Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palnik sv200


maniek130

Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61
2 godziny temu, Jasiek11 napisał:

Mam kilka pytań

1. Czy zmiana palnika ekoenergii na sv200 w każdym przypadku przyniesie tak znaczące oszczędności?

2. Czy kocioł  Termo techa Aquaduo 15kW (ruszt wodny,  półki do czyszczenia) będzie się nadawał pod taki palnik?

3. Czy ze zmianą palnika trzeba by, dla oszczędności zmienić zwykły dwustanowy sterownik ST48 na coś lepszego?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Tylko zadaj sobie pytanie czy to sie kalkuluje bo wydać 2400 zł można to fakt ale 5 klasy już mieć nie będziesz z powodu skorupy to samo tyczy sie wymiany na palniki peletowe tu już zgłupieli całkiem z cenami bo ponad 5 tysiaków sobie życzą za  palnik , wg mnie to nie ma kalkulacji i lepiej dociułać tym co się ma a odkładać kaskę na nówkę kocioł w 5 klasie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pieklorz napisał:

Ptaszniko. Ta kreska w dół czasami się taki pik zrobi, to nic nie znaczy. To coś softowego, co się akurat na ekranie nabiło. 

Co do węgla i jego opłacalności. Wcześniej często paliłem groszko-mialem za 829-840 zł niby 25MJ, od dłuższego czasu kupuje lepsze Karlik, a ostatnie trzy dostawy to Super Mocny za 980zl, Ogień Ultra za bodajże 960zl i teraz Sobianek Gold w podobnej cenie. Palenie nimi też wychodzi mi taniej. Podawane są widełki 27-29MJ ale jest bardzo mało popiołu z nich, mniej syfią kocioł, do groszkomialu śmiało mogę powiedzieć, że jest czysty. Na tym tanim paliwie pełen popielnik 15L po spaleniu ok 130-135kg a na tych Sobiankach Gold czy Super Mocny dwa kosze 300kg ekogroszku dopiero dają pełen popielnik 15L (wiadro po farbie 15L)

Wiem że nie wszystkie ekogroszki z tym malutkim palnikiem 9kW będą dobrze współpracować. Chyba te co mało popiołu dają to lubią gasnąć. Na co zwracać uwagę? Muszę raz jeszcze jak w zeszłym roku znaleźć coś pewnego w okolicy 28 MJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Berthold61, wiem to dylemat jak ze starym samochodem, naprawiać i ładować kase czy ciułać na nowszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle popiołu w wyczystce palnika po dwóch tygodniach palenia. Czy ja coś robię źle ? Czy to tak ma być ? 

20200125_170606.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow ale duże zbliżenie. W pierwszym momencie myślałem, że to ta duża żeliwna płyta deflektora.

Ja czyszczę co spalenie 1tony.

Płytkę sprawdzam co drugi raz, warto gdy masz węgiel w workach foliowych,bo on zawsze wilgotny i taki przytyka otwory. Paląc suchym cały miniony sezon nie czyscilem rusztu bo był drożny. W tym sezonie wyjmowałem płytkę po skończeniu Ogień Ultra, dostawa tego paliwa trafiła się mocno wilgotna i miałem nosa, bo przytkalo 4otworki.

Komora spokojnie przyjmie pył ze spalenia 1-1,5tony opału bez pogorszenia pracy. Niektórzy pracują do chwili pogorszenia spalania, to dla nich znak, że trzeba wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie sytuacja jest taka sama jak dla pochłaniacz. Sprzątam co dwa do trzech tygodni i jest ich mnóstwo. Wciąż płonie jedna strona, o której pisałem na początku tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Węgiel w workach jest wilgotny,chociaż teraz na prubę kupiłem Karlika, i wygląda na całkiem suchy, i kurzy się mocno przy załadunku. Sprawdzę co on zostawi pod rusztem, chociaż cena na składzie dorównuje Skarbkowi, który mimo brzydkiego popiołu lepiej wypada na spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pieklorz napisał:

Na grupie grzewczej jest jeszcze jedna osoba. On wymieniał palnik pancepola, miał bodajże obrotowy 50kW w kotle chyba 38kW.. wstawił sv200-25 w jego miejsce. To gdzieś w górach, więc zima jest. Też sporo urwał, ale w zasadzie nie ma się co dziwić, bo palnik zmienił na połowę mniejszy mocą, u niego też by mniej wyszło jakby na mniejszego pancerpola zmienił.

Ad.1 Generalnie jak miałeś duży palnik żeliwny to zyskasz dużo. Spaliny mogą spaść nawet o 100st.C

Ad.2 Tu też zyskasz, ważne aby płaszcz wodny był do dołu kotła. Przy tym palniku ogień nie sięgnie rusztu wodnego i też zrobi się czyściej

Ad.3 Możesz zostawić stary dwustanowy i dobrać pracę z ręki. Na takim też zyskasz, tyle, że palnik będzie się odstawiał. Takie z PID to od najprostszego Argos PID za ok.450zl, przez tutaj opisywane Timel na innym wątku. Tam producent ma wycenę za model podstawowy SKZP02 E 619zl a model Full 829zl. Argos PLUS producent wycenia na 890zl , są oferty promocyjne za ok. 850zl. PID jest też w IRYD PID, tu 618zl, też fajny automatyczny sterownik i ładnie z palnikiem SV200 pracuje.

Tak sie składa, że ja wymieniałem Ekoenergię 15-25 kW na Batorego 10 kW i bardzo sobie tą zamianę chwalę. Przede wszystkim przekładka "plug&play" - Rozstaw otworów montażowych jest taki sam. Jedynie trzeba "przejściówkę"  ramki zasobnika dorobić, jeśli stary zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ValterZheliazkov napisał:

Wciąż płonie jedna strona, o której pisałem na początku tematu.

Masz zdjęcia jak to się pali ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gmaj22, a zużycie opału zmniejszyło się znacząco w stosunku do starego palnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 17:34, anek65 napisał:

Jeszcze w trakcie palenia retopalem, byłem na dachu. Z bliska wyglądało to na dym, cuchnący taką siarką. U wylotu komina spaliny były dość ciepłe. Na tym nowym węglu, orzeł z firmy tani opał na razie nie ma dymu w ogóle.

Koledzy , wyprowadżcie mnie z błędu bo nie mogę uwierzyć.

SV nie poradził sobie z retopalem?

Fakt , potwierdzam - to już nie ten retopal co wcześniej , ale aż tak ?

Brzmi niewiarygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Retopal w zeszłym roku i było tak, przy mniejszym powietrzu w kotle czarno, przy większym zamieniał się w płynącą lawę. W  tym roku dałem sobie z nim spokój. Zaznaczę że paliłem na retorcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pochłaniacz napisał:

Имате ли снимки как гори? 

W postach nr 43 i 51 tego tematu zamieściłem zdjęcia i filmy. W jednym kraju węgiel jest zawsze bardziej spalany. Oto kolejne wideo. W poniedziałek będę mógł napisać więcej, że idę do pracy.
Jeśli ktoś chciałby przedyskutować, czy prawidłowo wyregulowałem natężenie przepływu (pomp). Mój system ma trzy pompy, sprzęgło hydrauliczne i zawór trójdrożny z siłownikiem. Jest też trójdrożny zawór antykondensacyjny, ale używam go wiosną i jesienią, kiedy przestaje grzać w ciągu dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz zapchane otwory w ruszcie i dlatego jedna strona lepiej pali. Miałem podobnie,a powodem były wspomniane wyżej otwory w ruszcie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, ValterZheliazkov napisał:

W jednym kraju węgiel jest zawsze bardziej spalany.

Slimak kręci się w prawo więc z tej strony  wyrzuca więcej węgla dlatego tam jest zawsze więcej żaru.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2020 o 11:43, PioBin napisał:

Od ilu lat ten palnik jest na rynku / w uzytkowaniu?

Ktos z uzytkownikow zaobserwowal jakies zuzycia/uszkodzenia po dluzszym czasie?

Witam, mój PV13 na SPPV2L pracuje od września 2017. Palnik oczywiście sv200 bo wtedy jeszcze o "n" nikt nie słyszał. Śmiga bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2020 o 22:49, Pieklorz napisał:

Pauza podawania tak 30-35 

Czas podawania 10sekund na tym małym palniku jak najbardziej OK

 

Dmuchawa max widełki 75-83% dla dmuchawy 40W

Dół 12-14%

Wydłużyłem pauze podawania do: 30 sek
Czas podawania zostawiłem: 10 sek.

Dmuchawa tak jak na zdjęciu powyżej czyli bez zmian.

Zdjęcie z dzisiejszego dnia po wybraniu popiołu. Pan Groszek Yellow. Około 6-7L popiołu z 48 h. Odnoszę wrażenie że zmiana pauzy podawania w trybie PID nic nie daje. To i tak jedzie według swojej modulacji albo ja tego nie rozumiem.

IMG_20200126_135028.jpg

IMG_20200126_135033.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yellow podobnie jak Retopal spalają się na taki popiół, tj taki popcorn. Prosty w spalaniu węgiel, ale nie spala się na drobny popiołek, taki jego urok.

Ważne, aby po jego złamaniu czy skruszeniu nie było czarnego węgla.

Yellow ma kaloryczność ok. 24MJ podobnie jak Retopal, na worku 26 to jest ciepło spalania.

 

Co do spalania i kręcenia się ślimaka w prawo, to dotyczy każdego palnika i każdej retorty, tu zaletą taka, że to wszystko spala się wewnątrz rury i ma na to czas aby się wymieszać i dopalić.

Na wyższych mocach ten palnik kręci takie dwa wiry spalin z ogniem po obu bokach.

 

 

Pierwsze sztuki SV seryjne to 2016rok

Pierwszy prototyp jaki ja testowałem przed badaniami to grudzień 2015r.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem filmik jak  paruje kondensat w kominie pomimo że palnik nie wytwarza żadnego dymu to nad kominem się kopci. Na wylocie komina w odległości jednego metra w głąb widać jak od cegieł odparowuje kondensat i snuje się po cegłach do góry wylotu komina.

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 г. o 7:47, Popcorn1 napisał:

Може би сте запушили дупки в скарата и затова едната страна пуши по-добре. Имах същото и причината бяха гореспоменатите дупки в скарата.

 

Изпратено от моя Redmi Note 8 Pro с помощта на Tapatalka

 

 

 

 

Trzy dni temu wyczyściłem komorę powietrzną i sprawdziłem również grill - nie było żadnych otworów. Wideo jest teraz starsze, nie ma spalania węgla, ale spalanie z jednej strony jest takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.