Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jakis zawor mieszajacy na wystepu bufora i pompka zamontowana w odpowiednym miejscu?Daj zdejcja tej instalacji,inaczej to krzystalowa gula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy zawór trefny czy też może syf w instalacji. Masz tam jakiś separator zanieczyszczeń czy tylko ten podstawowy filtr siatkowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć który z tych czynników miał w pływ, ale jedno jest pewne gdy będę montował w maju swojego wood-a na pewno zamontuję separator zanieczyszczeń bo sam filtr to jednak za mało. 

Wrzucam parę fotek z mojej kotłowni, na pewno nie jest to modelowy przykład instalacji, ale akurat w moim przypadku mając na uwadze przyszłą wymianę kotła chciałem poznać zasadę funkcjonowania połączenia kocioł + bufor i przetestowania takiego takiego rozwiązana w mojej instalacji CO i CWU bo bufor posiada również wężownicę do CWU. Dlatego cały obecny układ traktuję jako poligon doświadczalny pod przyszłą modernizację. Bardzo proszę o merytoryczne uwagi na temat ew. zmian i modyfikacji obecnego stanu. Jeśliby ze zdjęć wynikały jakieś niejasności chętnie wyjaśnię. 

IMG_20220124_115128.jpg

IMG_20220124_115138.jpg

IMG_20220124_115148.jpg

IMG_20220124_115223.jpg

IMG_20220124_115242.jpg

IMG_20220124_115317.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jeszcze nie cieszył. Mogą po drodze napaść na kuriera, który wiezie towar, teraz bardzo deficytowy.😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemq89 napisał:

NO i wkońcu po 3 miesiącach mpm ds wood jedzie do mnie kurierem jutro lub w piątek ma być u mnie ☺

HUUUURRAAAAAAAAAAA!

Dobrze się skończyło.

1 godzinę temu, carinus napisał:

Ja bym się jeszcze nie cieszył. Mogą po drodze napaść na kuriera, który wiezie towar, teraz bardzo deficytowy.😁

takaemotka.gif.34443f94561d304b2bbe326a0eb09f5d.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w zasadzie wszystkie kotły są robione na prędce, bo ssanie jest na rynku okrutne. Chcąc nie chcąc coś kupić trzeba.

@Przemq89 jeśli w razie co podłączysz go sobie sam to niech czeka. Jeśli jednak ma to zrobić ktoś to tutaj bym się zastanowił. Teraz u przyzwoitego montera terminy są długie, a co dopiero będzie wraz z wejściem następnej fali montaży wynikającej z terminu 31.12.2023. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by na to nie patrzeć, zaczęły się żniwa dla branży kotlarsko-instalatorskiej. Trudniej będzie nam cokolwiek kupić lub zamontować z udziałem kogokolwiek, nie wspomnę o prawdziwych fachurach w tej branży, bo oni zawsze mieli terminy napięte jak baranie jaja. Ceny za komplet kocioł-montaż też wypierniczą w kosmos.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja to sobie sam ogarnę. Branża zupełnie inna, ale robota nie tam jakaś skomplikowana. Zgrzewarka jest, pakuły są, kilka solidnych kluczy i można działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom na zasypowce w 5 klasie też jest spory zbyt. Są świadomi inwestorzy, którzy idą w możliwość palenia tańszym paliwem oraz stawiają na jego różne rodzaje kosztem zwiększonego nakładu pracy przy obsłudze. Z odpowiednim buforem nie ma dramatu z obsługą, a koszty kotłowni są podobne do podajnikowca. Coś za coś. Nie każdy lubi być uwiązany jednym, drogim rodzajem paliwa, ale trzeba pamiętać, że ta wolność wyboru ma swoją cenę. 

Edytowane przez MrWolf
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wielopaliwowych zasypowcow z 5ta klasa.Tež wybor jednego paliwa,nie liczam ludzi co spala wszystko. 5ka nie 5ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na myśli różne rodzaje paliwa pisałem o kotle z tematu i kwestii, że drewno ma wiele postaci. Zrębka, zrzyny, drewno ze swojego lasu, brykiety czy tam odpady z produkcji drewna. Nie jesteśmy uwiązani do gazu, pelletu A1 maks A2 czy ekogroszku. Jest ileś możliwości. Gazu, węgla sam sobie nie wydobęde. Drewno jak trzeba przyszykuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, bercus napisał:

Nie ma wielopaliwowych zasypowcow z 5ta klasa.Tež wybor jednego paliwa,nie liczam ludzi co spala wszystko. 5ka nie 5ka.

Dlatego z czasem takie użytkowanie, możliwość takiego użytkowania  zasypowca przyczyni się do likwidacji takich kotłów. 

1 minutę temu, carinus napisał:

@bercus Co ty Brailem czytasz?

takaemotka.gif.34443f94561d304b2bbe326a0eb09f5d.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie,tylko juž sa widze jak lupe klody,ciagam,tne palety,robie zrebke i naprawujem lakatosza w"swoim lasu" 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.