Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Monoblok Haier 8kw - dlaczego nie?


wetib

Rekomendowane odpowiedzi


pozniej imitajce pomp
Daikin  nie polecam
LG -w zadnym wypadku nie polecam

Można widzieć dlaczego?

Daikin - do tej pory spotykałem się z opinią ( często monterow(, że drogie, ale bardzo dobre pompy - wysoka jakość
LG - tu znowu opinia że średnia półka cenowa i jakościowa, że może być.


Wysłane za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, automatyk napisał:

czyli potrzebujesz pompe 12 kw lub 9kW  ale T-CAP czyli 12kW

i tyle  co moge podpowiedzieć jak chcesz mieć dom komfortowo i tanio ogrzany i bez dodatkowych zrodeł ciepła

Tzn "problem" jest w tym że inwestor czytaj mój syn uparł się że chce mieć kocioł gazowy i zarazem pompę ciepła. Jako wykonawca wszystkich instalacji w tym budynku (oprócz elektryki)mówię mu że to bez sensu iść w koszty i montować  dwa żródła ciepła no ale kto bogatemu zabroni) Niby powiedział,żeby póki co zrobić tylko "podgatowkę" pod PC.Wybór padł na kocioł gazowy Vaillanta ponieważ mam kolegę który serwisuje te kotły i w razie "W" mogę liczyć na szybką reakcję.Przy pompie Vaillant nie ma problemu ze sterowaniem obu urządzeń w dodatku wystarczy jeden czujnik pogodowy ale czy przy pompie innego producenta jest szansa aby kocioł gazowy włączył się automatycznie(zamiast grzałek) gdy tymp.spadnie poniżej punktu biwalentnego?Celuje w PC split 3F.

A może jak mam jako alternatywne źródło ciepła kocioł gazowy to PC Vaillant mimo żę słabsza pod jakimś tam względem nie stwarza problemu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jaki sens utrzymywac drogi gaz i nowe zrodło  ? to sa kwestie w które juz sie nie wcinam

 

36 minut temu, Sławek007 napisał:


Można widzieć dlaczego?

Daikin - do tej pory spotykałem się z opinią ( często monterow(, że drogie, ale bardzo dobre pompy - wysoka jakość
LG - tu znowu opinia że średnia półka cenowa i jakościowa, że może być.


Wysłane za pomocą Tapatalk

Daikin to firma z ogromnymi aspiracjami i ogromną kasą na propagandę

Pompy Daikin zachowują sie tak samo jak wynalazki ,dosc duze spadki mocy ,automatyka taka sobie, energochłonność  ktora ustawia pompy poza podium

miałem w rekach juz wiekszosc pomp i powiem tak

jak miałbym do wyboru 3 takie same domy z pompami ciepła samsung ,panasonic ,daikin  to wybieram dom z samsungiem

jakbym miał u siebie zamontować pompe i miałbym 3 oferty samsung 33 tys ,panas 32 tys ,daikin 25 tys ,to wybieram samsunga

to wynika z mojego doswiadczenia

ten sezon juz ostatecznie zweryfikował pompy samsung -0 problemów pomimo setek zainstalowanych urządzeń ,Panas juz duzo gorzej a energetycznie samsung o 15% tanszy od panasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
W dniu 27.06.2021 o 12:45, automatyk napisał:

tylko jaki sens utrzymywac drogi gaz i nowe zrodło  ? to sa kwestie w które juz sie nie wcinam

 

Daikin to firma z ogromnymi aspiracjami i ogromną kasą na propagandę

Pompy Daikin zachowują sie tak samo jak wynalazki ,dosc duze spadki mocy ,automatyka taka sobie, energochłonność  ktora ustawia pompy poza podium

miałem w rekach juz wiekszosc pomp i powiem tak

jak miałbym do wyboru 3 takie same domy z pompami ciepła samsung ,panasonic ,daikin  to wybieram dom z samsungiem

jakbym miał u siebie zamontować pompe i miałbym 3 oferty samsung 33 tys ,panas 32 tys ,daikin 25 tys ,to wybieram samsunga

to wynika z mojego doswiadczenia

ten sezon juz ostatecznie zweryfikował pompy samsung -0 problemów pomimo setek zainstalowanych urządzeń ,Panas juz duzo gorzej a energetycznie samsung o 15% tanszy od panasa

Rozglądam się za pompa od jakiegoś czasu, trochę temat liznąłem i coś tam wiem. Z całym szacunkiem ale czytając twoje wpisy wygląda na to że nie jesteś zbyt biegły w pompach. Samsung to czysty średniak, którego można porównać z Panasonic, Gree,LG ale na pewno nie z Daikin lub Mitsubishi. 

W tych chińskich wynalazkach jak piszesz często siedzą podzespoły światowych liderów, sprężarki, pompy, wymienniki. 

Odnoszę wrażenie jakbyś pracował dla Samsung lub miał inne powiązania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.02.2022 o 23:16, aikon91 napisał:

Rozglądam się za pompa od jakiegoś czasu, trochę temat liznąłem i coś tam wiem.

Kolega chyba bardziej o lizaniu a nie o PC

W dniu 3.02.2022 o 23:16, aikon91 napisał:

Samsung to czysty średniak, którego można porównać z Panasonic, Gree,LG

Tak tak.... szczególnie w Panasonicu są sprężarki takich producentów  jak LG, Gree..... 🤣🤣🤣

Kolego musisz więcej poczytać a mniej polizać. Sorki ale skoro takie rzeczy piszesz to musiałem odpisać.

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gree chyba nie robi sprężarek. On pisał, że w chińczykach siedzą markowe podzespoły.

https://www.marketsandresearch.biz/report/257539/global-scroll-compressors-market-2022-by-manufacturers-regions-type-and-application-forecast-to-2028

Ten raport wymienia różnych producentów.

W dniu 4.02.2022 o 08:17, o6483256 napisał:

Automatyk tylko z nicku jest automatykiem

On od zawsze pisze o doświadczeniu. Może i ma. Nie wiadomo. Konkretów brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2022 o 19:34, YaroXylen napisał:

Kolega chyba bardziej o lizaniu a nie o PC

Tak tak.... szczególnie w Panasonicu są sprężarki takich producentów  jak LG, Gree..... 🤣🤣🤣

Kolego musisz więcej poczytać a mniej polizać. Sorki ale skoro takie rzeczy piszesz to musiałem odpisać.

Pozdrawiam. YARO

Przeczytaj jeszcze raz.

 

Panas jest średnią pompą ale z bardzo dobrym marketingiem.

Mają też fajny sterownik/panel. Takie jest moje zdanie, a porównałem sporo tabel wydajności. LG go bije 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takie tabelki można wszystko wpisać, papier cierpliwy. Gorzej jak to ma pracować i wtedy wyskakują niespodzianki. Ważny jest całokształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...

Nie chcę otwierać wątku. Czy ktoś montował grzałkę przepływową do Haiera? Jak to podpiąć do ATW i ustawić kiedy ma zadziałać? Czy tu będzie tylko opcja z manualnym załączaniem? Instalacja prosta, bez bufora, bezpośrednio w rozdzielacz. CWU z podgrzewacza więc jest tylko CO z Haiera. Było już -10,5 w listopadzie i dała radę. Nie wiem jak będzie przy -15 a ma tyle być za tydzień 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma PC 5kW a grzałki jeszcze nie mam to może sieć wytrzyma. A jak mi ktoś doradzi jak z tą grzałką to najwyżej przetestuję wytrzymałość tauronowej sieci 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam, ale czy to jest do grzałki w zasobnik CWU?

A kolega Berthold to steruje haierem tylko z yr-e27 czy coś dodałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są styki i do grzałki bojlera i są styki do grzałek na instalację , możesz je nawet miejscami zamienić tzn wtyczki wyciągasz i zamieniasz miejscami , wszystko masz w instrukcji objaśnione i pamiętaj że jedne styki są prądowe do max 3kw a te drugie to do sterowania dodatkowym przekaźnikiem za parę złociszy i to wszystko w instrukcji masz opisane ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezmę sąsiada speca na akcję. A Ty masz grzałkę? Ten sterownik jest w stanie ją uruchomić jak będzie taka potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ATW-a01 do styków  11 , 12 podłączamy cewkę dodatkowego stycznika który będzie sterował grzałką  , tam pojawia się sygnał pomocniczego zródła ciepła styk bez prądowy  wł,/wył. 230 V . W trybie ogrzewania, gdy jednostki są włączone przez ponad 1 godzinę, szybkość wzrostu temperatury wody wynosi mniej niż 0,1°C/min, a temperatura jest niższa niż ustawienie temperatury wody 3°C, wysyłany jest sygnał 230 V. Pomocniczym źródłem ciepła może być nagrzewnica elektryczna lub piec gazowy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem tego:

 W trybie ogrzewania (PC ma być w trybie ogrzewania?) , gdy jednostki są włączone (jednostki w liczbie mnogiej tj. PC i ?) przez ponad 1 godzinę, szybkość wzrostu temperatury wody wynosi mniej niż 0,1°C/min (czyli mały przyrost temperatury wody w instalacji CO?) , a temperatura jest niższa niż ustawienie temperatury wody (tu w instrukcji miło być dodatkowo "o" ?) 3°C (czyli np. miałem zadaną temperaturę 28st, Haier będzie próbował dogrzać na 28+5=33 - taki ma algorytm. Czyli jak będą problemy aby osiągnąć 30st - wtedy odpala grzałkę i wyłączy przy 33st?) , wysyłany jest sygnał 230 V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To opis zaciągnięty z instrukcji montażowej pompy ktoś to tak tam opisał mniej więcej jak to działa . Należy skupić się tylko nad prawidłowym podłączeniem  stycznika i dodatkowej  grzałki .Gdy pompie brakuje mocy i nie potrafi już dogrzać do zadanej temperatury to na panelu sterownia pojawia się napis HEATER wtedy na tych stykach 11 i 12 pojawia się  napięcie 230 V i tam podłączamy przez stycznik grzałkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz taki napis, właśnie przy -10,5st i jak pompa była na defroście. Dodam, że nie mam na razie podłączonego ATW - wisi na ścianie ale fizycznie nie jest podłączony. Czy HEATER nie jest przypadkiem jakimś dogrzaniem w samej pompie żeby wspomóc defrost?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heater jest funkcją dogrzania ale w pompie jednostce zewnętrznej nie ma grzałki wbudowanej trzeba ją zabudować samemu  np w buforze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.