Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, berthold61 napisał:

Ja z nudów wszedłem na stronę pgg i włożyłem do koszyka tonę karlika nie wiedząc po co .

@berthold61..... Ty spekulancie naślę na Ciebie IRCh-ę..... ✌(ツ) 

YARO 🙂 🙂 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łapię, luzem drożej niż w worku. Czyżby to zapowiedź podwyżek?

Edytowane przez MrWolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrWolf napisał:

Nie łapię, luzem drożej niż w worku. Czyżby to zapowiedź podwyżek?

luzem jest w worku big bag;

widać wyliczyli sobie, że wychodzi im to drożej trochę niż plastikowe worki; albo to jakaś inna, wyższa ekonomia biznesu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem sobie wczoraj programik w Javie, który okresowo odpytuje stronę sklepu PGG. Dzisiaj postanowiłem go przetestować. Tak więc 0 6.57 rozpoczął się zmasowany "atak" na stronę sklepu (nie można było czasami otworzyć jego strony), który zakończył się tak coś ok 10 min później. A efekt działania programu jest następujący:

lis 30, 2021 7:05:23 AM org.apache.http.client.protocol.ResponseProcessCookies processCookies
WARNING: Cookie rejected [TS016ab833="01d7c85b0b78a180aec171a6b431298bc805047e856554f4aa0f3382da321b13510b38bbddb06b988cb10aae15d335ecee8e...", version:0, domain:.sklep1.pgg.pl, path:/, expiry:null] Illegal 'domain' attribute ".sklep1.pgg.pl". Domain of origin: "sklep.pgg.pl"
Karlik Ekogroszek Produkt jest dostępny
Greenpal Ekomiał Produkt jest dostępny
Pieklorz Ekogroszek Chwilowy brak towaru
Karlik Ekogroszek Chwilowy brak towaru
Karlik Ekogroszek Chwilowy brak towaru

O ile Karlik był dostępny przez ok 2 min, to Greenpal pojawił mi się tylko raz, czyli dostępność była ok 30s-1min (co 30s wysyłam żądania do serwera)

Pieklorz nie pojawił się w ogóle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Dziś z ciekawości sprawdziłem. Od 6.55 strona obciążona masakrycznie. Albo się nie odświeża poprawnie albo brak. 0 7.06 pojawił się na minutę karlik. Dalej nie sprawdzałem. Nie kupiłem. Nie potrzebuję. Ale inni jak widać nadal mogą. 

Edytowane przez der
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mkwapisz napisał:

0 6.57 rozpoczął się zmasowany "atak" na stronę sklepu (nie można było czasami otworzyć jego strony), który zakończył się tak coś ok 10 min później.

Tak jest od dwóch tygodni. Wiem coś o tym...

Mój kupiony 26 dzisiaj wysłali 🙂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za dużo monitorów odpaliliśmy 🙂

tak wygląda dostępność strony głównej sklepu PGG za ostatnie 24h (od 10 do 10), odpytywanie co 30 sek; zielone działa, czerwone padło lub coś jest dostępne, czas w sekundach

obraz.thumb.png.35b20101c6a9a50f854951bdaacbce40.png

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to już zwisa bo jestem okupiony, ale jak się ktoś na to wkurzy, i zrobi ruch "uprzejmie donoszę do US - miejsce handlu" to te Janusze biznesu zapłacą tyle, że im się odechce kombinatorstwa. Co jeden to lepszy kit wciska.

https://www.olx.pl/oferty/q-karlik-ekogroszek/?search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[filter_float_price%3Afrom]=1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, daromega napisał:

Mnie to już zwisa bo jestem okupiony, ale jak się ktoś na to wkurzy, i zrobi ruch "uprzejmie donoszę do US - miejsce handlu" to te Janusze biznesu zapłacą tyle, że im się odechce kombinatorstwa. Co jeden to lepszy kit wciska.

https://www.olx.pl/oferty/q-karlik-ekogroszek/?search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[filter_float_price%3Afrom]=1000

Aby tym Januszom bokiem wyszedł ten wyngiel,spekulanci ***.

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, daromega napisał:

Mnie to już zwisa bo jestem okupiony, ale jak się ktoś na to wkurzy, i zrobi ruch "uprzejmie donoszę do US - miejsce handlu" to te Janusze biznesu zapłacą tyle, że im się odechce kombinatorstwa. Co jeden to lepszy kit wciska.

https://www.olx.pl/oferty/q-karlik-ekogroszek/?search[order]=filter_float_price%3Aasc&search[filter_float_price%3Afrom]=1000

To januszowanie ma też pewną zaletę. W ten sposób kreują nowy standard cen. Obniżają średnią rynkową. Na medianę nie ma wpływu ilość ale wartość ofertowa.  W końcu odpowiedź rynku handlarzy ze składów musi paść. W postani obniżenia cen. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Standard cen kreuje samo PGG. Nikt nie musi ich wyręczać w tym bo radzą sobie doskonale. Wyobraź sobie, że wchodzisz na sklep PGG, klikasz i kupujesz bo jest dostępny. Pytanie za 100 punktów. Co wtedy dzieje się z rynkiem handlarzy na składach marketami i cala resztą ?.

Ja jestem dobrej myśli. Kawał czasu minęło. Wielu kupiło ty czy tam. Węgiel na PGG będzie coraz łatwiej kupić za trochę. Zobaczymy co wtedy z tym zrobią. podejrzewam że wielu z tych "biznesmenów" nawet kotła na węgiel nie ma. Za to mają smartfony i potrafią je obsługiwać szybko i skutecznie blokować innym ludziom którzy naprawdę potrzebują opał dostęp do niego. Zwykłe skur%#$*^%$*$o dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PGG może w dowolnej chwili przestać sprzedawać węgiel online - z jakiegokolwiek powodu typu decyzja z góry albo alokacja towaru w inne miejsce, etc.
Wtedy na stronie będzie wisieć: chwilowo niedostępne - i tak do końca grudnia czy dłużej.

Albo podnieść cenę on-line do ok. 1000-1100 czy zmniejszyć limit zakupu jeszcze bardziej.

Oczywiście jest to gdybanie i fantazje, ja tylko próbuję zrozumieć strategie molochów typu PGG jednak jest to zadanie ponad moje siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.