każdy kto nie ma dwóch lewych rąk wymieni we własnym zakresie. Firma się w pewnym momencie zawinie, a Technix nie będzie miał nic do tego. Klient zostanie na lodzie. Tutaj pewnie jest grubsza robota, niż przy standardowej zawleczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś będzie musiało pęknąć.... Pytanie tylko co.... I zapewne nie będzie kosztowało 50 gr......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca gwarancji na klinie i zabezpieczeniu elektronicznym, a potem klin do kosza, wiertarka w dłoń i zakladamy zawleczkę.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tam jest zabezpieczenie elektroniczne jak w Defro - w razie zablokowania ślimak cofa i atakuje ponownie. Podobno próbuje parę razy, za każdym cofając sie dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja w swoim 10 letnim zębcu mam założony czujnik obrotu wału. Jak się nie obraca to sterownik wyłącza podajnik. Teraz niestety jest nieużywany, bo zmieniłem sterownik techa st48 pid na skzp02 który takiego patentu się jeszcze nie dorobił. Ledwo co po przeróbkach dorobili halla do dmuchawy, który co ciekawe, w tym techu też był wspierany.

A żeby nie było, to zawleczka też jest. Jeszcze nigdy nie została zerwana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś niezwykłym szczęściarzem, proponuje zagrać w  lotto. Ja kilka lat temu, na tonie wegla stracilem wiadro zawleczek i silnik. Tak dostał w kość źe poszedł do regeneracji. Teraz leży i czeka na godzine W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Dlaczego po wyczyszczeniu palnika ( komory powietrznej oraz płytki paleniska ) i tak się jakoś dziwnie pali.

Ogień i tak praktycznie nie widać na modulacji 30 % sterownik (Argos pid) na dodatek mam wrażenie , że chowa się do środka . Przez chwilę jak obserwowałem to pięć miał ciężko dobić do temperatury. Nie wiem co może być nie tak ( zaznaczę że po każdym czyszczeniu taka sytuacja się powtarza).

Proszę powiedzcie co jest nie tak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik po czyszczeniu musi mieć czas na to, aby odpowiednio się nawęglić. Czyli złe proporcje węgla do powietrza. Po kilku godzinach powinno wrócić do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej mówiąc musi się usyfic by wrócić do normy . Gdybyś częściej czyścić to  i trzeba by było skorygować powietrze które po czyszczeniu ma lepsze przeplywy przez wszystkie zakamarki . Tak że Kilka dni minie , tam wpadnie trochę popiolu ty się coś zasypie i będzie git .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to hece , z reguły po czyszczeniu powinno być lepiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki wniosek? Palnik po czyszczeniu jest nieszcczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem SV200 już kilka razy i nigdy nie było kłopotu. Paliło się dobrze. Sprawdź czy poprawnie osadziłeś ruszt paleniska oraz czy nie jest gdzieś wypaczony. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, MrWolf napisał:

wypaczony

Dokladnie . Tam nie jest wszystko na styk , bo na to nie pozwalaja warunki pracy (temperatury) do tego dochodzi pelne otwarcie wszystkich otworów , kanalikow . To wszystko co pracuje blisko zaru z biegiem czasu sie zanagaruje . Inaczej nie było by sensu czyścić palnikow /dysz. Czysty palnik na styku dwóch blach jeśli nie jest idealnie plasko tam , A to się dzieje na skutek wypaczen . Będzie tamtędy ulatywac powietrze , jak sie zapopieli to się uszczelni . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że w okresie letnim kocioł grzeje tylko CWU, to nawęglanie palnika trwa dłużej. Przy dużym odbiorze ciepła będzie to trwało może z godzinkę. 

Jest też możliwość, że kolega zbyt mało węgla używa do rozpalania. Ja zawsze dokładam kilka dawek gratis, jak widzę że słabo pali. Myślę, że brager poradzi sobie z tym kłopocikiem bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem i dolegał do końca nic się nie unosiło ani nie odkształciło. Zobaczymy jak to będzie później wygladalo.

Jeszcze dwa pytania mam.

Po ostatnim czyszczeniu zaczęły ze ścian odpadać mi jakieś strupy, gdy rozpalałem piec i dostał dużej temperatury wtedy zeczely odpadać, co to może byc?

Zauważyłem również , że jakoś krócej kocioł stoi w odstawce ale nie wiem czemu. Czy wpływ na to może już mieć pogoda? Dodam że mam sterownik Argos pid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.