Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, altoro napisał:

Wzmocnienie działa pomimo wyłączenia ochrony ale przy wstawionej na 1 to nie powinno chyba tak podbijać modulacji, hmm... dziwne.

Modulacja na 1 i będzie ok

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ale chłopaki od MPM-a też się starają :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam podłącz pod CO2 i w ustawieniach ustaw ją jak pompę co, a nie kotłowa. Ja mam tak zrobione kotłowa.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie właśnie interesuje cel tego wyłączenia pompy kotłowej na noc?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jako co2 pracuje caly czas lub na programie czsowym mozna ustawic godz.on of.Ja mam ustawioną temp.powrotu i pompa jako kotlowa reguluje wlacza i po osiagnieciu temp.wylacza.Na noc mam obniżoną temp.kotla i to ze ona pracuje caly czas powoduje szbsze schladzanie pieca.Przyklad zadana na piecu 52 powrót 50 obniżenie nocne na 39 a kotlowa nadal pracuję chociaż co jest stop.Szukam oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO2 możesz ustawić tak samo jak CO1 temperature przy której ci się będzie załączała. Ja mam tak zrobione załączają się przy 45 stopniach a CO2 mam jako kotłowa mały obiech do "wygrzania" powrotu.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pracuje , przy CO2 możesz ustawić inna temp załączania niż przy CO1 , ikonka grzejnika, ikonka grzejnika, pompa co, ustawiasz temp załączania, wyjdz, tryb pracy, stałe włączona. Napisałem jak dusić pokolei. Nie wiem czemu nie mogę wstawić zdjęć.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie.Według ciepłomierza po tescie przez K.Miernika Kgm Gold wychodzi 8.2 kwh/kg tj 29.5 Mj/kg ,potencjał sprawdzany dwa razy i jest ok ,wiatr tez juz spoko.Chodzi mi o obnizenie kopczyka na retorcie, bo jest za wysoki, a po bokach w bardzo małej ilości niedopalone kawałeczki groszku,ale to mozna powiedzieć że prawie wcale,tylko za duzy kopczyk.Obniżyć go kalorycznością np na 8.3 kwh/kg tj 29.9 Mj/kg, czy lepiej korekta dawki paliwa no np -2% a groch zostawić na 8.2 kwh/kg tj 29,5 Mj/kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej zwiększyć kaloryczność do tego stopnia aby kopczyk był odpowiedni i zużycie opału też będzie troszkę mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedż.Więc pocisnę z kalorycznością na razie na 8.3 kwh/kg i zobacze jutro co bedzie na retorcie.Pozdro.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Może przeztawie.Rano sprawdzę jak to się ma.Jak u mnie nie wyda to będę powoli jechał od tamtej wartości.To ten Kgm Gold nie żle daje rady.Dzięki raz jeszcze za sugestie i odpowiedż.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Misiu napisał:

Tak pracuje , przy CO2 możesz ustawić inna temp załączania niż przy CO1 , ikonka grzejnika, ikonka grzejnika, pompa co, ustawiasz temp załączania, wyjdz, tryb pracy, stałe włączona. Napisałem jak dusić pokolei. Nie wiem czemu nie mogę wstawić zdjęć.

Ja Cię bardzo dobrze rozumiem,mi chodzi o to że pompa kotlowa jak temp spada ponizej zadanej na ochronie powrtu to sie wlancza dochodzi do zadanej i się wylancza.W nocy kidy temp kotla sie obnizy ona i tak chodzi.Wiem jak ją ustawie w CO2 to sie wyłączy ponizej zadanej,ale będzie pracowac caly czas jak piec bedzie chodził a ja tego nie chcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety skzp nie chce uczynić u mnie cudów. Spalanie masakra dziś 12 kg. Zaczynam myśleć że jest instalacja tak spieprzone że taki ster nic nie da. Wychodzi chyba brak zaworu 4 d.

Palę od soboty a w kotle tak . Dogrzałem powrót ale nie wiem czy nie kosztem spalania. Mój bajpas podnosi chyba spalanie tak jak włączona pompa cwu na stałe. Mimo że boljer z 7 m od kotła.

IMG_20191009_182930.jpg

IMG_20191009_182920.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Pal123 napisał:

Ja Cię bardzo dobrze rozumiem,mi chodzi o to że pompa kotlowa jak temp spada ponizej zadanej na ochronie powrtu to sie wlancza dochodzi do zadanej i się wylancza.W nocy kidy temp kotla sie obnizy ona i tak chodzi.Wiem jak ją ustawie w CO2 to sie wyłączy ponizej zadanej,ale będzie pracowac caly czas jak piec bedzie chodził a ja tego nie chc

Ustaw na niej wyższa temperaturę niż masz o głównej obiegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldek w dwustanie palił ok 8kg na starym sterze. Teraz liczyłem na podobne zapotrzebowanie. Mały metraż, dobrze docieplony tylko jak widać coś mu nie pasuje a mnie wkurw trąca. Dodatkowo dziś temp 14*. 
Temp na podłogę 27 a tu tyle żre i coś musi być na rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaw na dwustan Skzp na dobę i się przekonasz ile spalisz w dwustanie,jeśli dziś było cieplej na zewnątrz to dopiero jutro będziesz miał dużo mniejsze spalanie.To nie działa tak od razu ,tylko po dobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.