Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MPM Ds 5 klasa – przeróbki – modyfikacje do palenia ciągłego bez bufora


Piecuch19

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę ze to podobnie wygląda jak palenie przez drzwiczki.

Mnie się ciężko przestawić z kopciucha 😉 a dopiero drugi dzień mam mpm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na żonę założyłem wentylator wyciągowy. Przekonałem się sam, dlaczego inni użytkownicy byli zadowoleni z jego działania. Otóż jak zostały jakieś węgielki na ruszcie, to używam zapalniczki gazowej do kominków, włączam wentylator, nakładam drewna do pełna zamykam pokrywę, wyłączam wentylator i już mnie nie ma, a kociołek sam sobie pracuje.

Jak nie mam żadnych pozostałości węgielkowych, to muszę zasłonić drewnem wlot do palnika robiąc taki mały skos, zapalam kawałek żywicznego patyczka i kładę go przy drewnie. Dmuchawa zaciąga płomień w palnik przez drewno i zanim naładuję do pełna drewno, w palniku mam spory płomień. Zamykam, wyłączam i gotowe, klapek od powietrza nie ruszam.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem zamiar zmniejszyć palenisko w komorze zasypowej ale widzę mały problem.

Nie wiem jak zablokować cegiełki ponieważ po otwarciu drzwiczek mam prostą komorę bez żadnego wcięcia od strony rozpalania.

Ktoś podpowie jak to poukładać i zablokować ?

I druga sprawa tak z moich pomiarów to muszę przyciąć cegłę na 23cm aby nie zawadzały drzwiczki, zgadza się wymiar ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wygiąć z pręta coś w kształcie litery C, co oprze sie końcami o szamot palnika, idąc przy ścianie bocznej komory, a poprzeczna część zapewni oparcie dla szamotek przy drzwiczkach. Chyba że zrobisz z boku jakieś zukosowane szamotki, oprzesz na nich pręt w poprzek rusztu i wtedy ustawisz cegiełki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2022 o 12:26, maracz napisał:

Hmm.. Nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się że jak już zawirować/zmieszać gazy z tlenem to jak najszybciej, czyli najbliżej wylotu z palnika żeby potem było więcej czasu na dopalenie tego co zmieszane. Stąd ten pomysł kawałkiem szamotki tuż pod wylotem z palnika, żeby już tam nastąpiło rozbryźnięcie strugi na wszystkie strony.

Miska z nierdzewki, lub coś z ceramiki jak w atmos gs-gd o kształcie U tylko niższego

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2022 o 14:47, Bryk napisał:

Przeszkadzajka usunięta, troszkę lepiej ciągnie zobaczę po nocy co będzie, tej nocy piec mi prawie wygasł...

Lepszy jest mechaniczny i nastawiaj na miarkowniku większą temp minimum 80 i będzie lepiej.ile wyciągnie to wyciągnie ale nie będzie mu powietrza brakować ,na miarkowniku mechanicznym ustawia się tak klapkę by po dojściu do zadanej np 80 była jeszcze uchylona minimum 5mm, nawet u mnie gdzie mam dobry ciąg i starą przegrodę z dużym otworem jakbym nastawił na 60 miarkownik to byłoby beznadziejne spalanie, nie wiem czy kocioł doszedłby do tych 60 a jak nastawię 90 to 80 jest w mig a i często dochodzi do tych 90

Edytowane przez maronka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.