Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka bufora.


maverick35

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam okazję nabyć bufor marki Viessmann model vitocell 333.Jest to według mnie i tego co czytam między innymi na tym forum konstrukcja bardzo ciekawa.

Bufor ten współpracował by docelowo w kotłem na paliwo stałe.Najprawdopodobniej MPM Ds lub Ds Wood.

Jest tylko według mnie jeden kłopot w jego konstrukcji mianowicie króciec powrotu wody do kotła jest w połowie wysokości zbiornika....

Według mnie ten aspekt eliminuje możliwość wykonania takiej instalacji jak planuje.

Chyba że zaingerować i wspawac dodatkowy króciec na odpowiednio niskiej wysokosci-kuzyn spawacz temat ogarnie😄

Proszę o jakieś porady i sugestie.

Screenshot_2021-11-07-17-34-23-935_com.google.android.apps.docs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowo nie ma krocca na dole bo zalozenie jest ze solary podciagna temperature w dolnej czesci.

Ma to swoje wady i zalety. Wada to ze jak zrobisz powrot do kotla w polowie to baniak wykorzystasz w polowie (cieplnie). Dobre na lato do CWU. Gora  z kotka dol z solarow, lub przy duzej wydajnosci to solary obskocza calosc.

Jak chcesz caly baniak grzac kotlem to musisz wspawac powrot na samym dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.Chce grzać zimą cała objętość bufora.Na lato będzie w przyszłości zamontowany solar do dolnej wężownicą.

Wszystko super tylko czy po wspawaniu króćca nie pojawia się problemy np.z jakimś zakłóceniem przepływów itp.????

Bufor jest naprawdę fajny i ma ciekawą wężownice do cwu,5.7m2 powierzchni i 42 litry pojemności powinny starczyć na 4 osobowa rodzinę.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację czy po wspawaniu króćca powrotu wody do kotła u dołu ww zbiornika nie zostaną zakłócone jakieś przepływy i czy mogą powstać inne problemy.

Proszę o info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie bedziesz korzystal z solarow to ok. Inaczej wymieszasz/zaburzysz prace tego ustrojstwa od solarow.

Powrot do kotla (nowy i istniejacy) polacz rura z zaworami kulowymi bedziesz mogl przelaczyc albo caly albo gora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie głównie latem chciałem korzystać z solarów,a zimą tyle na ile dadzą radę też by były używane😬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna istotna sprawa.W poprzednim wpisie dałem nie ten rysunek co powinienem.

Ten zbiornik ma wyglądać wewnątrz tak jak na zdjęciu.

Screenshot_2021-11-15-13-50-27-099_com.google.android.apps.docs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.