Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

resq, nie obrażaj się. Po prostu w pewnym momencie dało się odczuć, że łączy Cię z MPM coś więcej  ;). Nie ma co się denerwować. Fajnie, że robisz coś (mam nadziej) pro bono i dobrze, że jest perspektywiczny kocioł na rynku, ale wystarczy już tej teorii i tak jak piszą Mikesz i Fidel przydałoby się zobaczyć ten kocioł w akcji. 

Edytowane przez zwanzig
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słusznie,ja też czekam na konkrety od użytkownika tego kotła.

Mam trochę pretensji do kol.@geoorge.

Kupił ten kocioł chyba w grudniu i pomimo moich próśb więcej się na forum nie pokazał.

Zapytał tylko o ustawienie PW i zamilkł.

Albo jest tak dobrze,że nie ma o czym pisać albo zle.

Stawiam na to pierwsze,bo gdyby było coś nie tak na pewno byłoby o tym głośno.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby kopiowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie obrażam się, po prostu mierżą mnie trolle, które bawią się "+" i "-", nie wspominając o komentarzach.

Miałem w planie podjechać do osoby, która ten kocioł użytkuje około roku i nagrać filmik, bo jest taka możliwość ale dzięki takim użytkownikom odechciewa mi się cokolwiek.

Mam również gotowy cennik od producenta dla tych kotłów, czekam też na DTR, ale nie wstawiam, żeby troll nie przywalił mi minusem. Pozdrowienia dla userq ( możesz dać mi piątego minusa have fun)

  • Zgadzam się 3
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resq trochę trudno się dyskutuje na temat tego kotła bo to w zasadzie prototyp, który w szerszym użytku nie był, nie bardzo jestem złośliwy l specjalnie delikatnie napisałem o stanowisku testowym czy kocioł przechodzi różne próby obciążenia i zapotrzebowania mocy itd. 

 

Od siebie PRAKTYKA w użytkowaniu kotła o takim układzie wymiennikowym uważam po zbudowaniu palnika w takimi kształcie w zasadzie jaki występuje w MPM-ie to stwierdzam, że ten kocioł nie nadaje się do spalania węgla niestety bo palnik zostanie zapopielony i zapchany tym co węglu potrafi być (popiól, szlaka, kamienie itd).

 

Dodatkowo powietrze wtórne powinno być po obu stronach z boku kotła tak jak w HEF-ie i po sprawie.

 

P.S. Prawda jest niestety taka, że kocioł bardzo podobny do Hamecha już nieprodukowanego...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym prototypem to bym nie przesadzał, celowo o to pytałem producenta. W zeszłym roku zrobił ich ponad 300szt.

Po prostu ludzie tu nie trafiają by go opisać może poza @dromore.

 

co do palnika, wyślę Ci zdjęcia z mojego po 12 godzinach nie dotykając rusztu, nic się nie zatyka , wlot PW również

 

 

P.S.Korci mnie aby pojechać i zobaczyć jak ten kocioł naprawdę pracuje … szkoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, tylko po tym wszystkim to nie wiadomo czego producent zrobił 300 sztuk bo z tego co pamiętam przekrój kotła zmienił się chyba ze 4 razy w ciągu dwóch tygodni także to wszystko robi się nie spójnie podobnie jak początkowa informacja w katalogu, która mówi, że jest to kocioł do drewna (zgadzam się z tym w 100%) nie zgazuwujący, ale częściowo przy odpowiednim odbiorze ciepła (odpowiedni bufor). To wszystko jest OK. Ja wiem po sobie, że palenie w dolniaku to nie jakieś czary mary tylko normalny codzienny obowiązek palacza i tyle a jeśli chce się trochę wygody i taniej przy starachy chałpach niż gazem to trzeba kupić podajnikowca i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPM jak Warmet, typowy DS śmieciuch do spalenia wszystkiego.

Za daleko kolega zapędził się z takim określeniem tych kotłów.

 

Palę drewnem i węglem a przy takiej pogodzie jak teraz mieszam drewno z węglem żeby zachować stałopalność przez noc. Jak widać tacy klienci też są.

To jest normalne działanie jak na zewnątrz temperatura wzrasta. Niewielu z nas kupuje węgiel "mocny" na mrozy i "słaby" na okres przejściowy.

 

P.s. Ciekawy jestem jak jest zbudowany rasowy kocioł DS na drewno w którym będzie się paliło, w sezonie, bezobsługi minimum 10 godzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia czy film z pracy kotła to niestety taka kolejna papka marketingowa typu AnLen i czysta szyba :) Wszelkie zalety i wady wyjdą w sezonie grzewczym...  Dlatego czekam na solidną relację jakiegoś użytkownika choć i tutaj można się „przejechać” - przypomniał mi się użytkownik a-w i pierwsze zachwyty nad Viadrus U24 a co z tego wyszło to pamiętają starsi użytkownicy ;)

Edytowane przez userq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za daleko kolega zapędził się z takim określeniem tych kotłów.

 

To jest normalne działanie jak na zewnątrz temperatura wzrasta. Niewielu z nas kupuje węgiel "mocny" na mrozy i "słaby" na okres przejściowy.

 

P.s. Ciekawy jestem jak jest zbudowany rasowy kocioł DS na drewno w którym będzie się paliło, w sezonie, bezobsługi minimum 10 godzin?

 

No nie wiem, Warmet spala drewno, węgiel, miał, owies i inne bzdury według producenta.  MPM nie spali miału bo nie ma nadmuchu a Warmety mają domyślnie instalowane dmuchawy. 

 

Jak ładnie i ciasno poukładam drewno to wyciągam ~6 godzin.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów na forum. Od dłuższego czasu obserwuję ten temat i mam wrażenie, że wszystkie wypowiedzi mają charakter czysto teoretyczny, a teorię wszyscy zaznajomieni z tematem DS znają. Rok temu szukałem pieca na drewno i jedyny rozsądny był od kolegi Przemka. Czekałem na niego  ponad pół roku i nie żałuję, gdybym miał możliwość szybkiego zakupu tego pieca w tamtym czasie to pewnie bym go kupił i sprawdził jego możliwości. Myślę, że wszyscy na tym forum czekają na praktyczną relację z użytkowania tego pieca. Przynajmniej ja na taką relacja czekam, z ciekawości na co go stać.

Edytowane przez jarsi102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy o co tak naprawdę kruszycie kopie?  Narzekaliście że niema na rynku kotłów DS z ceramiką ... pojawił się i się zaczęło, kol. @ reseq  gdzieś ten kocił wysznufrał i przedstawił szerszej gawiedzi i w podziękowaniu teraz dostaje cięgi. Producent wprowadził kocioł ledwo na rynek a zaczyna się nagonka teoretyków o jego działanie.

Po to między innymi są fora aby wymieniać się informacjami i dzięki temu takie fora istnieją a od  oceny tego czy dany tekst jest kryptoreklamą są Administratorzy którzy czuwają nad porządkiem a że nie robią go nachalnie jak np. na elekt.... to tylko chwalić. 

 

Ja wiem jedno ten kocioł będzie tak dobry jak dobra jest wiedza osób go obsługujących.

Teraz wyrażę SWOJĄ opinię i proszę tego nie brać do siebie bo to jest tylko moja opinia teoretyka :) który w tym kotle nie palił 

Kocioł jest kotłem DS uniwersalnym czyli o nieokreślonym bliżej typie paliwa (tu akurat producent powinien określić typ paliwa podstawowego i na tej podstawie dopiero określić moc grzewczą i "sprawność ")  Na podstawie konstrukcji którą przedstawia się na stronie wnioskuje że kocioł bardziej na drewno niż węgiel (ale kotła nigdy na oczy nie widziałem)

 

Tu też dołączam się do wypowiedzi kol. @ Sambor albowiem sprawność zasypowych urządzeń grzewczych 85% i więcej to fikcja literacka :)

Kotły może i uzyskują sprawności 80% ale tylko przy stałym obciążeniu i przy naprawdę idealnej regulacji  a w większości przypadków sprawność użytkowa  będzie w przedziale 55-60%  zwłaszcza gdy często przewymiarowane  kotły wpięte są bezpośrednio do instalacji o niskich parametrach pracy.

 

Pozdrawiam

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od przeszło 20 lat palę w piecu zasypwym i z górny spalaniem i dolniaku. . Tylko dwie , no może trzy osoby na tym forum wiedzą o czym piszą. Reszta szuka ,,haków" na piec mpm ds, aż przykro niekiedy to czytać. Specjaliści którzy po obejrzeniu filmiku albo zdjęcia chcą rozstrzygać i wydawać opinię o produkcje. Osobiście uważam, że to bardzo dobra konstrukcja pieca CO. Jestem z kujaw a więc o lobbing proszę mnie nie oskarżać. Sam szukam dolniaka i tak sie zastanawiam czym różni się piec DS na węgiel od tego opalanego drewnem. Na pewno wymiarami rusztu o czym ktoś już wspominał, bardziej szeroki dla lepszego odgazowania węgla. Wielkością komory załadunkowej, dla drewna msi być dużo większa ze względu na okres spalania. Co więcej różni te konstrukcję? PW, palnik ceramiczny (viadrus u24 nie ma). Na rynku nie ma wielu dobrch dolniaków, dlatego uszanujmy to co nam oferują i raczej poprawmy to, a nie bezmyślnie krytykujmy.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam inną propozycję dla Kolegi Resqa skoro ma w miarę dobry kontakt z producentem, to chyba nie problem zasugerować mu, ze jest potrzeba odpowiedzi na te czy inne wątpliwości i chyba najlepiej będzie jak wypowie się producent skoro wszystko jest tak jak trzeba to nie będzie mial problemu z udzieleniem wyczerpujących odpowiedzi i skończy się głupie zadawane pytań po co ta śrubka czy tamta.

 

P.S. Jak bym chciał dziś kupić taki kocioł https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/4393-kociol-dolny-eko-hef-24-kw-z-1997-roku/

 

nawet dzwoniłem i pytałem czy by zrobili na zamówienie... Pani z firmy powiedziała, że nie bo podobno ludzie narzekali, że węgiel się wiesza...

 

A i ceramika szamotowa była, pw, dmuchawa, ciekawy ksztalt komory zasypowej itd... ;)

Edytowane przez Fidel24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Fajnie, że kolejny producent bierze pod uwagę sugestie osób trzecich i wprowadza je w życie. A skoro projekt jest ciągle rozwojowy to nasuwa mi się (a nawet dręczy) pytanie odnośnie kształtu komory załadowczej – dlaczego komora załadowcza w DS-ach nie rozszerza się ku rusztom, ale nie jak w Dakonie jedna, tylko wszystkie cztery o 1 a może 2 cm?  Moim zdaniem automatycznie poszerzyło by to gamę paliw jaką można byłoby stosować do ogrzewania.  Bo chyba nie jest to aż tak trudne ( a może jest) do zrobienia na etapie budowy kociołka?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ kilku kol. wspomniało o dmuchawie w kotłach DS,jako ciekawostkę przedstawię takie rozwiązanie w kotle firmy DomGaz.

Niestety moce zaczynają się od 15kW i brak w rejonie palnika elementów ceramicznych.

 

http://hydrodom.pl/opis/4337549/kociol-na-paliwo-stale-unikessel-u-15-40kw.html

 

Jeśli będzie dyskusja na temat tego kotła proszę Marcina,żeby wszystkie wpisy zaczynając od tego,umieścić  w oddzielnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabpa58

O tym kociolku to szkoda zakładać nowy temat.

Do wad takiej konstrukcji to napewno to że rozpala sie cały zasyp, wodny ruszt, szczelina oddymiajaca, nie za bardzo nadaje sie do palenia drewnem, krótki czas palenia na jednym zasypie, smoła w komorze zasypowej, uszczelek w drzwiach zasypowych jak wytrzyma rok to cud. I tak jeszcze dlugo można wymieniać.

Edytowane przez pigeon8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fidel 24 dmuchawa w starym hefie podawała powietrze pod ruszt czy nad opał?

Kocioł Hefa  z 2003r, który posiadam, podaje powietrze pod ruszt i jest możliwość regulacji kierunku strumienia powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz wyrażę SWOJĄ opinię i proszę tego nie brać do siebie bo to jest tylko moja opinia teoretyka :) który w tym kotle nie palił 

Kocioł jest kotłem DS uniwersalnym czyli o nieokreślonym bliżej typie paliwa (tu akurat producent powinien określić typ paliwa podstawowego i na tej podstawie dopiero określić moc grzewczą i "sprawność ")  Na podstawie konstrukcji którą przedstawia się na stronie wnioskuje że kocioł bardziej na drewno niż węgiel (ale kotła nigdy na oczy nie widziałem)

Forum jest oczywiście do wyrażania swojej opinii a mało kto zna się tutaj tak na kotłach jak Ty. To nie ulega wątpliwości.

 

Pamiętajmy tylko, że czym innym jest dzielenie się obserwacjami z pracy własnego kotła a czym innym wrzucanie codziennych newsów od producenta... Ja przez pewien czas czytając temat miałem wrażenie, że @resq posiada w/w kociołek. Zmyliły mnie posty w których resq w sposób jednoznaczny ucina - i to bez zająknięcia - wszelkie wątpliwości co do funkcjonowania i wykonania MPM. 

 

Warto powtórzyć, że różnica między prawdziwym użytkownikiem danego kotła a np. resq jest taka, że chłopak poniósł tylko koszty paliwa (co tutaj głośno podnosi) by zaprezentować kocioł na forum a ja czy też inni świadomi użytkownicy tego forum ponieśliśmy koszty zakupu, montażu oraz najważniejsze - ponosimy sezonowe koszty opału eksploatując wybrany przez siebie model kotła.

Mało kto pamięta, że w 2009 roku podzieliłem się jako pierwszy z własnej kotłowni informacjami dotyczącymi Zębca KWKD 22...

i link dla przypomnienia: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/3292-zębiec-kwkd-22-kw/

 

Dlatego z dużą dozą sceptycyzmu podchodzę do teoretyków, którzy mamią wspaniałością konstrukcji a za swoje słowa nie biorą finansowej odpowiedzialności w postaci - kupiłem/użytkuję/dzielę się swoim doświadczeniem.

Czym innym jest „podprogowy” marketing jak w przypadku MPM a czym innym rzeczywiste użytkowanie i zapewnienie budynkowi ciepła w sezonie grzewczym oraz rozwiązywanie np. problemów eksploatacyjnych.

 

Jeszcze odniosę się do nazwania mnie trollem przez resq. No cóż - jeśli moje kulturalne zwrócenie uwagi na uprawiany tutaj przez resq „podprogowy” marketing uwolniło w nim aż takie pokłady empatii i histerii to też o czymś to świadczy... 

 

Pozdrawiam wszystkich użytkowników kotłów DS.

userq

 

 

 

 

Edytowane przez userq
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.