Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Co to za dmuchawka ?   60 % dla tego palnika to zbyt wiele.  Nie masz zamkniętej przysłony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DarekDaro76 napisał:

Zastanawiam się czy zmieniając moc kotła trzeba na nowo ustawiać potencjał i przesyp? 

Potencjał się nie zmieni. Zmienią się przerwy między kolejnymi dawkami opału zależnie od wpisanej mocy kotła, a tym samym ilość węgla na palniku. Należy jedynie ustawić powietrze dla min. i max. mocy.

  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co chcieli by zaktualizować firmware a mają kabel u232-p9 prolific lub jego klon poniżej sterownik który zadziałał u mnie:

https://chomikuj.pl/marqo2008/SKZP-02/u232-p9+prolific+driver

2021-02-02 23_52_39-u232-p9 prolific.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam do Was prośbę. Podpowiedzcie mi jaką moc kotła ustawić kiedy grzeję tylko sam dół gdzie jest 5 grzejników zeliwnych 12-tozeberkowych 1 grzejnik 5 zeberek i jeden panelowy 120 cm. Kocioł robiony na zamówienie z rusztem wodnym bez tabliczki znamionowej. Palnik rynnowy Stalkot 12-25 Kw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 13 želiwniakow,2 "jakodrabinki" i jescze nigdy nie przestapilo moc sredniu 12KW.Ustawiona 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już rozpalony kocioł.na jakich nastawach  teraz pracuje. Co masz za problem ze sterownikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastawiony na 19 Kw. Problem jest w tym że jak ustawię optymalną temp kotła 55-60 stopni to modulacji szaleje i zamiast kreski jest fala. Jak ustawię na 52 to wtedy jest w miarę prosta kreska. Temperatura zadana na grzejniki to 44 stopnie. Dom z bardzo grubym murem nie ocieplony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziala grawitacja kotlowego obiegu,kiedy jest wiecej zamkniety 4d.Kiedy jest mniejsza temp.kotla,wentyl jest wiecej otwarty-z obiegom kotla wspomaga obieg CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw temp.kotla tak,by byla bezpieczna temp.powrotu 45°+ i wytrzymaj do wiosny. Z brakiem pompy kotlowej bedzie kreska ekg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DarekDaro76 napisał:

@bercus to co proponujesz? Na wiosnę wstawię pompe kotłowa a teraz co? 

1. Nie patrz na wykres ?

2. Ja przy temp.w okloicy 0 lub poniżej mam idealnie prostą kreskę. Jak jest powyżej +5 to faluje i czasem się odstawia bo nie ma odbioru ciepła. ( mam więcej grzejników niż potrzeba  ale dzięki temu bez względu na pogodę w domu gorąco. ) Mam ustawiony czas przekroczenia 1min. Czyli ustawiony dobrze proces spalania 

Mnie to nie przeszkadza. W domu ciepło spalanie w normie więc ja nie widzę problemu i Tobie też tak radzę.

 Gdybyś nie miał opcji wykresu to byś był zadowolony i nie kombinował. Czyż nie :)

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy stale zbytno faluje moc i temperatura,jest za ciežko cos ustawic,za falowanim temperatury chodzi praca wentylu i ta dziala odwrotno do pracy modulacji i w kolko sa wszystko rozjezdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bercus napisał:

Mam 13 želiwniakow,2 "jakodrabinki" i jescze nigdy nie przestapilo moc sredniu 12KW.Ustawiona 15.

@bercus , coś takiego jak na foto ? U mnie żebro na m2, średnia moc 10KW z 30, jak przychłodzi to 25KW. Mój tegoroczny rekord to 64 kg. grochu 19 stycznia.

kal.thumb.jpg.4789f8136ca1bb75d56e5cfbd140e298.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem lepszy. U mnie rekord 76kg/doba


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Przy tem na zewnątrz -10 stopni
ATEX JOWISZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przestańcie bo się można poczuć jak Białas wśród afroamerykanow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.