Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wymiennik dość obrośnięty sadzą. Nie wiem po jakim czasie palenia. Ale u mnie wymiennik wygląda tak po tygodniu palenia. Dodam że mój kocioł to przeróbka Ogniwo s6wc 20 kW na DS czyli nawet nie typowy DS tylko górniak.

post-58465-0-60222600-1426373833_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać Kolego Szyper, że filmik z pracy palnika robi na mnie wrażenie, ale chciałbym wiedzieć co było palone i jaka ilość tego opału była wsypana w komorze zasypowej. Napisz czy palnik o tak małych wymiarach jest w ogóle funkcjonalny bo ja nie jestem w stanie uwierzyć, że na tak małym przekroju palnika można palić węglem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidel24 uważam że ten palniczek spokojnie pociągnie węgiel. Ja mam u siebie zrobione coś takiego jak ma Dikij.Petia chodzi o to żeby zebrać gazy do kupy wtedy się lepiej dopalają. Palę węglem z Wesołej i jest naprawdę ok. Wymiary dyszy to 12x6.

post-58465-0-70354300-1426415087_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mam 12x6, prostokąt, na początku kanału pionowego. Działa dobrze z wunglem i drewnem również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecna powietrze podaję z pod rusztu bezpośrednio przed dyszę jednak w planach jest doprowadzenie powietrza przed dyszę rurką ale czekam jak ociepleje żebym mógł wygasić kocioł. Teraz muszę pilnować aby zbyt mocno nie zapopieliło się przed dyszą gdyż wtedy zaczyna brakować PW. 

post-58465-0-64959900-1426445242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać Kolego Szyper, że filmik z pracy palnika robi na mnie wrażenie, ale chciałbym wiedzieć co było palone i jaka ilość tego opału była wsypana w komorze zasypowej. Napisz czy palnik o tak małych wymiarach jest w ogóle funkcjonalny bo ja nie jestem w stanie uwierzyć, że na tak małym przekroju palnika można palić węglem

Na mnie filmik też zrobił, mój rezerwowy dolniaczek ładnie spala drewno i ruski groszek ale wesołej nie testowałem a mam takowy groszek z kotła z podajnikiem i na Wielkanoc przepale nim dla testu i zdam jakoś relacje, mój ds nie jest już poprawiany tu jest ostatnia wersja https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/5274-innowacje-w-kotle-zasypowym-czyli-jak-wyeliminowa%C4%87-smo%C5%82%C4%99/page-26?do=findComment&comment=121437

Edytowane przez janklos12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

to jeszcze nic.  zobaczcie tohttp://youtu.be/oWo6MD6hQhk

 

wymiennikiem się nie przejmuję .on nigdy nie będzie czysty-za szerokie kanały 7.5cm. palony drobny orzech kaloryczny zostawia brunatny pył.

 

żeby tak palić trzeba podać PW w odpowiednim miejscu, a to zajęło mi kilka sezonów i dziesiątki przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne spalanie, zwłaszcza pod sam koniec, mocny biały płomień.  Tam gdzie uderza ta cała struga ognia o wymiennik nie powinna być jakaś cegła szamotowa połówka żeby izolować wymiennik od takiego uderzenia? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

to jeszcze nic.  zobaczcie tohttp://youtu.be/oWo6MD6hQhk

 

wymiennikiem się nie przejmuję .on nigdy nie będzieczysty-za szerokie kanały 7.5cm. palony drobny orzech kaloryczny zostawia brunatny pył.

 

żeby tak palić trzeba podać PW w odpowiednim miejscu, a to zajęło mi kilka sezonów i dziesiątki przeróbek.

 

    Jak zawsze nie ma nic za darmo, ciekawe jaka temp. spalin była wtedy w czopuchu. Obstawiam, że dobrze ponad 300 st. C.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wygląda to bardzo fajnie, ale kocioł zasypowy to nie kocioł gazowy/olejowy który można wyłączyć i włączyć ,a za sterowanie odpowiada termostat. Zaraz piszę do czego zmierzam chcąc utrzymywać przez cały okres palenia w kotle taki efekt jak pokazuje Kolega to musiałby użytkownik posiadać chyba z 10 kotłów o różnych mocach i zakładać je do instalacji w zależności od warunków zewnętrznych. Bo przecież kocioł Kolegi Szyper musi w końcu osiągnąć zadaną temperaturę i wtedy palnik się "wyłączy" ale paliwo w komorze zasypowej jest już rozgrzane i posiada bardzo dużo energii i co wtedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

 

Filmik nagrany podczas rozpalania ,rusek w komorze tak z 13kg, na czopuchu można na chwilę położyć rękę. Kocioł pracuje od 2000r, ale w takiej konfiguracji 5 lat. Był to zwykły śmieciuch DS bez PW . 

 

Głównie chciałem zwrócić uwagę na podobieństwo budowy mojego  do MPM.   MPM jest tu omawiany. Widzieliśmy kocioł po paleniu drobnym węglem , nawet szamoty były okopcone - a powinny być jasne.

 

Mając w pamięci kłopoty ze swoim , brałbym pod rozwagę zmianę kształtu komory spalania , miejsce podawania PW ,w obecnej formie jest za wysoko, jeśli chodzi o węgiel. Czy uzyskam poparcie?

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szyper67 przy Twojej dyszy powietrze PW powinno być podawane przed dyszą aby spalała dobrze (i tak spalanie jest ładne). Z tyłu za dyszą powstają wiry (rozdziela się ogień na dwa wiry) i jak ma podane powietrze z przed dyszy to wtedy ładnie się wymiesza i wszystko się dopali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyber67 co ogrzewasz (ile m2 ocieplone? mieszkanie czy dom?) ile spalasz kg węgla na godzinę   przy temp ok 0stC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki SebekKry. Dobrze to wiem , to co oglądaliście to kolejna modyfikacja - nie bardzo udana , wciąż szukam idealnego rozwiązania.

Fidel24 przesadziłeś ,wystarczą 3 dysze ,których wymiana jest szybsza niz wygarnięcie popiołu.

Kiedyś PW wprowadzałem w oko cyklonu -to była jazda, czerwono jak bur.....u.

Tak na oko http://cieplowlasciwie.pl/wynik/cq8

a tu macie i rospuście języki  http://youtu.be/10P_KrEUGiY

 

pozdrawiam.

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  szyper67

Kiedyś też przypadkiem wywołałem u siebie w palniku podobny efekt i dość dużo czasu poświęciłem, żeby jakoś to uporządkować. Może Tobie będzie ciekawo, czego się dowiedziałem. W skrócie to wygląda tak: te komory, w których odbywa się wirowanie najlepiej zrobić półokrągłymi, lub w formie cyfry 3, wysokość ich ma być 6-7 cm, potem palnik ma się rozszerzać, z tyłu na wysokości 6-7cm dobrze dać gzyms, wystający na  2-3 cm, zaokrąglony z dołu i lekko obniżający się po bokach, też dobrze żeby miał formę trochę podobną do 3. Dysza najlepiej półokrągła i przed dyszą ma być tunel w formie lejka  około 5 cm długości do przyspieszania gazów. PW trzeba podawać przed tunelem, najlepiej w kierunku dyszy. Na tym palniku z dyszą 11x5,5 i szerokością komór wirowych 21 cm mogę spalać bezdymnie od 0,6 do 1,5 kg węgla na godzinę(więcej niż 1,5 kg na godzinę nie próbowałem). A najważniejsze co potrzebne dla prawidłowej pracy palnika, to dobry ciąg. Trochę opisałem swoje doświadczenia na forum Muratora.

Edytowane przez genab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

genab wie co mówi :) ja stosuję jego metodę. Działa super. Szkoda tylko że nie mogę u siebie podglądnąć płomienia w moim przerobionym górniaku na dolniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kociołek 12-14 z elektronicznym miarownikiem wczoraj zamontowany w nowym domu i odpalony próbnie. Mam dużo drzewa z rozbiórki starego 150-letniego domu więc najbliższe 3 sezony tylko drzewo będzie palone.Odnośnie wrażeń z palenia byłem tylko z 30 min na odbiór roboty. Kocioł palony na krótkim obiegu przez montera .  Na wyjście z domu dołożyłem drzewa zmieniłem na palenie na cały obieg. W komorze załadowczej było mokro od smoły- zresztą uwaliłem ręce :) Dokładne testy będą dziś. Kocioł współpracuje współpracuje  z zaworem 4-d i zasobnikiem 140L. Powierzchnia ogrzewana 115 m2 (projekt- dom przy przyjemnej 5) pół na pół kaloryfery-podłogówka. Jednak narazie podłogówki nie uruchamiam ( 16.03 miałem lane wylewki). Dziś będę palił cały dzień i jakieś próby regulacji oraz testy zaprezentuje.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tam Adamie. Jak po wczorajszych bojach z kotłem? Smoła w komorze załadowczej to norma. Nie ma być smoły w wymienniku. Jestem bardzo ciekawy pracy tego kotła bo też myślę nad jego zakupem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.