Skocz do zawartości

Xawer

Stały forumowicz
 • Zawartość

  421
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Xawer w dniu 23 Luty 2012

Użytkownicy przyznają Xawer punkty reputacji!

Reputacja

3 Neutralny

O Xawer

 • Tytuł
  Doświadczony Forumowicz

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  podkarpacie
 1. Xawer

  Kocioł Ds Mpm

  No tak a ja dwa tygodnie temu za Piasta (niby orzech) płaciłem po 720 z własnym transportem.Wesoła była po 780 .Co ciekawe to przy moim systemie palenia w Warmecie Kostrzewy w cieplejszych okresach czyli mieszanka węgla ze zrębką Piast mniej smołuje niż Wesoła.Cyli w moim wypadku na czystość komory ma też wpływ węgiel.
 2. Być może błędnie założyłem ,że instalacja gazowa w domu już istnieje.Jeśli nie to faktycznie sprawa jest otwarta . Powietrzna pompa ciepła - odporna na brak słońca (daje radę nawet przy 0st). Jednak aby było ekonomicznie trzeba wybrać odpowiedni zbiornik tak,by pompa pracowała w najcieplejszym okresie dnia (godz.13-16) i wody wystarczyło do tych godzin następnego dnia.Dodatkowo mamy w godzinach pracy pompy klimatyzację w kilku pomieszczeniach. Solary -niestety potrzebne słońce i co za tym idzie odpowiedni zbiornik najlepiej z dodatkową grzałką elektryczną na okresy bezsłoneczne. Ogniwa -( to znam tylko z teori) oczywiście zbiornik + jakieś akumulatory do przechowania nadmiaru energi . O ogniwach to automatyk pewniwnie coś więcej powie. Oczywiście zasobnik do solarów i pompa ciepła z dwoma wężownicami.Do ogniw pewnie wężownica i odpowiednia grzałka.
 3. Witam. Pewnie mi się trochę dostanie ,ale moim zdaniem dla cztero osobowej rodziny to gaz. Licząc od kosztów piecyka gazowego i opłat za ogrzanie wody gazem to koszt zwrotu instalacji solarnej,bateri czy pompy jest podobny i wynosi ok. 10 lat. Nie wiem jak prąd bo nigdy nim nie grzałem wody, być może jest tak jak pisał automatyk.
 4. Xawer

  Sas Kocioł Sas Nwg Czy Uwt

  Witam. Podobny kocioł w budowie do SAS-a i określany przez producenta jako " dolny" ma np. DREWMET z Kolbuszowej.Jest sporo tych kotłów w okplicy i od dawna mają dobrą opinię.
 5. Xawer

  Sas Kocioł Sas Nwg Czy Uwt

  Witam. Do producenta MPM-a masz 50km. Może warto sie wybrać i zobaczyć kocioł w fazie produkcji zwłaszcza , że spory ruch na forum w tym temacie.
 6. Xawer

  Kocioł Ds Mpm

  Witam. Przemek, małe sprostowanie 0,83kg/h nie 1,2. Też mnie trochę zaskoczyło spalanie na zrębce bo sam w Warmecie Kostrzewy palę taka mieszanką .Dom nie ocieplony (tylko elewacja ,cegła ,szczelina wentylacyjna ,pustak puporex) ok.200m2, zasobnik CWU 220 Spalanie mam raczej większe ale i kocioł 25,5. Mieszkam 40 km. od producenta i u mnie obecnie termometr do północy pokazuje 12 st .Automatyka praktycznie zamknęła zawór 4D i tak jest od kilku dni.Jeśli test był wykonany w podobnych temperaturach zewnętrznych to wyniki takie mogą byc, aczkolwiek różnica pomiędzy węglem a mieszanką u mnie była by większa.Dodatkowo nie wiem czy można w takich warunkach oczekiwać jakiegoś cudownego spalania i czystości kotła bo kocioł pewnie więcej stał niż pracował.Sam widzę u siebie jak wygląda kocioł w tym roku a jaki był w latach czy nawet okresach większych mrozów.
 7. Xawer

  Kocioł Ds Mpm

  Witam. 100 % zgoda z Przemkiem. Panowie taki koncert życzeń to do kotła na gaz lub olej. Od kilku lat palę w Warmecie Kostrzewy i robiłem wiele doświadczeń z palnikami Itp.Palę bez wygaszania a paliwo to zrębka i węgiel (w lecie tylko zrębka bez wygaszania) zasobnik CWU 220l. Wnioski są takie ,że jeśli ładnie się pali np. samym węglem to mieszanką ze zrębką lub samą zrębką już tak kolorowo nie jest. Jeśli jest ok. przy niskich temperaturach np. -20 st to przy 0 st. już nie. A całkiem inna historia jest przy paleniu zrębką w okresie letnim na Cwu. Najczęściej chcemy by kocioł spalał węgiel , miał, drewno, zrębki ,jakieś tam floty czy węgiel brunatny . To wszystko da sie spalić , tylko by zrobić to efektywnie to wszystkie te paliwa potrzebuja innych warunków do dobrego spalania. Najczęściej w kotle spala się kilka rodzaji paliwa i część z nich spalamy efektywnie ale niestety znaczną część efektownie co widac po dymie z komina.
 8. Xawer

  piec kostrzewy warmet SDS ceramik

  Witam. Mam pytanie do kolegów Wołk i maciejb .Macie różne nastawy dmuchawy i jak te dmuchawy pracują tzn.czy powietrze jest podawane ciągle a kocioł nie dochodzi do zadanej temperatury czy dmuchawa pracuje jakiś czas kocioł osiąga zadaną temperaturę i dmuchawa się wyłącza?
 9. Xawer

  piec kostrzewy warmet SDS ceramik

  A ja na ok.200m mam 25,5 ::((
 10. Xawer

  piec kostrzewy warmet SDS ceramik

  Witam. Palnik pewnie dobra rzecz (też kiedyś robiłem różne kombinacje) tylko aby spełniał swoje zadania musi mieć odpowiednią temperaturę i odpowiednią ilość powietrza. Z tego co czytam to większość z nas ma przewymiarowane kotły nawet dla solidnych mrozów nie mówiąc o obecnych temperaturach.Jeśli ja ustawię parametry dmuchawy tak by palnik działał to co mi odbierze ciepło z kotła skoro obecnie automatyka zaworu daje na dom ok.38-40 st . i temperatura w domu jest na poziomoe 21st?.Generalnie po rozpaleniu kotła palnik jeszcze nie zacznie prawidłowo działać a kocioł osiągnie zadaną temperature i dmuchawa się wyłączy. Jeśli będę chciał ustawić dmuchawe tak by działała ciągle to aby nie zagotować kotła będą to takie parametry,że powieterza będzie za mało by palnik działał.
 11. Xawer

  piec kostrzewy warmet SDS ceramik

  Witam. Palę węglem orzech II z Wesołej.
 12. Xawer

  piec kostrzewy warmet SDS ceramik

  Witam. maciejb 1972 też mam takiego ceramika i też zadymi przy rozpalaniu . Spróbuj zwiększyć moc dmuchawy na max 30 min 20 modulacja 7 ,włączanie dmuchawy 1st. od zadanej .Pal bez wygaszania zasypując cały kocioł . Paliwa dokładaj po przerusztowaniu jak w kotle będzie jeszcze ok. 1/3 wsadu. U mnie to pomaga.
 13. Xawer

  Zimny Powrót

  Witam. U mnie od zawsze paliło się wygasając kocioł na noc i rozpalało po powrocie z pracy.Zawsze miałem problemy z zimnymi grzejnikami (aluminiowe) mimo pompki.Odpowietrzałem kilka razy dziennie ,pompa na max i nic do połowy gorące a na dole zimne.Nagabywałem hydraulika ,że coś jest żle zrobione a on ciągle tłumaczył dużym odbiorem ciepła.Po zmianie systemu palenia czyli niewygaszanie kotła wszystko się zmieniło i grzejniki mimo ,że zawór 4d w cieplejsze dni daje na dom tylko 40 st . to grzejniki są praktycznie całe jednakowo ciepłe. Dom jest ciągle jednakowo wygrzany ok.21 st .i odbiór ciepła z grzejników jest mniejszy niż kiedyś gdzie w momencie rozpalania kotła w domu było np.16-17 st.
 14. Witam. Też miałem kłopoty z dmuchawą w Warmecie z luxusem 4. Podłączyłem dmuchawę bezpośrednio do sieci chodziła. Okazał się uszkodzony sterownik. Wymienili w ramach gwarancji . Niedawno dmuchawa stanęła kolejny raz i pomogło wyłączenie luxusa z sieci.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.