Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dostępność opału z PGG


Arnonim
Wiadomość dodana przez marcin,

Ten temat został zamknięty. Proszę o korzystanie z nowych tematów:

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, daromega napisał:

wielu z tych "biznesmenów" nawet kotła na węgiel nie ma. Za to mają smartfony i potrafią je obsługiwać szybko i skutecznie blokować innym ludziom którzy naprawdę potrzebują opał dostęp do niego. Zwykłe skur%#$*^%$*$o dla mnie. 

Witam.

Przecież to jest WOLNY RYNEK w 100% ... to wolisz komunę i gospodarkę nakazowo rozdzielczą?... Pamiętasz?....

Ja wolę jednak ten wolny samoregulujący się rynek....

Pozdrawiam. YARO

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pieklorz był dostępny o 10.29 przez ok 4 minuty. Dzisiaj mignął mi o tej samej godzinie raz więc 30s-1m

Wczoraj o 6.30 go nie było, dzisiaj nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Przecież to jest WOLNY RYNEK w 100% ... to wolisz komunę i gospodarkę nakazowo rozdzielczą?... Pamiętasz?....

Ja wolę jednak ten wolny samoregulujący się rynek....

Pozdrawiam. YARO

Tylko cały problem polega na tym, że jak na spekulacji się przejadą, to potem chrzanić gospodarkę rynkową i do rządu po pomoc.

A co do samoregulacji, to PGG absolutnie do tego się nie stosuje, bo przy takim popycie każdy podniósłby ceny. A tak to są ceny na półkach a nie towar.

Dzisiaj o 11 to nawet nie widziałem węgla, bo nie można się było dobić do serwera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61
3 godziny temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Przecież to jest WOLNY RYNEK w 100% ... to wolisz komunę i gospodarkę nakazowo rozdzielczą?... Pamiętasz?....

Ja wolę jednak ten wolny samoregulujący się rynek....

Pozdrawiam. YARO

Też wolę wolny rynek ale sprawdzać adresy komu sprzedawać 10 razy w tygodniu po 10 ton to raczej normalne nie jest bo chyba nikt do ogrzania domu 100 czy 300 ton nie potrzebuje , jest problem to reglamentacja tak było zawsze i wszędzie bo to sprawdzone , jedno gospodarstwo pesel 4 tony i dowidzenia mało  kupuj na wolnym rynku wszak go mamy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam komunikat - limit jest 5t na dobę. Ale może zmienili na 4t, nie wiem bo nie dotarłem do tego limitu.

Cytat

W dniach 14.10.2021 r. - 31.12.2021 r. obowiązuje limit zakupu wynoszący łącznie 5t na dobę dla jednego klienta.

Kontynuacja zamówienia oznacza akceptację powyższego warunku.

 

Edytowane przez sirocco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, YaroXylen napisał:

Witam.

Przecież to jest WOLNY RYNEK w 100% ... to wolisz komunę i gospodarkę nakazowo rozdzielczą?... Pamiętasz?....

Ja wolę jednak ten wolny samoregulujący się rynek....

Pozdrawiam. YARO

Nie o to mi chodziło. Ale nie ciągnę tego. Szkoda czasu i nerw.

Ja na ta chwilę (sezon) stoję z boku tego problemu. A co się wydarzy w grudniu, styczniu, na wiosnę czy za rok zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mkwapisz napisał:

że jak na spekulacji się przejadą, to potem chrzanić gospodarkę rynkową i do rządu po pomoc

Witam.

Zaraz ..zaraz... napisem wolny rynek a piszesz o jakiejś pomocy rządowej??? Przecież pomoc rządowa to czysta

komuna..... 😀

2 godziny temu, mkwapisz napisał:

A co do samoregulacji, to PGG absolutnie do tego się nie stosuje, bo przy takim popycie każdy podniósłby ceny. A tak to są ceny na półkach a nie towar.

Przecież to jest dobitny przykład pozostałości komuny i ich sposób zarządzania spółkami węglowymi ==> komunistyczna==> nakazowo-rozdzielcza, nakaz przyszedł z góry a rozdział towaru widać na dostępności groszku na stronie PGG 😀😜, absolutnie nie obrażając górników za ich ciężką i niebezpieczną pracę... mój ogromny szacunek.

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.09 kupiłem tonę Karlika za 815 + 130zł transport
W tym samym dniu Equation z marketu kosztował 849 + 50zł transport
- zastanawiałem się który kupić... ale wybrałem Karlika, bo nim jeszcze nie paliłem 😉

25.11 kupiłem tonę Karlika za 800 (tańszy o 15pln (!) niż we wrześniu)
Tego samego dnia Equation w markecie był oferowany za 1685

Trzeba docenić, że jest jeszcze miejsce, gdzie można kupić węgiel w normalnej cenie, trochę cierpliwości (mi tylko tydzień to zajęło😂) i się da, a jak ktoś nie chce czekać, to wystarczy wybrać się na skład lub kliknąć w przysyłane reklamy oferty grochów (tylko dziś jeszcze dostępny🤣) w okazyjnych cenach po 1500 - 1600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś był z centralnej PL to jest taki składzik:
http://wegielwigozorkow.pl/

gdzie mają karlika po 1020 i pieklorza po 1040 zł*

Na dziś te ceny ze strony www są ceny aktualne bo zadzwoniłem kontrolnie. Pozostałe węgle też w ciekawych cenach. Podobno niskie ceny wynikają z tego, że mają węgiel nie z licytacji ale z kontraktów...

*kruczek może polegać na tym, że jest to węgiel luzem a nie w workach oraz na tym, że dalej nie dowożą bo im się nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, daromega napisał:

Absolutnie nie. Standard cen kreuje samo PGG. Nikt nie musi ich wyręczać w tym bo radzą sobie doskonale. Wyobraź sobie, że wchodzisz na sklep PGG, klikasz i kupujesz bo jest dostępny. Pytanie za 100 punktów. Co wtedy dzieje się z rynkiem handlarzy na składach marketami i cala resztą ?.

 

I tu się nie zgodzę.  Karlik jest jeden w dodatku "chwilowo niedostępny".
Natomiast każdy z amatorów szybkiego grosza ma już jakąś paletę na stanie. Dlatego jedna oferta PGG nie ma wpływu na medianę cen rynkowych, ale setki drobnych ofert z towarem dostępnym teraz już tak.
Jeśli wchodzisz na allegro i przeglądasz listę ofert jednego artykułu, szukając tego najtańszego, to mając całą stronę ofert po 1000 a jedną za 500, traktujesz towar za taki, który jest wart 1000, bo jedna oferta za 500 musi posiadać jakiś feler.
Natomiast gdy pojawi Ci się pół strony za 1000 a drugie pół za 500, nabierasz świadomości, że płacąc za to samo 1000 zwyczajnie przepłacasz i zapoznajesz się ze szczegółami ofert tańszych.
To samo robią sprzedawcy. Zapoznają się z innymi ofertami na rynku i do nich dostosowują swój cennik. Jeśli połowa ofert będzie znacząco poniżej ich ceny a dotyczy tego samego towaru, w końcu muszą obniżyć cenę, albo zrezygnować z obrotu tym towarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mialem wolny dzien w pracy i sprobowalem zakupu karlika.O godz. 6:55 udalo mi sie umieścić w koszyku ,ale nie zdążylem zapłacić,o godz 13:30 z minutami udalo mi się sfinalizować  zakup 2 ton karlika.Dodam ,że byla to moja pierwsza proba.Dlatego uważam ,że węgiel jak na razie daje większy wybor i wolnosc wyboru zakupu,bo w przypadku gazu musialbym zapłacic rachunek jaki by mi przysłali i nie mialbym wyboru                                                                                                

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku PGG wydobyło 7 mln ton mniej. Nie wiadomo co będzie dalej. Na razie piszą, że na Barbórki i 14 muszą zarobić. Według różnych źródeł mają pieniądze albo do końca roku, albo do marca. Nie wiadomo co z umową społeczną. KE musi zaakceptować dopłaty.

3 godziny temu, YaroXylen napisał:

rozdział towaru widać na dostępności groszku na stronie PGG

Składy kupiły wcześniej na licytacjach i liczą sobie minimum 1050zł. W PPG mówią, że chcą uniknąć sytuacji, że 1 osoba wykupi całość produkcji dziennej z kopalni stąd limity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dzisiaj wjechał Karlik. Na ten sezon tylko mi grzać pozostało. Samochód załadowany na full karlikiem. Mówi, że żadnego innego grochu nie wozi od dawna. Wiec tego po "cenach rynkowych" ludzie chyba jednak nie kupują 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś 3.12 czyli jeszcze przed Barbórką. Z okazji Barbórki ukopali w listopadzie więcej i dziś z okazji Barbórki rzucą to na www oraz składy stacjonarne aby ludzie też mieli święto.

To jeszcze wyedytuję i dodam tutaj też profilaktycznie emotikona: 🙂 albo nawet 😄

Edytowane przez sirocco
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać z tym kupowaniem z pgg to jakaś loteria. Przejrzałem cały ten temat i rozrzut jest niesamowity. Mnie dziś udało się zapłacić za tonę karlika coś koło 7.03 ale dodane do koszyka wczoraj ok. 13.30 (dokończyć zakupu się wczoraj nie udało). Mam tylko nadzieję, że w miarę szybko przyjedzie bo zostało mi tylko pół tony no i że uda mi się jeszcze tonę wyrwać (będzię troszkę więcej czasu na to). Ogólnie to dzięki ludziom dobrej woli, którzy podzielili się informacją, że można jeszcze kupić opał po "normalnej" cenie i oczywiście kij w oko tym co kupują tylko po to żeby na olx wystawić za 1200 (jakoś dziwnym trafem wszyscy zmieniający źródło ogrzewania, odstępujący nadmiar opału itd itp mają peletę z pięknymi białymi woreczkami z napisem karlik)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, jak ktoś będzie za często sprzedawał to Skarbówka może się tym zainteresować 😉. Za Januszerkę na Allegro, która sprzedawała bez zarejestrowanych działalności się wzięli swego czasu to i tym mogą dobrać się do czterech liter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pioter83 napisał:

Widać z tym kupowaniem z pgg to jakaś loteria. Przejrzałem cały ten temat i rozrzut jest niesamowity. Mnie dziś udało się zapłacić za tonę karlika coś koło 7.03 ale dodane do koszyka wczoraj ok. 13.30 (dokończyć zakupu się wczoraj nie udało). Mam tylko nadzieję, że w miarę szybko przyjedzie bo zostało mi tylko pół tony no i że uda mi się jeszcze tonę wyrwać (będzię troszkę więcej czasu na to). Ogólnie to dzięki ludziom dobrej woli, którzy podzielili się informacją, że można jeszcze kupić opał po "normalnej" cenie i oczywiście kij w oko tym co kupują tylko po to żeby na olx wystawić za 1200 (jakoś dziwnym trafem wszyscy zmieniający źródło ogrzewania, odstępujący nadmiar opału itd itp mają peletę z pięknymi białymi woreczkami z napisem karlik)

 

Jak już podano wcześniej:
Karlik – około godziny 07.00, 11.00 i 13.30

Przy czym około oznacza +- 15 minut - pewnie wynika to z synchronizacji stanów magazynowych, która raz pójdzie o 10:55 a innym razem o 11:02 albo jest tam jakaś losowość.

Aby zdążyć złożyć zamówienie trzeba wypełnić wymagane zgody, etc. Ściągawka dla nowych jest w instrukcji sklepy PGG https://sklep.pgg.pl/files/Instrukcja_obslugi_sklepu.pdf strony 12 i 13

Są dni, kiedy towaru jest mało albo obciążenie jest szczególnie duże - lecą różne errory, nie można się dobić - i wtedy trudno kupić w jeden dzień.
Można posiłkować się wtyczkami do przeglądarek monitorującymi stronkę co np. 5 sek i szukającymi odkreślonej frazy - lub jej braku.
Chyba zacznę za 5zł sprzedawać instrukcję w pdf z detalami: "Jak kupić tonę karlika za 930 zł i nie zwariować" 🙂 Podkreślam EMOTIKON 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki nie wyraziłem się jasno z tym rozrzutem. Chodziło raczej o to, że jednemu się udaje kupić za pierwszym razem a daromega np pisał, że tydzień miał towar w koszyku zanim udało mu się kupić (w sumie nie pisał ile razy podchodził w tym całym tygodniu). 

Ogólnie instrukcje tutaj są dość dokładne i może właśnie dzięki temu mi się tak szybko udało.

Tak w skrócie to u mnie było tak: wczoraj zacząłem odświeżać stronkę koło 13.25, dość często wywalało mi "strona niedostępna" po paru minutach towar się pojawił i mogłem dodać do koszyka, klikam dalej i tu zonk strona się nie wczytała poprawnie i znów f5 i tu pomimo wcześniejszego założenia konta i wpisania wszystkich danych musiałem wpisać dane do faktury no i wybór dokumentu, pesel, blik  i klikam dalej i mieli "ładowanie" i dupa. Jakieś 2 minuty czekałem wciskam f5 i mam towar w koszyku ale brak towaru na stanie. Dzisiaj od jakiejś 6.55 często wywalało "strona niedostępna" i tak koło 7.03 towar się pojawił i mając już towar w koszyku i dane do faktury zapisane  musiałem tyko wybrać dokument wkleić pesel kliknąć w blik i do przodu i przeszło. Tak więc nie ma lipy tylko pytanie czy mi się jeszcze raz tak uda złapać.

W okolicznych składach ceny od 1450 za niewiadomo co do 1600 za skarbek więc liczę jakieś 500-550 do przodu. Miałem dziś dzwonić do tego w Ozorkowie czy dowiozą 75km ale jak już się udało z PGG to odpuszczam. Dla ludzi z okolic Łodzi ponawiam linka z kilku stron wcześniej ale nie sprawdzałem czy aktualne.

http://wegielwigozorkow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.