Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi


Jeśli komin nad dachem jest z klinkieru to robi się mokry na zewnątrz.

 

Ja mam klinkier nad dachem od 10lat.Przewymiarowany piec,bardzo niska temperatura na piecu do55st.,wduze mrozy max.60 bardzo duzo pale drewnem ,niestety nie dosuszonym a nawet mokrym i komin suchy.Piec 15letni i nic sie nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klinkier nad dachem w mrozy był mokry. Po wstawieniu wkładu stalowego jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarmata ,twój kociol byl z pomniejszonym palnikiem od 10kw? Czy Ty dolozyles 2x30mm po bokach szamot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecane fotki.Szamot pod przegrodą nieco podniesiony i trochę nierówno docięty,ale działa.

post-31934-0-13523600-1453577987_thumb.jpg

post-31934-0-51453100-1453577999_thumb.jpg

Edytowane przez carinus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek pracuje pierwszy sezon, wypalona kształtka chyba jest z żarobetonu, może szamot dłużej wytrzyma. Palnik miałem standardowy i stopniowo pomniejszałem. Carinus, dobrze kombinujesz, dzięki za zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy węgiel niszczy szamot a czy ten kocioł nadaje się do spalania węgla czeskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociołek pracuje pierwszy sezon, wypalona kształtka chyba jest z żarobetonu, może szamot dłużej wytrzyma. Palnik miałem standardowy i stopniowo pomniejszałem. Carinus, dobrze kombinujesz, dzięki za zdjęcia.

Dokładnie ten żarobeton się tak wypala, u mnie od listopada palone, a już się wykruszył. Wyjąć go teraz bez zniszczenia raczej niemożliwe, poza tym wszystkie szamoty się trzymają elegancko nic nie wypalone. Mam takie stare duże szamoty chyba wezmę i dotnę sobie z nich element zamiast tej przegrody z żarobetonu zobaczymy ile to wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent powinien zmienić te betonowe odlewy na odlewy z materiału z jakiego są robione cegły szamotowe. Z tego co widać ten beton to badziewie, skoro się wypala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jakoś za bardzo długo nie wytrzymuje. Przy paleniu bogdanką muszę jeszcze coś z wezyrami zrobić bo nie idzie ich wyjąć do czyszczenia przylepione prawie na stałe, ale jakieś calowe rury mam to się coś dorobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz że ja mam wycięte wezyry i nic teraz nie przeszkadza w osuwaniu się opału.Smoła osadza się wszędzie tam gdzie dostanie sie dym,wezyk bedzie pomocny jezeli podasz powietrze nad opał.Ten żarobeton to nieporozumienie a szamot wytrzymuje bezproblemowo.Przegroda powinna być poprowadzona do końca w wersji stalowej gdyż napór opału lub uderzenia kawałka drewna z czasem zniszczy taką przegrodę,jest zbyt wysoka a jej przydatność wątpliwa.Dorobienie przegrody z dostępnych cegiełek wymaga klejenia 2 kawałków,kupno dużego formatu żeby wycinać małe sztabki też jest bez sensu,sporo szamotu zostaje niewykorzystane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi akurat tak jak pisałem wcześniej zostało chyba ze dwie sztuki takich dużych cegieł, także póki co zakup odpada, przegroda docięta, a tamto betonowe badziewie wyrzucone.

U mnie te wezyrki chyba niezbędne są, bo muszę podawać powietrze nad zasyp inaczej smoła cieknie litrami ale cóż zaleta bogdanki chyba, tyle że kątowniki zastąpię rurami calowymi żeby demontaż do czyszczenia był lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak smoła z drzwiczek może cieknąć litrami znam takiego co kisi drzewo w ds i nic mu nie wypływa z pieca a z komina to bardzo dużo tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizyki nie da się oszukać, smoła zawsze będzie się osadzać na najchłodniejszych częściach komory. W wezyrach również szczególnie w miejscu mocowania. Przewietrzanie trochę pomaga, smoła odparowuje i kruszeje ale powietrza trzeba podać więcej niż na to pozwala seryjny otworek w drzwiczkach ale wtedy z kolei żar wędruje do góry. Niestety to mankament dolniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym przeszkadza ta smoła?Ja nie zwracam na to uwagi,nadmiar i tak z czasem spływa lub odpada w zależności od stany skupienia na ściankach.W niczym to nie przeszkadza i nie warto chyba się tym zajmować,te typy tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Dorobienie przegrody z dostępnych cegiełek wymaga klejenia 2 kawałków,kupno dużego formatu żeby wycinać małe sztabki też jest bez sensu,sporo szamotu zostaje niewykorzystane.

Ja mam dorobione z jednego kawałka standardowej połówki cegły szamotowej ;) Tylko po bokach mam docięte na wymiar (szerokość połówki szamotu) Dwie podpory podtrzymujące ta przegrodę ,a w luki na końcach dopasowałem też kawałki cegły. Jutro, jak wygaszę ,postaram się jakąś fotkę wrzucić, z przegrodą i palnikiem D.P II generacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z wezyrami, nie mogę ich wyciągnąć. Ktoś ma jakiś patent żeby nie uszkodzić pieca?

Myślę żeby je usunąć na stałe, przy drewnie się nie przydają. Zalepią się sadzą tylko raz dwa.

Edytowane przez spioch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z wezyrami, nie mogę ich wyciągnąć. Ktoś ma jakiś patent żeby nie uszkodzić pieca?

Myślę żeby je usunąć na stałe, przy drewnie się nie przydają. Zalepią się sadzą tylko raz dwa.

Ja wywierciłem w nich otwory fi 8, przy wyciąganiu wkładam w nie hak z drutu, bije młotkiem przez drut, aż wyjdą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy mi wejdzie wkrętarka do komory z wiertłem. Próbowałem od dołu wybić, ale ciężko, cały piec pracuje, chyba muszę go przytwierdzić do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.