Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbki kotłów 5 klasy, palenie w nich bez bufora, ekologia - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra rada:Nie jedz žoltego sniegu :-)

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, maronka napisał:

ale akurat peleciak dymi zanim się rozpali,a

No strasznie musi dymić te 100g trocin przy odpale przez niecałą minutę. 

Mówisz że Tobie nie dymi, tak jak pisałem, jest was promil.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, eliks napisał:

@maniek83 nie pisałem typowo o MPM ale o zasypowcach generalnie. Na pewno łatwiej o suchy ekogroszek niż o suchą kostkę. Nie zrozum mnie źle, ja przecież nie piętnuje waszych umiejętności palenia, ale was zapaleńców jest promil w skali kraju. 

@Kordjano a twój pelleciak dymi podczas rozpalu? Jeśli tak można nazwać 30 sekundowy zapłon. Kiedyś się poświęcę i wejdę na dach żeby nagrać ten moment, bo z pozycji wizjera wygląda to tak:

Nie dużo ale dymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maronka napisał:

Kolego nie żebym się czepiał ale akurat peleciak dymi zanim się rozpali,a niektórzy w ramach oszczędności mają tak poustawiane sterowniki że rozpala się i 20 razy na dzień,u mnie w ds przy rozpalaniu nie dymi

Mówisz, że u ciebie nie dymi:) 

 

 A tutaj dlaczego nie pokazałeś komina? Przy takim sposobie rozpalania dymi jak z parowozu.


20 peleciaków to przy tym mały pikuś.

Edytowane przez Alewalneło2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje pet butli do wygrzania dopalujacych gazow w mocy przerobionej nominalnej,wiec troche dymi.:-)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bercus napisał:

Dobra rada:Nie jedz žoltego sniegu :-)

Byłem w niedzielę na nartach i bielutki był

Godzinę temu, Alewalneło2 napisał:

20 peleciaków to przy tym mały pikuś.

Tam to był wypadek przy pracy ale przy tym już pelleciaki wymiękają i na mrozie dymek idzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maronka napisał:

Tam to był wypadek przy pracy ale przy tym już pelleciaki wymiękają i na mrozie dymek idzie

 

200 zasypowców na osiedlu i 2x dziennie wypadki przy pracy =smog.

Nie mówiąc już o tym, że Kowalskiego nie obchodzi  co się dzieje w kotle i czy mu wali z komina na całe osiedle czy nie, ma grzać i tyle.

Więc smog będzie na 100%.

 

A na mrozie z peletowca to nie idzie dymek tylko skondensowana para wodna (nawet z kotła gazowego idzie) bo peleciak nie grzeje komina do 350 i więcej stopni jak MPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowalski niech sobie kupi podajnika a od ludzi rozumnych wara w czym palą,kowalski nie rozumie że to para idzie i powie że dymi a u ciebie (mnie ) nie dymi i powie ty to masz fajny kocioł palisz i nic nie widać,a od siebie dodam że 3tys w kieszeni na sezon zostaje więc po 20-30 latach użytkowania  mojego kotła na niezłą furkę nazbieram niż jakbym się miał z podajnikiem bujać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 lat to on nie wytrzyma góra 10.

A policzyleś w tych oszczędnościach wydatki na szamot, tarcze , szlifierkę, blachę oraz roboczogodziny spędzone w kotłowni??? 

Dobrze mówisz nich Kowalski sobie kupi kocioł podajnikowy.

Dlatego zasypowce należy zdelegalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzyma 30 lat bo na grawitacji jadę ,wydatki to jest pikuś do oszczędności ,podajniki to mają wydatki dopiero ,grzałki,świdry,jak sie jest kowalskim to i serwis raz do roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnia wzgladom na osczednosci opalu teraz w cztwartym sezonu podajnikowy jest darmowym(mysle roznica ceny opr.smiecuchu).Nawet nie liczac w to czasu zmarnionego codziennym zapyleniem przy zasypowcu.Kotlownia teraz w wiekszosci do palenia papierosok.Može nie u každego tak jest,wažne dobre podlaczenie w instalacju i sterowanie grzania,grawitacja tu w každym przypadku zapowiedzona.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w mpm-ds też jest 50% taniej do śmieciucha gs,ale bardzo dużo ludzi spala bardzo dużo w podajnikach np. kumpel u rodziców 8 ton ekogrochu po 1000zł na 140 m domu -przedwojenny nieocieplony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Animus napisał:

Jest badany na  moc nominalna i minimalna a jest dopuszczony do spalania w tym przedziale mocowym, zasypowiec ma tylko badania na  moc nominalna i  jest dopuszczony do spalania na tej mocy czujesz różnicę?

Poczytaj o modulacji mocy bo echo. Rożnica jest taka, że wedle tego zasypowiec zawsze spełnia 5 klasę a podajnik nie spełnia prawie nigdy wymagań bo nie jest badany na wypadek modulacji mocy tylko w dwóch punktach pracy żeby zaniżyć normę bo musiał by pracować z buforem. Wiesz o co chodzi? W dodatku użytkownik może zmieniać nastawy. Zatem w warunkach domowych to zwyczajny bezklasowy śmieciuch na opony.

To tak jak z samochodem jak zmienisz mu fabryczne nastawy to nie będzie spełniał norm i nie przejdzie przeglądu - patrz afera VW.

19 godzin temu, Animus napisał:

Suchy i wilgotny ekogroszek  też nie dymi, a spalać w podajnikowym śmieci jest tak upierdliwe ,że nikt chyba tego nie robi i niewiele energii z takiego spalania się otrzyma, na jakimś ruszcie awaryjnym, w dodatku wymiennik się zabrudzi i sprawność wymiany spadnie, więc z oszczędności nici.

Problem w tym, że mokry opał nie jest zalecany do spalania i na takim opale kocioł nie spełnia wymagań i nie był badany, nigdzie nie widziałem żeby producent dopuszczał mokry opał do użytku. Dosuszanie to leczenie syfa bo Janusze walą do podajnika wszystko co tylko wejdzie i nie ucieka na drzewo. Mokry opał wydziela także substancje rakotwórcze. Na mokrym opale nie był testowany na 5 klasę.

19 godzin temu, Animus napisał:

Jakie czysto.

Jest przebadana ale zaniżona jest ta 5 klasa dla ręcznych, zasypowce to śmieciuchy. 

Jak norma może być zaniżona? To taki chłopski rozum? Norma to norma. Każdy ma swoją normę z resztą kilka zasypowców spełnia lepiej normy podajników niż one same co udowodniłem wcześniej.

19 godzin temu, Animus napisał:

Nie zna się chłop, w podajnikowcu jest dosuszanie paliwa przed spaleniem

Tak szczególnie jak dolewają przechodzony olej silnikowy to tak go dosuszy, że potem wszyscy to wdychają. Na tym sie chyba znasz :) Tak jak na dokładaniu kabelków w kuchni na chybił trafił :)

19 godzin temu, Animus napisał:

Nie miałeś podajnikowca biedaku, dlatego takie głupoty wypisujesz, podajnkiowiec potrzebuje nawiewu do spalania a sterownik podaje naraz i węgiel i powietrze.

Nikomu się nie chce łazić do kotłowni raz dziennie, jak założy kocioł podajnikowy a co dopiero się bawić przy palniku..

Bieda to stan umysłu to widać. Spalają olej silnikowy w podajnikach i inne badziewia, na przypadkowych ustawieniach :) Często kotły są przewymiarowane i pracują poniżej przewidzianego w certyfikacie minimum czyli poza normą czyli bezklasowy śmieciuch.

Generalnie podajnik to śmieciuch bo pracuje często poza zakresem certyfikacji na niedozwolonym paliwie na przypadkowych ustawieniach, często znajduje się w stanie nieustalonym lub kisi opał, oprócz węgla spala to co mu doleją jak olej silnikowy i inne trucizny. Ma zaniżone normy żeby dopuścić go do użytkowania bez bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mi niby komu przyjdzie do głowy by palić opony w podajnikowcu :):):):):):)

Fakty są takie, że to  zasypowce generują smog i zadymę a nie podajnikowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Alewalneło2 napisał:

Wytłumacz mi niby komu przyjdzie do głowy by palić opony w podajnikowcu

A w MPM jak?

7 minut temu, Alewalneło2 napisał:

Fakty są takie, że to  zasypowce generują smog i zadymę a nie podajnikowce.

Fakty są takie, że podajnikowce generują więcej smogu niż to się komuś wydaje. Mają zaniżone normy bo normalnie w domowych warunkach powinny pracować z buforem.  A dolewki oleju silnikowego wcale rzadkie nie są. Nie chcę pisać co jeszcze Janusze spalają w podajniku żeby nie dawać pomysłów dla trucicieli ale właściciele podajników mają fantazję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też granulat z plastyku do podajnika by się nadał hehe . 

Co do opon to najzwyczajniej pali się je na składowisku masowo tak jak zresztą śmieci , wtedy winnego nie ma , bo krasnoludki podpaliły .Ale kowalskiemu to by dronem do komina zaglądali .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, HarryH napisał:

Są recyklingowane granulaty gumowe, ale są droższe od węgla.

Zależy kiedyś na Olx był tańszy teraz się chyba za to wzięli i zniknoł :):):):):):)

18 minut temu, maniek83 napisał:

A w MPM jak?

Normalne większe drzwiczki niż w podajnikowcu i nie trzeba rozdrabniać jak do podajnikowca:):):):)

Skoro według ciebie niby podajnikowce generują smog to dlaczego na osiedlu gdzie są same podajnikowce smogu nie ma a gdzie są zasypowce świata nie widać i okień nie można otworzyć????

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to są stare gs-y palone pewnie od dołu,sam miałem hajnówkę to wiem jaką zadymę robiła,jakbym mieszkał na osiedlu a nie pod lasem to by mnie ustrzelili,a teraz nie wierzą ci co przyjadą że się w kotle pali ,to im pokazuję wizjerem że śmiga maszynka,ale nie twierdzę także że mpm-ds jest dla każdego kowalskiego ,ale jeśli ktoś lubi popalić w kotle i co nieco kuma to jak najbardziej warto,nawet jakby trzeba było i ten bufor zamontować,i najlepiej mieć jeszcze dostęp do taniego drewna to już w ogóle bajka ,i nie mówcie mi że się trzeba trochę narobić bo to trochę tak jak w ogródku ,dla mnie sama przyjemność i gimnastyka a do podajnika te 5 ton grochu w 25kg workach i 7 ton peletu się samo w kotłowni nie znajdzie ,,ilości podawałem orientacyjne jakie bym musiał spalić w moim domu przez rok z cwo 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, maronka napisał:

Tam to był wypadek przy pracy ale przy tym już pelleciaki wymiękają i na mrozie dymek idzie

Nie żebym sie czepiał, piszesz że rozpalanie a pokazujesz komin po 10 minutach. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, eliks napisał:

pokazujesz komin po 10 minutach. 

Bo go wcześniej nie było widać :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, eliks napisał:

Nie żebym sie czepiał, piszesz że rozpalanie a pokazujesz komin po 10 minutach. 

Nie mam filmiku dymu z samego rozpalania ,ale uwierz że nie ma dymu,tak właśnie się rozpala w moim kotle ,ogień idzie od palnika współprądowo i cofa się w głąb powoli i dzięki temu zero dymu od początku może nagram jeszcze ten filmik

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Mieszkam prawie na gornym skraju wsi i z okna widac w jakim czasie jaki Kowalski Pepik dojechal z roboty w swoj dom i poczyna grzebac z swoimi rusztami i pogrzebaczmi.Wy tego nie widzicie i bedziecie nadal sa sczestliwo dusic i bronic stopke tego tmarstwa kopciuchowego.Mamy w naszej wsi "ekoteroristow" i te sa trzasa na 1.1.2022,szybko beda zbyle smieczuchi uzamkniete i oplombowane(glupi Pepici zmarznu).Juž w tym sezonu tak niektore zakonczone,wystarcza zaznamenane dymenie ponad 15min,nastepuje ostrzezenie(to juž wymieniaja na szybko kociol) i w przypadku powtorzenia(to jescze nie wydarzylo sie,každy zmieni kociol,grzywna rowna kotlu) zaplombowanie kotla,grzywna.Niektorzym ludziom wlasne smrody nieprzeskadzaja i prosby sasiadow o przynajmniej lepsze palenie sa zbytne.Do takich LAW is the SAW.

Wiem,že VY nie chciecie kopczyc po wsi,przerabiacie,palicie od gory......od tego was tu.Ludzia sa ludzia i sa jim potrzebne podajniki.Roznicu widac,nie wiem,kiedy sa niektorzy Pepici wracaja z roboty majac juž podajnik.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie potrafisz odróżnić palenia w DS od palenia w GS od góry to Twe rady są zbędne. Tłumacz Google sobie zainstaluj, bo tego nie da się czytać i zrozumieć o co Ci chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden i drugi kopci tak samo, dlatego zasypowce należy zdelegalizować.

4 godziny temu, FAFAŁ napisał:

Bo go wcześniej nie było widać :)

Wiesz musi się rozgrzać ,,palnik,, na mocy przerobionej nominalnej więc w tym czasie może ,,trochę,, mocno dymić. :):)

2 godziny temu, maronka napisał:

Nie mam filmiku dymu z samego rozpalania ,ale uwierz że nie ma dymu,tak właśnie się rozpala w moim kotle ,ogień idzie od palnika współprądowo i cofa się w głąb powoli i dzięki temu zero dymu od początku może nagram jeszcze ten filmik

Jak nie zobaczę to nie uwierzę.

 

Edytowane przez Alewalneło2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.