Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie liczysz że zrobią coś innego niż dotychczas,czyli wielkie g...o.Olej ich i zrób sam na obu drzwiczkach tak jak fizyka i mechanika każe.Możesz to przyspawać,przykręcić,przynitować jak wolisz i czym chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Dziekuje za udzielone mi wskazowki.Teraz mam pytanie:w ktorych drzwiczkach podlaczyc miarkownik?Widzialem ze niektorzy maja w srodkowych drzwiczkach.Mam mozliwosc od razu zamowic z przerobionymi drzwiczkami.Pozdrawiam

do drewna w środkowych, do węgla w dolnych ,mi regulus otwiera bez problemu na oryginalnych klapkach

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo otwieranie o niczym jeszcze nie świadczy,to powinno być płynnie i precyzyjnie regulowane a na oryginalnym rozwiązaniu raczej trudne do uzyskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą kol.Carinus. Wykręciłem fabryczną śrubkę do regulacji PP w klapce którą podnosi miarkownik. W to miejsce wkręciłem długą śrubę M8, post-65457-0-90635700-1506017712_thumb.jpg Do jej łba przymocowałem łańcuszek miarkownika. Pale już tak kilka dni i naprawdę dobrze to działa. Klapka uchyla się bez żadnych oporów :)

Opału nie zacząłem mniej spalać, ale miarkownik płynniej i chyba dokładniej działa,  jak już pisałem, bez oporów, co powinno przełożyć się na dłuższą jego żywotność :)

Prosta sprawa a cieszy ;) Dzięki @Carinus :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy mnie ze ktoś zaczyna wprowadzać w życie moje propozycje zmian w kociołku i potrafi zauważyć że to działa.Oszczędności jako takich nie jesteśmy w stanie wyliczyć,jednak stabilność pracy kotła jak najbardziej.Sprawa jest niby prosta,jednak biorąc pod uwagę długość ramienia miarkownika i długość i miejsce umocowania łańcuszka przy klapie PP,można dowolnie dobierać czułość pracy regulatora.Jest z tym sporo grzebania jednak gdy trafimy z doborem odpowiednich miejsc zawieszenia łańcuszka,kocioł nie będzie przeciagał temperatur,pracując bardzo stabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za radą kol.Carinus. Wykręciłem fabryczną śrubkę do regulacji PP w klapce którą podnosi miarkownik. W to miejsce wkręciłem długą śrubę M8, attachicon.gifśruba M8.jpg Do jej łba przymocowałem łańcuszek miarkownika. Pale już tak kilka dni i naprawdę dobrze to działa. Klapka uchyla się bez żadnych oporów :)

Opału nie zacząłem mniej spalać, ale miarkownik płynniej i chyba dokładniej działa,  jak już pisałem, bez oporów, co powinno przełożyć się na dłuższą jego żywotność :)

Prosta sprawa a cieszy ;) Dzięki @Carinus :)

 

Cieszy mnie ze ktoś zaczyna wprowadzać w życie moje propozycje zmian w kociołku i potrafi zauważyć że to działa.Oszczędności jako takich nie jesteśmy w stanie wyliczyć,jednak stabilność pracy kotła jak najbardziej.Sprawa jest niby prosta,jednak biorąc pod uwagę długość ramienia miarkownika i długość i miejsce umocowania łańcuszka przy klapie PP,można dowolnie dobierać czułość pracy regulatora.Jest z tym sporo grzebania jednak gdy trafimy z doborem odpowiednich miejsc zawieszenia łańcuszka,kocioł nie będzie przeciagał temperatur,pracując bardzo stabilnie.

 

 

Panowie jakiej długości ta śruba ? Bo muszę coś u siebie wykombinować :) I jakie macie miarkowniki ?  regulus ? Byłbym niezmiernie wdzięczny za fotkę również jak to u Was wygląda :)

 

Gredy w filmikach maronki widzę, że ma również klapkę powietrza w środkowych drzwiczkach, nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja i teraz trochę żałuję, że nie zamówiłem z klapką środkową. Czy jest możliwość domówić u Was takie drzwiczki ewentualnie i jaki byłby tego koszt ?

Edytowane przez HaSSaN87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maronka pali głównie drewnem i dlatego ma podawanie powietrza w środkowych drzwiczkach.Długość ramienia nie musi być duża 3-5cm jednak im dłuższe ramię,tym mniejszy skok pracy klapki i większa precyzja sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja pisze odnosnie klapki w srodkowych drzwiczkach.Producent moze mi ja zrobic ale na m9je ryzyko.Ponoc takie rozwiazanie dodatkowo wychladza ruszt zeliwny i nie mozna podawac tylko ta klapka powietrza.Moze ktos kto pali w ten sposob niech sie wypowie.Czy to jakos zle wplywa na mpm ds albo czy beda problemy z gwarancja jesli taka jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo otwieranie o niczym jeszcze nie świadczy,to powinno być płynnie i precyzyjnie regulowane a na oryginalnym rozwiązaniu raczej trudne do uzyskania.

I jeszcze jedno pytanie.Mufy zamowic 2 calowe czy standardowe do c.o grawitacyjnego.W starym kotle na wyjsciu rury stalowe maja obwod 16 cm.Jako ze teraz nie jestem w polsce to Zona mierzyla obwod.

Edytowane przez carandache
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz jak największe przekroje,zmniejszyć zawsze można,w drugą stronę już się nie da.Nie wiem kto twierdzi że podanie powietrza nad ruszt powoduje jego wychładzanie,chyba raczej odwrotnie,pierwszy raz słyszę coś takiego.Nie sugeruj się za bardzo tym co mówią i jeżeli będzie to potrzebne to zamawiaj.Nikt nie mówi że musisz tego używać,ale w razie potrzeby masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych rusztach, to chyba kolega źle usłyszał. Chodzi o to, że podając PP górnymi drzwiczkami ruszt nie będzie się schladzał, co grozi jego zdeformowaniem, ale to teoria..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być,tak jak piszesz,dwie możliwości.Kolega może później doprecyzuje.Podaje ktoś PP środkowymi drzwiczkami przy paleniu węglem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Kolegów, palących węglem.

Czy przegrodę blaszaną, regulującą wielkość komory można odchylić? Czy też dla usunięcia ewentualnych pozostałości ( np. kawałków kamienia, który w węglu bywa, lub niedopalonego węgla) trzeba ową blachę za każdym rozpalaniem demontować?

Trudno sobie też wyobrazić wygodne rozpalanie przez drzwiczki zasypowe. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Z Twojego wpisu wynika, że kupiłeś blachę z seryjnej produkcji. Nie składałeś zamówienia specjalnego na wycięcie? Dopytuję, bo na filmiku, który ukazał się dokładnie rok temu https://youtu.be/BGuFGFvRh48, blacha nie ma wycięcia.

Przy okazji zapytam, czy widzisz jakieś przewagi zasypu górnego nad bocznym?

Edytowane przez sobol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zasypie bocznym na drzwiczkach często leje się smoła  :( Dokładanie węgla przez zasyp górny jest ok, jeśli masz w miarę wysoką piwnice/kotłownie.

Edytowane przez grzmalczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Pytałem jeszcze o tę blachę. Czy przy zamówieniu zaznaczyłeś, że ma być z wycięciem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę niższy kociołek,jednak rozpalanie i zbieranie kamyczków nie jest uciążliwe robiąc to otworem zasypu.Moja blacha leży oparta na wspawanej płycie w miejscu segmentu rusztu i opiera się nad górną krawędzią środkowego okienka.Na tym wszystkim leżą ukośnie cegiełki szamotowe chroniące blachę przed wypaleniem.Można to wyjmować szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie na koksie bo nigdy nie paliłem koksem. Może mój materiał był wadliwy.

Paliłem węglem no i ruszta przestały sie ruszać w jednej stronę.

Już myślałem ze popłyneło Ci żeliwo do popielnika.Widać gołym okiem jakieś zwichrowania,czy tylko coś blokuje?

 

Wracając do tematu blachy.To wycięcie nie powoduje rozpalanie większej warstwy żaru?

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paląc węglem z blachą nie zauważyłem rozpalania większej warstwy żaru. Bez tej tzw.wyczystki w tej blaszce przy moim piecu 12-14kw ciężko byłoby wybrać popiół i wypalone resztki przez zasyp górny, jest dosyć wysoka komora załadunkowa, czasem smoła w komorze łatwo się pobrudzić. Z tą blachą jest ok :) .

Jeszce jak załaduję całą komorę węgla bez tej blachy, otwierając drzwiczki nad popielnikiem żar wysypuje się na kotłownie a z blachą jest trochę pustej przestrzeni, można spokojnie włożyć pogrzebacz, przerusztować itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.