Skocz do zawartości

adam332

Forumowicz
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna

Osiągnięcia adam332

Żółtodziób

Żółtodziób (2/14)

  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. adam332

    Kocioł DS MPM

    Ja mam suche drzewo z rozbiórki bardzo starego domu i też jest smoła wiec mokry opał czy sychy to smoła zawsze jest. Nawet śmiem twierdzić że stare drzewo nie daje takiej temperatury jak np 2 letnie co mi zostało po budowie.
  2. adam332

    Kocioł DS MPM

    Panowie czy wy też macie w wymienniku taką cienką warstwę nagaru. U mnie przy ostatnim czyszczeniu próbowałem wyczyścić wymiennik skrobakiem do gołej blachy ale po godzinie miałem dość i odpuściłem. Na pewno ma to wpływ na sprawność i może przyśpieszy wchodzenie pieca na temperaturę.
  3. adam332

    Kocioł DS MPM

    Ciekawy jestem jak udało ci się ją wyjąć bo ja tez miałem zamiar wyjąć i potestować na moim drewnie rozbiórkowym ale stwierdziełm że teraz po kilku miesiącach użytkowania jest to tak zaklejone smołą że bez uszkodzenia nie wyjmę tej przegrody.. Edit.. Oki już wyjąłem ale w kawałkach.. Czy ktoś może mi podać dokładne wymiary i przepis jak coś takiego odlać jak by okazało się ze jednak morze mi kiedyś być potrzebna ? Dziś wieczorem po-testuję palenie bez tej przegrody i efekty opiszę.
  4. adam332

    Kocioł DS MPM

    jak policzyłem to mam tego około 40 m wiec moze mi zejść ze 2-3 lata :)
  5. adam332

    Kocioł DS MPM

    Tak właśnie stwierdziłem też ostatnio że stare drewno szczególnie pocięte bale nie dają takiego ciepła i trzeba zjeżdżać z temperaturą załączenia pompki bo prawie wcale by się nie załączyła. Żaru też jest jak na lekarstwo a jak chcę mieć na piecu 70 stopni to muszę mu dużo powietrza dostarczyć. Nie wiem co będzie przy dużych mrozach ...
  6. adam332

    Kocioł DS MPM

    Dom jest nowy a komin fi200 więc w teorii nie powinno być z ciągiem problemu. Myślę że ten otwór w drzwiach popielnika pod klapką miarkownika jest za mały i przez to tak się dzieje. Piec czyściłem ze dwa tygodnie temu, wyczyszczę dziś i zobaczę co i jak. Przy poprzednim czyszczeniu w wymienniku tylko pył więc prawidłowo. A może za grube klocki do pieca wrzucam i to jest przyczyną ? Ogólnie na wiosnę jak robiłem próby to bez problemu osiągał większą temperaturę ale miałem więcej desek i takiej drobnicy po budowie a teraz palę klockami które lubią się zawiesić. Próbowałem już i pionowo i poziomo i na przemian ale i tak trzeba zaglądać bo się zawiesza i zamiast palić to się wędzi nad palnikiem ale ogólnie się spala tylko nie daje temperatury odpowiedniej.
  7. adam332

    Kocioł DS MPM

    W klapie dolotowej otwieram dolot powietrza cały i zasypu nie rozpala a nawet myślę że mógłby ten otworek być większy ale tak jak piszesz smoła w ds zawsze będzie. No w tym miarkowniku nie ma stanów pośrednich. Drewnem palę bo w miejscu budowy stał stary dom i siłą rzeczy muszę go teraz spalić :) i widzę że zejdzie mi ze 3 lata. Bale pociąłem na około 25 cm i porozłupuje na 4 części ale może w tym jest problem że za grube deje ? Nie wiem jestem mieszczuchem i dopiero się ucze. Instalacja co to 40 m2 podłogówka i na 48m2 kaloryfery. Wszystko na rozdzielaczach, zawór czterodrożny.
  8. adam332

    Kocioł DS MPM

    Witam Sezon powoli się zbliża i zaczynam przepalać w domu co z cwu. Ja mam takie problemy z tym kociołkiem ze raczej nie trzyma temperatury a i cięzko osiągnąć ponad 60 obecnie chyba że dolne dzwiczki otwarte ale to wiadomo strata opału.. Mam ten elektroniczny starownik ciągu unister i temperaturę właczenia/wyłaczenia ustawiam na 60 stopni. Jednak po rozpaleniu i osiągnięciu temperatury załączenia pompy zamykam krótki ciąg i dopełniam do pieca. Pompa chodzi a temperatura na piecu spada . Można powiedzieć że jego praca po rozpaleniu i ustawieniu to 50 a nawet mniej stopni. Nie wiem jak można w nim ostro palić i oszczędnie bo mi się zdaje że się nie da drzewem szczególnie że przez smolę która się tworzy zawsze w tym piecu i opał się często zawiesza... Kociołek mam ładowany od góry 14-14kw. Myślałem czy nie wyjąć jeszcze tej przegrody betonowej ale teraz po zawaleniu pieca smołą jest to raczej nie mozliwe bez uszkodzenia jej. Powiem wam że ja jak narazie żałuję zakupu tego kotła. Co mi z tego że piec jest oszczędny jak żeby osiągnąć sensowną temperaturę muszę otworzyć dzwiczki popielnika i przepalić sporo opału . Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury i załączeniu miarkownika za jakiś czas sterownik wyłącza pompkę bo temperatura spada. Już się boję dużych mrozów. Nie wiem jak z cuw ale teoretycznie mógłbym ustawiać temperaturę włączenie i wyłączenia pompki na 45 ale wtedy wychładza mi też wodę w cwu. Tak że jak zostawię po rozpaleniu kociołek sam sobie to ogólnie kaloryfery mam ciepłe ale nie gorące i pompka chodzi może z 10 min na godzinę.
  9. adam332

    Kocioł DS MPM

    to zanczy jakiś sterownik żeby wyłączał pompę od podłogówki jak temperatura spadnie poniżej jakiejś tam temperatury ?
  10. adam332

    Kocioł DS MPM

    Panowie mam pytanie odnośnie sterownika elektronicznego do miarkownika przy piecu MPM. Obecnie podłączone jest do niego pompa od co którą ten sterownik staruje. Mam jeszcze drugą pompę przy rozdzielaczu do podłogówki. Czy mogę ją dopiąć też do tego sterownika ? Obecnie palę cyklicznie raz na dwa dni wieczorem i nie podoba mi się to że pompa od podłogówki nawet jak wygaśnie chodzi cały czas. Na wyjściu z budowy jak już mi pomału wygasa i mam 50 stopni wyłączam tą drugą pompkę czy robię dobrze czy raczej zostawiać ją włączoną ?
  11. adam332

    Kocioł DS MPM

    Witam tak jak obiecałem nestępne informacje z palenia. Zastosowałem się do waszych rad i tak: -klapka miarkownika ustawiona takj żeby całkowicie się nie zamykała, -podawane powietrze przez dzwi załadowcze ( kalpka otwarta całkowicie, -powietrze wtórne otwarte. Oczywiście na czas załadunku klapka miarkownika zamknięta. Wnioski brak dymienia na kotłownie. Ciąg na kominie ustawiony na 2 pozycji przez cały dzień. Temperatura w miarę stabilna przez cały dzień ale miałem przez chwile 92 :) Narazie jeszcze nie załączam podłogówki a myślę że to trochę ograniczy taki skok temperatury. Termometr z pieca wywaliłem a włożyłem tam sondę od miarkownika. Smoły stanowczo dużo mniej w komorze załadowczej ale jednak jest i myślę że zawsze będzie. :(, więc trzeba będzie koło kotła powiesić jakąś starą koszulę i rękawice i zakładać na dokładanie . Powiedźcie mi jak jeszcze najlepiej operować klapką w czopuchu. w sobotę paliłem na środkowej pozycji czyli ani zamknięta ani otwarta. Dym z komina biały i słabo widoczny. Zdjęć ani filmu niestety nie zrobiłem bo miałem inne prace i niezbyt myślałem o tym.
  12. adam332

    Kocioł DS MPM

    Ze klapka ma być zamknięta to nie wiedziałem - dzieki za podpowiedź i wszystkie rady. W Sobotę dalsze testy z nową wiedzą. Dym z komina bialy i prawie niewidoczny.
  13. adam332

    Kocioł DS MPM

    linki nie działały przez chwile bo nie było neta na osiedlu wiec pliki z serwera też nie były widoczne..
  14. adam332

    Kocioł DS MPM

    Zaspy cały palił się tylko akurat jak filmik robiłem i tylko prze chwilę, potem było ok - z tym nie mam problemu. Mieszkam całe życie w bloku i dopiero się uczę. Rano otwarcie drzwiczek załadowczych powodowało zadymienie mnie i kotłowni :) Potem kapłem się że trzeba przełożyć dźwigienkę na krótki obieg i jest w miarę ok przy załadunku.To że miarkownik zamyka całkiem jest fakt muszę ustawić żeby mi nie zamykał. Powietrze wtórne ustawione a przez drzwiczki załadowcze nie dawałem jeżeli to ma pomóc tak zrobię. Z tym termometrem dzięki za podpowiedź na spokojnie przerobię tylko doradźcie co kupić w hydraulicznym jakiś symbol czy nazwa. Po następnej Sobocie opiszę próby. Jak myślcie w Sobotę już mogę podłogówkę włączyć czy lepiej poczekać jeszcze z tydzień ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.