Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Nie da i to boli ( 800 PLN ) najbardziej
A do tego zostaje nam kawał niepotrzebnego żeliwa.
Nawet pytałem jakiś czas temu w firmie Technix o możliwości przeróbki posiadanego już palnika. Na początku było że niby tak,że trzeba przysłać tył palnika,oni przerobią i odeślą. Ale wycofali się z tego. Tłumacząc brakiem czasu na takie przeróbki. A co ciekawe pod numerem serwisu firmy Technix odezwał się znany z YT Kamil M.
Pytałem też czy ewentualnie można po zakupie nowego tyłu palnika,odesłać im zdemontowany i w ten sposób odzyskać część pieniędzy. Odpisali że nie stosują do produkcji używanych części i nie ma takiej możliwości.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla kogoś kto dysponuje odpowiednimi narzędziami jest to możliwe do wykonania.
Jak to się mówi:
Panie my ze szwagrem nie takie rzeczy robiliśmy.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy przekladales dmuchawę na inną stronę?
2. Czy masz w kotłowni napowietrzenie tj kanał nawiewny oraz wywiewny ewentualnie dobrze wykonaną Zetke?
3. Jakiej mocy kocioł, co ogrzewa?
4. Jaki mocny ekogroszek?

A czy jest różnica z której strony jest dmuchawa?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest różnica. Chodzi o to że zakładając dmuchawę ze złej strony skracamy obieg powietrza wewnątrz palnika i nie jest on właściwie chłodzony. Najprostszy sposób aby sprawdzić poprawność montażu dmuchawy to gdy staniemy w osi podajnika za motoreduktorem,dmuchawa musi być zawsze z lewej strony.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Popcorn1 napisał:

 A co ciekawe pod numerem serwisu firmy Technix odezwał się znany z YT Kamil M.
 

Jeszcze chwila, jeszcze moment, otworzysz kotłownię a tam KM. naście lat temu na kłopoty był Bednarski, teraz jest KM.

Do siego roku, happy NY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak podajnik mam z prawej strony kotła to dmuchawa musi być od zewnątrz, a jak z lewej strony kotła to dmuchawa od tylu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... lat temu sporo i do jeszcze niedawna otwiieralem kotłownie a tam kpociuch.. Bylo wtykanie tacek od grila w klape popielnika bo szczelina byla i gotowalo wode, potem pereko i szał bo miarkownik wkrecic mozna.. Teraz jest Skamp. Inne życie. Nie doceni tego nikt kto latami kopcucha nie mial... Rąbal, wozil taczka drewno, zwalal tony wegla do piwnicy. Bród smrod.... Fakt, tez czasem chce by paliło sie idealnie no ale.. I tak jest zaje.fajnie.. :)

Lepiej to juz chyba tylko w gazie. 

Pozdrawiam i zycze szczesliwego Nowego Roku ;) 

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SlawekOrfi tak jak piszesz. Parę postów wcześniej dokładnie post #1445 kolega Pieklorz pokazał to na zdjęciach.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Pieklorz napisał:

Jak podajnik z prawej to dmuchawa jest z przodu 

Jak z lewej to wypada z tyłu.

Czy ta zasada dotyczy jedynie SV 200 czy również retorty?
W mojej ekoenergii podajnik mam po lewej i dmuchawe od przodu.
Od kilku sezonów hula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko SV200. To wynika z budowy palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam sv200 i szczerze ta teoria z dmuchawa i dłuższym obiegiem powietrza dziwnie mi nie pasuje, z tego co pamiętam jak ściągałem dmuchawę czy z lewej czy z prawej są takie same odległości do kanału napowietrzającego palnik. mam kocioł z 2018 r i dmuchawka jest przymocowana bezpośrednio do palnika, bez tego elementu, kanału co u Pieklorza na zdjęciu, podajnik mam po lewej chcąc ja obrócić musiałbym ją dać łopatkami do góry, wtedy cały syf leci na łopatki. Koledze proponowałbym kupić tubę uszczelniacza 1200 stopni, i zdemontować cały palnik i dokładnie go uszczelnić, zarówno płytkę palnika jak i cały odlew. Ale to robótka na wiosnę. 

Jeszcze jedno pytanie, czy jak utopiło Ci wężyk od osuszania zbiornika, zamontowałeś go z powrotem, nie ciągnie czasem tam gdzieś lewego powietrza, zarówno od strony kosza jak i palnika? 

U mnie rzeczywiście palnik gorący ze nie da się go przy trzymać gołą ręką ale wężyka nie topi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dioob napisał:

Też mam sv200 i szczerze ta teoria z dmuchawa i dłuższym obiegiem powietrza dziwnie mi nie pasuje, z tego co pamiętam jak ściągałem dmuchawę czy z lewej czy z prawej są takie same odległości do kanału napowietrzającego palnik.

Tak odległości są w korpusie gdzie mocuje się dmuchawe takie same czy z lewej czy prawej strony , ale tu chodzi o to że w  środku palnika jeszcze jest przegroda z kanałami która dodatkowo wymusza obieg powietrza w koło paleniska [to ta cześć żeliwna z otworami nadmuchowymi gdzie pali się węgiel} .Gdy dmuchawa jest zabudowana po nie właściwiej stronie jest skrócony obieg powietrza i powietrze wtedy nie chłodzi nam dodatkowo tego paleniska a jedynie sam korpus dlatego dochodzi do zbyt wysokiej temperatury korpusu zewnętrznego palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, janosh napisał:

Fakt, tez czasem chce by paliło sie idealnie no ale.. I tak jest zaje.fajnie.. :)

Lepiej to juz chyba tylko w gazie. 

Święte słowa piszesz. Wszyscy co z bloku do domu przyszli , myślą że jak kupili piec to już sielanka będzie. 

Co do gazu to powiedzmy uczciwie że rachunki razy 2 co najmniej. 

Ja w domu 24-25 stopni. Wszystkich co znam a mają gaz to temp.w pokojach taka jak u mnie w kotłowni. 

Mają gaz i zimno a rachunki duże. Ja mam groszek i w domu bajka :)

Najlepszego w nowym roku.

24 minuty temu, marcus312 napisał:

Tak odległości są w korpusie gdzie mocuje się dmuchawe takie same czy z lewej czy prawej strony , ale tu chodzi o to że w  środku palnika jeszcze jest przegroda z kanałami która dodatkowo wymusza obieg powietrza w koło paleniska

To po kiego diabła są otwory pod dmuchawę z obu stron?

Jak tak śledzę ten wątek to coraz bardziej cieszę się że mam moją rynienkę :) 

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie można dmuchawę zabudować z obu stron jak komu lepiej pasuje ale lepszy wynik chłodzenia jest wtedy gdy jest z lewej bo powietrze ma łatwiejszą drogę do obejścia wszystkich kanałów w środku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcus z tego co kojarzę to ty lubisz sobie pogrzebać w stali i masz ku temu warunki, może  ogarnolłbys temat montażu zapalarki dla chętnych bez potrzeby wymiany całego elementu, ja osobiście rozpalam kilka razy w roku, i to zazwyczaj jak zapomnę o opale o nie robi mi to różnicy, ale 800 stówek za ten element to słabo trochę jeśli chodzi o wygodę.

 

 

Edytowane przez Dioob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dioob napisał:

 

Jeszcze jedno pytanie, czy jak utopiło Ci wężyk od osuszania zbiornika, zamontowałeś go z powrotem, nie ciągnie czasem tam gdzieś lewego powietrza, zarówno od strony kosza jak i palnika? 

 

Założyłem przy palniku 0,5 metra wężyka metalowego karbowanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja opiszę moje obserwacje odnośnie temp podajnika przy SV-ce. Swego czasu temp. podajnika dochodziła pod 50*C teraz nie przekracza 30-33*C. Co było przyczyną? Uszczelnienie rusztu ( na tym uskoku gdzie łączy się z podajnikiem.) W przypadku braku uszczelnienia zauważyłem że w tym miejscu odbywa się część procesu spalania i rośnie w znacznym stopniu ilość tlenu na małych mocach i rośnie temp. podajnika. Dla jasności podam, że podajnik mam z prawej strony a dmuchawę z tyłu, czyli odwrotnie jak sugerował Pieklorz i w moim wypadku nie ma to aż takiego wpływu. W tej chwili jest jak na załączonej fotce.

ps. Wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku dla Wszystkich.

 

 

 

 

 

 

1609510920442.jpg

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, Kiego czorta wam zapalarka ...? Rozumie producenta bo to jak by nie bylo to jakas kada jest.. Od ponad 2 lat latem rozpalam co 2 dni na cwu i te 10-15 min. nie robi problemu. Jak wczesniej pisałem - kto latami 2x dziennie kopciucha nie rozpalał to na wsxystko bedzie narzekal. Takie zaczyna sie montowanie turbo do trabanta czy tico. Ja szczerze powiem ze troche żałuję ze nie kupilem innego sterownika bo nie wiedzialem ze dotacje dostane ale z tym co mam tez mam ciepło w domu... Pewnie jak byl bym bogatszy to tez bym grymasił. A tak szczesliwy jestem ze nie musze gidzine wczesniej wstawać rozpalic i po pracy znowu biegiem kolejne rozpalanie i trzymanie kciuków zeby do 2 w nocy potrzymalo... A rano znowu zimno i rozpalanie.... 

Czasem jak czytam pewne posty to mi się reklama snickersa pr,zypomina.... 

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam nie potrzebna zapalarka, ale do dobrego człowiek szybko się przyzwyczaja, dwa lata temu też miałem kopciucha i po zmianie byłem w siódmym niebie, teraz też jakoś strasznie nie narzekam choć nastepnym razem w węgiel już bym nie poszedł. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@altoro Mówisz o uszczelnieniu rusztu na styku z podajnikiem?Ja niedawno wyjmowałem ruszt z SV bo czyściłam go z popiołu i nie zwrucilem uwagi jaka temp pokazywał czujnik palnika ale teraz po czyszczeniu palnika na mieszance lwa z owsem  temperatura  palnika Wacha się 45-50 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.