Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Split Czy Monoblok


toki3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stoję przed wyborem PC PW. Z wyliczeń wynika, że zapotrzebowanie mam na poziomie 6-7,3kW.

 

Teraz proszę o pomoc w doborze.

Czy mam brać Panasonic T-CAP 9kW 1 Faza seria H czy ta sama tylko 3 fazy

A może Panasonic Monoblok T-CAP 3 fazy Seria G - starsza

 

Czemu takie modele? Ponieważ dają cały czas moc Grzewczą na poziomie 9kW

 

tylko jaką wybrać??

 

Pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@toki 3

Przeczytaj sobie ten artykuł bo tu jest uzasadnienie tego co @automatyk napisał .

https://www.instalator.pl/2015/04/wspolpraca-powietrza-w-woda-split-czy-monoblok/

Co do faz to zależy jaką masz sieć w okolicy i jak narażoną na uszkodzenia przez warunki atmosferyczne .

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam ja mam zamontowaną pompę monobloka Mitsubishi Ecodan 9 kw sam sobie założyłem nie ma tu cudów  układ zalany glikolem -10 do -15 bo wyżej są opory w przetaczaniu to są pompy invertorowe mają 1 sprężarkę a nie dwie jaką potrzebuje moc tyle daje a co do jednofazowej czy trzyfazowej to wszystko zależy czy będziesz miał fotovoltaikę bo jeżeli tak to 3 fazy równo pobierany prąd a jeżeli 1 faza i fotovoltaika  będziesz miał bilansowanie arytmetyczne to będą cie okradać 20 procent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Keruza napisał:

,,,, wszystko zależy czy będziesz miał fotovoltaikę bo jeżeli tak to 3 fazy równo pobierany prąd a jeżeli 1 faza i fotovoltaika  będziesz miał bilansowanie arytmetyczne to będą cie okradać 20 procent

Jakoś nie przemawiają do mnie takie buńczuczne słowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze pewnie chodziło  o bilansowanie międzyfazowe  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.