Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbki kotłów 5 klasy, palenie w nich bez bufora, ekologia - dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, eliks napisał:

O pelleciakach pleciesz bzdury. 

Umiesz to udowodnić? Bo ja na tym certyfikacie nie widzę badania pyłu na mocy minimalnej. I kto tu pisze bzdury kolego?

1 godzinę temu, Animus napisał:

Nie masz pojęcia, podajnikowiec  na nominalnej i na minimalnej  spełnia normę, bez bufora!  

Ale podajnikowiec prawie nigdy nie pracuje w tych zakresach.

1 godzinę temu, Animus napisał:

Więc po co takie głupoty wypisujesz, zasypowiec bez bufora nie istnieje, to pozaklasowy śmieciuch.

Nikt nie twierdzi inaczej to podajnikowce mają obniżone normy żeby pracowały bez bufora. Brak badań na modulacje mocy. Przemilczane.

1 godzinę temu, Animus napisał:

Z buforem zasypowiec na mocy nominalnej  gdzie  norma zaniżona  łapie się dopiero na  taką naciąganą 5 klasę.  

Zasypowce spełniają zawyżone normy z buforem lepiej niż podajnikowiec swoją normę co udowodniłem.

1 godzinę temu, Animus napisał:

Czyli na nominalnej i z buforem bada się go jak podajnikowiec 4 klasy.

Sam przytoczyłeś certyfikat pelleciaka z zaniżoną normą bo przy mocy minimalnej NIE sprawdzają zapylenia, dlaczego? Bo by się nie załapał nawet na 3cią klasę.

I to jest całe clue tej dyskusji. Podajnikowce mają zaniżone normy bo inaczej 3cia klasa wita. NOxy też bez wymagań ze względu na to co pisałem wyżej nie ma opcji żeby podajnikowiec z modulacją mocy załapał się na 5tą klasę co najwyżej 3cią ze względu m.in. na pyły i NOxy jeśli tego nie rozumiecie to wasz problem panowie.

 

 

pell.jpg

Edytowane przez maniek83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, maniek83 napisał:

Umiesz to udowodnić? Bo ja na tym certyfikacie nie widzę badania pyłu na mocy minimalnej. I kto tu pisze bzdury kolego?

Ale podajnikowiec prawie nigdy nie pracuje w tych zakresach.

Nikt nie twierdzi inaczej to podajnikowce mają obniżone normy żeby pracowały bez bufora. Brak badań na modulacje mocy. Przemilczane.

Zasypowce spełniają zawyżone normy z buforem lepiej niż podajnikowiec swoją normę co udowodniłem.

Sam przytoczyłeś certyfikat pelleciaka z zaniżoną normą bo przy mocy minimalnej NIE sprawdzają zapylenia, dlaczego? Bo by się nie załapał nawet na 3cią klasę.

I to jest całe clue tej dyskusji. Podajnikowce mają zaniżone normy bo inaczej 3cia klasa wita. NOxy też bez wymagań ze względu na to co pisałem wyżej nie ma opcji żeby podajnikowiec z modulacją mocy załapał się na 5tą klasę co najwyżej 3cią ze względu m.in. na pyły i NOxy jeśli tego nie rozumiecie to wasz problem panowie.

 

 

pell.jpg

Jesteś pijany i tyle. 

Wybiórczo jedno badanie, w dodatku jednego parametru o niczym nie świadczy, liczy się świadectwo oraz  wszystkie parametry w normie, w trakcie spalania paliwa. 

 

 

uppc7tI.png

Masz tu dwóch swoich asiorów  10 i 25kW.

39LZJTx.png

 

Sprawność 88% takaemotka.gif&key=8cbf581ae5470fb6d6f36

1 godzinę temu, Kordjano napisał:

A mój tata to jest najlepszy , normalnie jak dzieci .)

Jedno i to samo w kółko piszecie i końca nie widać .

Wbili sobie do głowy głupotę, pogmerali w palniku i eureka, super-duper, że wyszedł im mercak tylko niestety okular i to diesel.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i oczom nie wierzę - dyskutujecie już kilka dobrych dni jak ślepi o kolorach!
 

Pomiaru pyłu przy mocy minimalnej wg EN 303-5 się nie przeprowadza!

Pomiar pyłu przy mocy minimalnej to wymóg Ecodesign!

Czyli jak w badaniach stoi pył przy mocy minimalnej to kocioł spełnia ecodesign!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta temperatura spalin = 48C 

To jaka byla temperatura kotla...??? podczas tego pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PioBin napisał:

Dziwna ta temperatura spalin = 48C 

Dlaczego? Wszystkie współczesne kotły tak mają, u mnie jest tak:

 

temp.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PioBin taka specyfika wymiennika i przelotu spalin z wylotem na dole. Takie same parametry mam na tabliczce znamionowej z tyłu kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HarryH nigdy u mnie temperatura spalin nie spadla ponizej temp. kotla. No chyba ze sie wegiel skonczyl. I to jest normalne. Wiek kotla nie ma znaczenia ale montaz czyjnika i sposob pomiaru juz tak.

Rozumie o co Wam chodzi ale jest to bzdurne. Mozna i na wylocie z komina ten czujnik spalin zamontowac tylko gdzie sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go przesuniesz jeszcze 50cm dalej w strone komina to sprawnosc wzrosnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PioBin napisał:

Dziwna ta temperatura spalin = 48C 

To jaka byla temperatura kotla...??? podczas tego pomiaru.

To nie zasypowiec na mocy przerobionej nominalnej, że temperatura spalin ma 350 stopni. 
Taka niska temperatura spalin oznacza tak wysoką sprawność 95%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, PioBin napisał:

Jak go przesuniesz jeszcze 50cm dalej w strone komina to sprawnosc wzrosnie?

O czym w ogóle mówisz? Czujnik jest przy kotle, może kilka cm od płaszcza wodnego. Wszystkie kotły mają takie temp. Spalin, niby jak inaczej załapałyby się na ecodesign? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alewalneło2 napisał:

Taka niska temperatura spalin oznacza tak wysoką sprawność 95%

 Od kiedy rozny pomiar temperatury spalin (czesto niewlasciwy) jest wyznacznikiem sprawnosci?

Zaden z Nas nie jest w stanie tej sprawnosci ustalic. A sugerowanie sie tym do sprawnosci tym bardziej nie ma sensu.

Teraz, HarryH napisał:

inaczej załapałyby się na ecodesign

A jest tam limit temperatury spalin? Czy sprawnosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, HarryH napisał:

Czujnik jest przy kotle, może kilka cm od płaszcza wodnego

Teraz zwrocilem uwage ze temperatura powrotu to 55 wiec teoretycznie temperatura spalin 57 jest mozliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawność jest odwrotnie proporcjonalna do temperatury spalin, albo jeszcze prościej - straty są proporcjonalne do temperatury spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PioBin napisał:

Teraz zwrocilem uwage ze temperatura powrotu to 55 wiec teoretycznie temperatura spalin 57 jest mozliwa.

No w podtrzymaniu  , wsadź ten czujnik w środek strugi spalin bez jakiejś rurki osłonowej to się przekonasz . 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kordjano napisał:

No w podtrzymaniu  , wsadź ten czujnik w środek strugi spalin bez jakiejś rurki osłonowej to się przekonasz . 

Przecież masz napisane na zdjęciu praca, ale dla niedowiarków mogę wrzucić wykres z tygodnia wraz z pracą na 100% przy grzaniu cwu. Witamy w 2020 roku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kordjano napisał:

No w podtrzymaniu  , wsadź ten czujnik w środek strugi spalin bez jakiejś rurki osłonowej to się przekonasz . 

Staram sie to przekaz innym ale cieżko mi idzie. Napisałęm teoretycznie jest to możliwe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co temperature spalin na mocy maksymalnej masz niższą od temperatury kotła ? to nie logiczne , na czym te spaliny niby miały by się wychłodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kordjano napisał:

na czym te spaliny niby miały by się wychłodzić

na temperaturze powrotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.