Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

bercus , w tym deflektorze z uwagi na jego głębokość wywiercił bym kilka otworów w górnej bocznej części, swoją drogą widzę że deflektory ceramiczne i żeliwne odchodzą do lamusa,

testował ktoś durszlak ? może się okazać strzałem w 10 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem kopczyk, temp spadła do 46. Spalanie nie jest zadowalające ale to wina tego że drzwi balkonowe nie wyregulowane i wieje ze strychu. Tak myślę przynajmniej

IMG_20191122_231039.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam takie pytanko skoro mam termostaty na grzejnikach , jaka temperatura powinna być puszczona na zaworze 4D do regulacji temperatury na termostatach aby nie było dużych spadków temp. na kotle . Chyba że zle to myślę to proszę mnie poprawić .

Prosił bym jeszcze może o jakieś opinie na temat wykresu , dodam ze mam szufladę i skoki temperatur spalin sa spowodowane podaniem paliwa na palenisko , podaje 200 gr. jednorazowo , trochę dużo , miały być robione modernizacje posuwu ale na razie niema na to czasu , w piecu dużo czarnej sadzy :(  . Ochrona powrotu z CWU

Opera Zdjęcie_2019-11-23_015710_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-11-23_020243_wojszym2244.usermd.net.png

Opera Zdjęcie_2019-11-23_020356_wojszym2244.usermd.net.png

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec zatrzymany miski ne znalazłem ale na szybko deflektor zrobiony z tarczy chamulcowej zobaczymy jaki efekt będzie , działam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekD , tarcza jest do d... , szukaj garnka, durszlaka, nocnika może ,musi być cienka blaszka, 

natben , to jaką temperaturę dasz na grzejniki ma tylko takie znaczenie jak szybko te grzejniki będą reagowały kiedy głowice puszczą (wydaje misie że przy 30stC będą reagowały bardzo dłuuuugoooo), u mnie 54 jest ok , powinieneś włączyć tez ochronę powrotu i ustawić na ponad 50stC ,wtedy temperatura na CO sama ci się jakaś ustabilizuje, myślę że te 50stC bedzie ok ,narysuj też jak wygląda twoja instalacja , piec,zawór, pompa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marekd napisał:

Piec zatrzymany miski ne znalazłem ale na szybko deflektor zrobiony z tarczy hamulcowej zobaczymy jaki efekt będzie , działam.

To już lepszy byłby bęben hamulcowy.image.jpeg.0a7d091fb6d6617af6bb8ae30f8bc2a7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natbet ja od czwartku mam w miom tłoku zamontowany sterownik SKZP 02. Dawkę paliwa zmniejszałem jest o niebo lepjei. Teraz palę ekogroszekiem o granulacij 5-25mm,grubszy jak był to był problem niepobierał pełnej dawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i uruchomiony czekam na efekty ale miski szukam są ale nie takie co cza

666C51A8-CEAB-440A-BD1A-4E30B3DD5A1D.jpeg

E316F469-A279-4E10-B1DD-04D02DCFA6C8.jpeg

AD3DD1B5-F29C-404C-8C9A-29087386DE0A.jpeg

88095BA3-3489-416C-8327-B746F7C3E07F.jpeg

C7B0AA99-05C4-4A37-A179-213481F9122A.jpeg

77BCEAFF-E61D-4F59-A5A0-655374C090E1.jpeg

90404387-B49A-4E6D-BD3F-8155D08B4D13.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, jolo747 napisał:

jolo747 , to jaką temperaturę dasz na grzejniki ma tylko takie znaczenie jak szybko te grzejniki będą reagowały kiedy głowice puszczą (wydaje misie że przy 30stC będą reagowały bardzo dłuuuugoooo), u mnie 54 jest ok , powinieneś włączyć tez ochronę powrotu i ustawić na ponad 50stC ,wtedy temperatura na CO sama ci się jakaś ustabilizuje, myślę że te 50stC bedzie ok ,narysuj też jak wygląda twoja instalacja , piec,zawór, pompa 

adamretro  ja od czwartku mam w miom tłoku zamontowany sterownik SKZP 02. Dawkę paliwa zmniejszałem jest o niebo lepjei. Teraz palę ekogroszekiem o granulacij 5-25mm,grubszy jak był to był problem niepobierał pełnej dawki. 

jolo747 Hey dzięki za info , powrót mam na cwu z bojlera ciężko mi podnieść na tak wysoka musiał bym podnieść obroty na pompie ale wtedy automatycznie jest spadek wydajności pomp od grzejników i podłogówki , wydaje mi się ze to tak optymalnie mam żeby nie było spadków na obiegach grzejników i podłogówce a żeby tez temp powrotu był nie za niska . chyba ze jest na t inny pomysł , rysunek postaram się jakiś zrobić :)

adamretro Hey , ja tez własnie zacząłem obniżać nawęglanie z 27 Mj jestem już na 30.4 Mj ale wydaje mi się ze ciągle za dużo , ta temperatura spalin mnie wkurza obroty przy modulacji w granicy 60% mam na 15% i ciągle wywala miedzy 100 a 150 .

Edytowane przez Natben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Natben napisał:

 

Co usunąć? A dawkę paliwa zmniejszałem, poprzez zmniejszenie szczeliny w którą spadał węgiel i podawał ją tłok. Kalorycznośći nic nie ruszam ma tylko korektę paliwa na - 2. Temperatura powrotu o 2°C niżej od temperatury kotła. 

Edytowane przez adamretro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o posta pustego a co do paliwa to ja nie mam możliwości nic zawężać mam jedno palenisko i nic nie mogę w nim zmienić , jedynie co miałem zrobić to zmniejszyć posów tłoka aby podawał mniej paliwa na to palenisko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Natben napisał:

Witam , mam takie pytanko skoro mam termostaty na grzejnikach , jaka temperatura powinna być puszczona na zaworze 4D do regulacji temperatury na termostatach aby nie było dużych spadków temp. na kotle . Chyba że zle to myślę to proszę mnie poprawić .

Dalbym pogodowke z wieksza zadana dla 10zewnatrz o jakies 5°,niž byloby bez glowic.by nie bylo dužych skokow i grzejniki zaraz gorace,lub chlodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bercus Tak to mam teraz . tylko ze ja nie mam siłownika na zaworze 4D od grzejników tylko na zaworze 4D podłogówki

Opera Zdjęcie_2019-11-23_104518_wojszym2244.usermd.net.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umnie jedyna możliwość to zmniejszenie "szczeliny" która powstaje po cofnięciu tłoka. Wcześniej było 250g a terast jest 160g, łatwiej dobrać jest powietrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bercus napisał:

Dalbym pogodowke z wieksza zadana dla 10zewnatrz o jakies 5°,niž byloby bez glowic.by nie bylo dužych skokow i grzejniki zaraz gorace,lub chlodne.

Tu ważne jest, dla jakiej temperatury Tzas i Tpowr były dobierane grzejniki. Czy np. dla 70/50, czy 50/30. Chociaż tak naprawdę zaczyna to mieć duże znaczenie przy temperaturach ponizej (-10 C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, adamretro napisał:

Umnie jedyna możliwość to zmniejszenie "szczeliny" która powstaje po cofnięciu tłoka. Wcześniej było 250g a terast jest 160g, łatwiej dobrać jest powietrze. 

ty masz lepsze rozwiązanie ja muszę zrobić to co kolega Edwin mi mówił żeby zmniejszyć ilość paliwa podanego na palnik muszę zmodernizować ramiona podajnika , mi podaj 200 gram i strasznie zawala piec

Edytowane przez Natben
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Natben napisał:

ta temperatura spalin mnie wkurza obroty przy modulacji w granicy 60% mam na 15% i ciągle wywala miedzy 100 a 150 .

Uważam, że to przyzwoite minimum przy takiej mocy. Warto przeczytać TEN krótki artykuł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam bo mie to nurtuje przed włożeniem nowego deflektor koło 12 :00 zmieniłem kaloryczność do góry czyli z 30,2 na 31,7 mamy 13:02 i de zobaczyć czy mniej jest na retorcie a tu zaskoczenie nawalone duzo więcej o co chodzi pytam ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Dziwna sytuacja, z rana w kociołku wszystko ok przyjeżdżam po 4godzinach do domu a tu w piecu ciemno nawet iskierki nie było
Z rana wyłączyłem sterownik na chwilę bo czujnik spalin podłączałem ale na minutkę tylko możliwe że to przez to??
5fc552a701afb97f406aa4525d498ef9.jpg12f7b3629686df6b675e3ad6d24321ee.jpgfedfe113eec973d218b411f80740f27a.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A po włączeniu sterownika rano po tej minutce uruchomiłeś kocioł w funkcji ROZPALONY ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu z sieci startuje normalnie, ale po PAUZA trzeba ponownie uruchomić przyciskiem ROZPALONY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekd napisał:

Zapytam bo mie to nurtuje przed włożeniem nowego deflektor koło 12 :00 zmieniłem kaloryczność do góry czyli z 30,2 na 31,7 mamy 13:02 i de zobaczyć czy mniej jest na retorcie a tu zaskoczenie nawalone duzo więcej o co chodzi pytam ? 

dziwna sytuacja , obstawiam coś z powietrzem , jak będzie mało powietrza to kopiec urośnie, zapisałeś ustawienia po zmianie , masz wykres 12h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jolo powietrza nie ruszałem tylko podniosłem kaloryczność po wstawieniu deflektorze z tarczy i tak się posmolilo .Jak kaloryczność podnosimy to zmniejszamy naweglanie ? A tu coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.