Skocz do zawartości

Xawer

Stały forumowicz
  • Postów

    421
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana Xawer w dniu 23 Lutego 2012

Użytkownicy przyznają Xawer punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    podkarpacie

Ostatnie wizyty

6 695 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Xawer

Wschodząca gwiazda

Wschodząca gwiazda (9/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Xawer

    Kocioł DS MPM

    No tak a ja dwa tygodnie temu za Piasta (niby orzech) płaciłem po 720 z własnym transportem.Wesoła była po 780 .Co ciekawe to przy moim systemie palenia w Warmecie Kostrzewy w cieplejszych okresach czyli mieszanka węgla ze zrębką Piast mniej smołuje niż Wesoła.Cyli w moim wypadku na czystość komory ma też wpływ węgiel.
  2. Xawer

    Kocioł DS MPM

    Witam. Przemek, małe sprostowanie 0,83kg/h nie 1,2. Też mnie trochę zaskoczyło spalanie na zrębce bo sam w Warmecie Kostrzewy palę taka mieszanką .Dom nie ocieplony (tylko elewacja ,cegła ,szczelina wentylacyjna ,pustak puporex) ok.200m2, zasobnik CWU 220 Spalanie mam raczej większe ale i kocioł 25,5. Mieszkam 40 km. od producenta i u mnie obecnie termometr do północy pokazuje 12 st .Automatyka praktycznie zamknęła zawór 4D i tak jest od kilku dni.Jeśli test był wykonany w podobnych temperaturach zewnętrznych to wyniki takie mogą byc, aczkolwiek różnica pomiędzy węglem a mieszanką u mnie była by większa.Dodatkowo nie wiem czy można w takich warunkach oczekiwać jakiegoś cudownego spalania i czystości kotła bo kocioł pewnie więcej stał niż pracował.Sam widzę u siebie jak wygląda kocioł w tym roku a jaki był w latach czy nawet okresach większych mrozów.
  3. Xawer

    Kocioł DS MPM

    Witam. 100 % zgoda z Przemkiem. Panowie taki koncert życzeń to do kotła na gaz lub olej. Od kilku lat palę w Warmecie Kostrzewy i robiłem wiele doświadczeń z palnikami Itp.Palę bez wygaszania a paliwo to zrębka i węgiel (w lecie tylko zrębka bez wygaszania) zasobnik CWU 220l. Wnioski są takie ,że jeśli ładnie się pali np. samym węglem to mieszanką ze zrębką lub samą zrębką już tak kolorowo nie jest. Jeśli jest ok. przy niskich temperaturach np. -20 st to przy 0 st. już nie. A całkiem inna historia jest przy paleniu zrębką w okresie letnim na Cwu. Najczęściej chcemy by kocioł spalał węgiel , miał, drewno, zrębki ,jakieś tam floty czy węgiel brunatny . To wszystko da sie spalić , tylko by zrobić to efektywnie to wszystkie te paliwa potrzebuja innych warunków do dobrego spalania. Najczęściej w kotle spala się kilka rodzaji paliwa i część z nich spalamy efektywnie ale niestety znaczną część efektownie co widac po dymie z komina.
  4. Witam. Mam pytanie do kolegów Wołk i maciejb .Macie różne nastawy dmuchawy i jak te dmuchawy pracują tzn.czy powietrze jest podawane ciągle a kocioł nie dochodzi do zadanej temperatury czy dmuchawa pracuje jakiś czas kocioł osiąga zadaną temperaturę i dmuchawa się wyłącza?
  5. Witam. Palnik pewnie dobra rzecz (też kiedyś robiłem różne kombinacje) tylko aby spełniał swoje zadania musi mieć odpowiednią temperaturę i odpowiednią ilość powietrza. Z tego co czytam to większość z nas ma przewymiarowane kotły nawet dla solidnych mrozów nie mówiąc o obecnych temperaturach.Jeśli ja ustawię parametry dmuchawy tak by palnik działał to co mi odbierze ciepło z kotła skoro obecnie automatyka zaworu daje na dom ok.38-40 st . i temperatura w domu jest na poziomoe 21st?.Generalnie po rozpaleniu kotła palnik jeszcze nie zacznie prawidłowo działać a kocioł osiągnie zadaną temperature i dmuchawa się wyłączy. Jeśli będę chciał ustawić dmuchawe tak by działała ciągle to aby nie zagotować kotła będą to takie parametry,że powieterza będzie za mało by palnik działał.
  6. Witam. Palę węglem orzech II z Wesołej.
  7. Witam. maciejb 1972 też mam takiego ceramika i też zadymi przy rozpalaniu . Spróbuj zwiększyć moc dmuchawy na max 30 min 20 modulacja 7 ,włączanie dmuchawy 1st. od zadanej .Pal bez wygaszania zasypując cały kocioł . Paliwa dokładaj po przerusztowaniu jak w kotle będzie jeszcze ok. 1/3 wsadu. U mnie to pomaga.
  8. Może jeszcze spróbuj tak ustawić dmuchawę aby kocioł nie wchodził w podtrzymanie tylko dmuchawa pracowała ciągle w zakresie modulacji. Z doświadczenia wiem że nie zawsze się to uda zwłaszcza jak kocioł jest przewymiarowany a dni ciepłe. Piszesz że jakiś czas było lepiej wtedy mogło być zimniej i kocioł mógł właśnie tak pracować.
  9. Witam. Drewno jak twarde i polana spore to dwa lata sezonowania może być mało . Miałem taką sytuację jak paliłem w lecie na Cwu zrębką i na oko wydawała się sucha (rok leżała jako patyki i kilka miesięcy już pocięta).Jak podczas czyszczenia zobaczyłem wodę w wyczystce przerwalem palenie tą zrębką . Poleżała kilka miesięcy i w następnym roku było ok.
  10. Czyścić tylko bez przesady raz na 1-1,5 miesiąca wystarczy. Ja ubiegłej zimy spaliłem 5t orzecha II z Wesołej paląc bez wygaszania.Jak pamiętam to sterowanie na zimę włączyłem we wrześniu a wyłączyłem końcem kwietnia. Dom ok.200m nie ocieplony ,zasobnik Cwu 220l,temperatura w domu utrzymywana przaz pogodowy 20,5-21,5 st. W lecie też palę bez wygaszania na Cwu tylko opał to zrębka. Ja bym zszedł z temperaturą kotła na 60 st palił powiedzmy dobę- dwie bez wygaszania i sprawdzał dokładnie ilość opału , temperaturę w domu i zachowanie kotła..No i ta temperatura w domu piszesz wcześniej że spadła do 20 -21 st to ile jest normalnie ? Czytałem że podniesienie temperatury w domu o1 st to ok. 8% opału.
  11. Witam. kabajo6 na forum jest więcej stwierdzeń właścicieli warmeta o większym spalaniu po wyczyszczeniu kotła i jeśli wszyscy zagrają to wygrana może byś zbyt mała. Mniemam że posiadasz taki kocioł i poddajesz w wątpliwość to co napisałem na podstawie własnych obserwacji. passat149222 ten zawór to pewnie masz do ogrzewania podłogowego i z nazwą coś chyba pokręciłeś bo google nic nie znalazło.
  12. Witam. No to kicha czytałem na forach że zamiana płytki stojącej na ruszcie na całą cegłę pomaga a tyu nic. Pisałeś o zaworze 3d na jaką wartość jest ustawiony? Sprawdz czy czujnik temperatury kotła przylega do ścianki kotła może się wysunął i kocioł ma jednak większą temperaturę. Jeśl w kotle jest już dobrze rozpalone to po podniesieniu klapy na kotle ogień powinien sięgać góry wymiennika a jeśli tak jest to powinien grzać. Może trzeba szukać jeszcze winy w instalacji.
  13. Witam . Nie mam podłogówki dlatego nie będe się wypowiadał w tym temacie. Te cegły wiszące dokładnie są tak jak schody.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.