Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

a oki , wez w ustawieniach mieszacza ustaw stabilizacje na 60 sek. np bo widziałem 20 i szaleje , i daj mu jakiś czas popracować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

riva78 , dlaczego zadana na dom to 40stC , nie możesz zejść na piecu do 53 i puścić wszystko na dom ? ,włączyć ochronę powrotu i po temacie ? pompkę masz w adaptacji przekręć na drugą stronę (stały przepływ) jak masz zawór 4D to pompka w adaptacji będzie ci wariowała 

i jeszcze , zawór otwarty na 10% daje wszystko na powrót a na 100% daje wszystko na grzejniki ,dobrze masz podłączony ? 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pompy w adaptacji i wszytko hula jak należy temperatury utrzymuje zadane na mieszaczach , skoro ma mieć ochronę powrotu włączoną nie zapomnij mu powiedzieć o włączonej pompie cwu na stałe ponieważ nigdy nie uzyska bez pompy kotłowej zadanej na ochronie powrotu zapewne 50 stopni

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natben umnie półka wodna jest 30cm nad paleniskiem. 

IMG_20191028_202608.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jolo747 napisał:

riva78 , dlaczego zadana na dom to 40stC , nie możesz zejść na piecu do 53 i puścić wszystko na dom ? ,włączyć ochronę powrotu i po temacie ? pompkę masz w adaptacji przekręć na drugą stronę (stały przepływ) jak masz zawór 4D to pompka w adaptacji będzie ci wariowała 

i jeszcze , zawór otwarty na 10% daje wszystko na powrót a na 100% daje wszystko na grzejniki ,dobrze masz podłączony ? 

Co do zaworu może być problem ale nie jestem pewien z słownikiem dziś go zakładałem i nie wiem czy nie porypalem w ustawieniu go rozchodzi się o położenie łopatek ustawiłem tak jak powinno być ale potem grzebalem i nie wiem czy coś nie poprzestawialem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, adamretro napisał:

Natben umnie półka wodna jest 30cm nad paleniskiem. 

IMG_20191028_202608.jpg

Malutki masz płomyczek fajnie , on ci podaje ile 160 g za jednym zamachem ?

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pochłaniacz Sv200 jest w dwóch mocach. Doczytaj posty. Kolega Misiek ma sv 200 ja mam z n. Kilka postów wstecz był śmiech jak napisałem, że mam sv200 mini..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

170g płomień na małej mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Riva78 napisał:

Co do zaworu może być problem ale nie jestem pewien z słownikiem dziś go zakładałem i nie wiem czy nie porypalem w ustawieniu go rozchodzi się o położenie łopatek ustawiłem tak jak powinno być ale potem grzebalem i nie wiem czy coś nie poprzestawialem. 

rozrysuj instalacje,pompy zawór,kocioł,cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mazi2280 napisał:

@pochłaniacz Sv200 jest w dwóch mocach. Doczytaj posty. Kolega Misiek ma sv 200 ja mam z n. Kilka postów wstecz był śmiech jak napisałem, że mam sv200 mini..

Czyli masz palnik o mocy 9 kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik sv 200n jest o trzech mocach.

   10 kw, 15kw,25kw

  

Edytowane przez szelest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jestem zielony nie mogą być zdjęcia chyba że spróbuję ale nie wiem czy mi to wyjdzie, nie wiem czy to o co się rozchodzi
IMG_20191129_232942.thumb.jpg.3cf5b6b7bb7305d67213477e8db3dec6.jpg
Według mnie to masz tą instalację skopaną podeślę ci prawidłowo wykonaną instalację.c6d6efa50c3e3b0371b7fc5021889cad.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, DK321 napisał:

Według mnie to masz tą instalację skopaną podeślę ci prawidłowo wykonaną instalację.c6d6efa50c3e3b0371b7fc5021889cad.jpg

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
 

Pokaże zdjęcia rano dałem czujnik mieszacza za termometrem i pokazuje już bardziej dokładnie różnica coś koło 5-8 stopni

IMG_20191130_061725.jpg

IMG_20191130_061757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko :)  Ja od tygodnia prawie testuję palnik sv200  15 kw.  Jak na razie obserwuję jego pracę, i czekam na ustabilizowanie się całego układu. 
Na tę chwilę mam spalanie o wiele większe niż u Ciebie. Bardzo zastanawia mnie fakt, że masz przesyp 5kg/h,  a to o wiele mniej niż ma mój palnik.


Moja mam tez ma sv200 i przesyp również 5kg



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, DK321 napisał:

"Riva 78" - i jeszcze jedno zerknij na powrót wody z kotła jak taki będzie zimny to ten kociołek ci zgnije.

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Tak cały czas taka mała temperatura ale nie wiem czy to nie wina źle założonego sterownika czy nie pomieszalem przy zakładaniu go☹️

Edytowane przez Riva78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak cały czas taka mała temperatura ale nie wiem czy to nie wina źle założonego sterownika czy nie pomieszalem przy zakładaniu go
Nie rozumiem co ma sterownik do niskiej tem. powrotu czujnik masz założony na powrocie poprawnie "chyba" i sterownik odczytuje faktyczną temp. Wina moim zdaniem leży w źle wykonanej instalacji jak już wcześniej ci nadmieniałem.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.