Skocz do zawartości

a-w

Stały forumowicz
 • Postów

  570
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana a-w w dniu 29 Lutego 2012

Użytkownicy przyznają a-w punkty reputacji!

O a-w

 • Urodziny 07.04.1964

O sobie

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Września

Ostatnie wizyty

12659 wyświetleń profilu

a-w Osiągnięcia

Kompetentny

Kompetentny (10/14)

 • Starter dyskusji
 • Pierwszy post
 • Współtwórca
 • Maszyna do postowania Unikat
 • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

4

Reputacja

 1. rzuć wykres dobowy z pracy kotła to coś poradzimy :)
 2. z ciekawości spojrzałem do kosza gdzie moje posty i chcę tylko wyjaśnić,iż instalację tak pomyślałem aby pracowała w trzech wariantach: -z zaworem 4D -bezpośrednio czyli klasycznie z pompą na zasilaniu bez żadnych zaworów -grawitacyjnie jeżeli kogoś ciekawi jak to zrobione to są zdjęcia instalacji jeszcze z kotłem U24 :huh:
 3. odnośnie palnika to obciąłem krawędź korony wokół i wymiarowo jest jak w plusie (było zbyt mało miejsca na zrzucany popiół i kalafiory ze szlaki) :P nie wiem jak pracuje z plusa ale sądzę,że podobnie aparat się skończył i zdjęć na razie nie będzie :rolleyes:
 4. regulacja jest na ogniwach łańcucha, przy spiekających groszkach trzeba go podnieść dla zmniejsenia temp. palnika ( mniej się wtedy spieka),praktycznie mam cały czas podniesiony na około 15cm :rolleyes: ps. poczytaj temat na muratorze "palnik brucer i sterownik ecoal"
 5. witam, osobiście nie podoba mi się w plusie właśnie ten wymiennik rurowy z ewakuacją popiołu przez popielnik i połączenie rusztu z deflektorem, opał mamy parszywy i praktycznie trzeba by reklamować każdą dostawę bo nie zgadza się już sama zawartość popiołu,nie mówiąc o spiekalności oraz domieszkach różnego gó...a, sporo się osadza wewnątrz kotła i dobrze jest co tydzień to wymieść, wyczystki w eko są bardzo praktyczne i pozwalają szybko i skutecznie usunąć pył i też bez gaszenia kotła, wolę również mieć regulowaną wysokość deflektora (podniesiony jest o kilka cm względem fabryki) bo tu również opał ma wiele do powiedzenia, testy kotłów prawdopodobnie prowadzone są na wzorcowym paliwie i w warunkach odbiegających od rzeczywistości, ja opisuję wszystko z placu boju i są to tylko moje doświadczenia, wybór należy już do Was :rolleyes:
 6. jako,że mogę praktycznie porównać oba kociołki pracujące w identycznych warunkach to pozostałbym przy ogniwie, jeżeli chodzi o opał to u24 musi mieć węgiel niespiekający z którym coraz gorzej na rynku, ogniwo łyknie praktycznie wszelaki groszek i miał choć najlepiej palić dobrym eko bo zapomina się o kotłowni, zima jest podobna do zeszłej i ogniwo wychodzi jednak ekonomiczniej, nie ma też żadnych problemów z kominem, koszty instalacji można pominąć,bo faktycznie to tylko kosmetyka z wpięciem do istniejącego układu, po sezonie zweryfikuję jeszcze przydatność zaworu 4d który prawdopodobnie zlikwiduję porównując natomiast ogniwo eko a eko plus to pomimo deklarowanej większej sprawności plusa pozostałbym przy pierwszym
 7. witam, kocioł odpalony na początku września (piąty miesiąc), spaliłem do dziś 2 tony ekogroszku, pojęcie smoły w tym kotle jest niemożliwe, tylko pył lub sypka chyba sadza które i tak wraca do zasobnika, czyszcze bez gaszenia kotła, do tej pory jedna awaria po wsypaniu na próbę ukraińskiego badziewia (kawał żelastwa zablokowało ślimak i zerwało zawleczkę) zrezygnowałem też z zaworu 4d i sterowania pokojowego (tak jest najekonomiczniej i nie widać żadnych niepokojących objawów pomimo dość niskich temp. pracy ( obecnie 50st. na kotle) :)
 8. widzę,że nie ma o czym pisać B) trzeba jedynie uważać na jakość groszku,lepiej nawet zapłacić pozornie drogo za fabrycznie workowany a komfort gwarantowany B)
 9. bardzo pomocny jest wykres z pracy kotła, obecnie zrezygnowałem z temp.obniżonej CO jak i ze zmian dobowych, chata ma grube mury i najlepiej jak pracuje cały czas stabilnie na jednakowym obciązeniu, z początku miałem ustawione CO na 70st czyli realnie chodził 73-75, sporo ciepła szło w komin, teraz jest 50 i tak chyba zostanie,oczywiście zaraz zauważyłem mniejsze przy tym spalanie
 10. witam,dla mnie to nowy temat, spieki robią się prawie na każdym węglu i po 1,5miesiąca palenia stwierdziłem,że nie ma czym się przejmować z początku je nawet co dzień pogrzebaczem usuwałem, teraz co drugi dzień usuwam popiół a właściwie szlakę z popielnika i przy tej okazji oczyszczam palnik temp. ustawiłem na 50 st,dzień/45 obniżoną a całość wysterowana jest z czujnika pokojowego, raz w tygodniu wymiatam sadzę i wrzucam z powrotem do zasobnika we wrześniu spaliłem 300kg groszku, w tym miesiącu około 200kg,
 11. śmiech to jest z cenami które oferują, kupiłem w necie oszczędzając 1476,- to gdzie znajdą frajera ?
 12. testowałem u siebie różnej maści groszki, trawi wszystko,różnice są tylko w wyglądzie i ilości popiołu :angry:
 13. a co z nim nie tak?, właśnie nim palę i poza dużą spiekalnością jest OK
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.