Skocz do zawartości

gacek

Forumowicz
  • Postów

    28
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Treść opublikowana przez gacek

  1. @papen76, tak też bym zrobił ale w smartflow nie jest to takie proste, szczególnie że wcześniej pracował na ekogroszku więc jest dość mocno już okopcony ciekawe w jakim stanie są te śruby żeby talerze ścieśnić między sobą no i trzeba na dach włazić. Mam palnik 20kW,czyli nie ma tego tam napowietrzania dodatkowego?? ani innch klapek na wentylatorze?? bo tak jak dla mnie to wychodzi że tylko palnikiem dostaje te lewe powietrze. Od samego początku mając świadomość że jest sonda, z największą starannością uszczelniałem co się da, sznury jak się uległy to wszystko dociągłem, czopuch też dobrze uszczelniony.
  2. Powracając do tych wysokich wskazań tlenu z sondy może to jest problem i właśnie tędy ssie to lewe powietrze??. U mnie też właśnie jest taki problem, poniżej 9.7% na pełnej mocy nie zejdę, użytkuję kocioł od maja tego roku, na początku schodził do 6%, teraz mimo że wentylator na minimum pracuje to schodzi na te 9.7%. Dzwiczka wszystkie dociągnięte pouszczelniane, mam rck polmara, teraz piec ze względu na porę roku chodzi częściej i na wyższych mocach, temperatura komina wzrosła bo ściana kominowa lekko ciepła i co za tym idzie pewnie diametralnie ciąg się zwiększył bo czuję to na zetce kotłowni jak wieje z niej. Tak sobie gdybam że może jak by tą zasuwę zamknął to by rozwiązało problem, szkoda że dostęp do niej taki bo jak widać trzeba cały palnik rozebrać. Po sezonie grzewczym przy przeglądzie palnika tak pewnie zrobię.
  3. Witam szanowne grono użytkowników palnika Kipi. Mam pytanie do użytkowników którzy posiadają sondę lambda i ecoMax860. Na jakim poziomie staracie się utrzymywać tlen przy ustabilizowanej pracy kotła? i co jaki czas robicie kalibracje sondy bo takowa funkcja w menu istnieje. Pozdrawiam.
  4. Witam, mam pytanie odnośnie sterowników do palników kipi, bo mamy ecoster 850, 860 i 920 i chyba 320 ale tego pomijam, jakie są podstawowe różnice między nimi?? jak ze wsparciem producenta który z nich jest najnowszy i najbardziej rozwijany jeśli chodzi o oprogramowanie?? i czy do prostej instalacji z jednym obiegiem na mieszaczu potrzebuje modułu "B". To co wiem to jednostki centralne sterują chyba jednym mieszaczem, więc w moim przypadku moduł "b" chyba zbędny??. Wolał bym zainwestować zamiast w niego to w sondę lambda. W przypadku gdy myślę o sprzęgle hydraulicznym z pompą kotłową i zaworem temperaturowym na powrocie ,tylko jeden obieg na grzejniki z zaworem 3d na siłowniku i do tego wszystkiego cwu to który najlepiej wybrać??
  5. Dzięki koledzy za spory odzew, nie chcę zakładać osobnego wątku co do lumo więc dalej pytam tu. To co po sieci zdołałem wypatrzeć to wymiennik jest pionowy ale nie w formie półek tylko rur(płomieniówki??) wyczystka jest u góry wiec pewnie tam nie ma problemu z czyszczeniem ale co z komorą spalania tam gdzie palnik jest, zakładam że otwieramy drzwi z palnikiem i wtedy jak z dostępem do czyszczenia? bo chyba nie jest to wielki otwór- jak to się ma w codziennym użytkowaniu??. Jeden kolega napisał że jakość wykonania dobra, czy inni użytkownicy tego kotła potwierdzają tą jakość wykonania?? Jest tu Was kilku napiszcie coś proszę. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi.
  6. Cieplowlasciwe przeanalizowane, ten drugi artykuł też polecam, jeszcze wcześniej miałem 25 kw zasypowca on jak poczuł świeżego powietrza to trzeba było uciekać z kotłowni bo dostawał samozapłonu( piec kaszlał:) ), czyli mam już pewne doświadczenia . To co wiem to lumo ma pionowy wymiennik no i ten "żyd" na komorę spalania- podoba mi się. Kotłospaw też ok i widzę że mocno polecany.
  7. @palacz66nie wchodzi bo to idzie z "czystego powietrza", zresztą moje 10 letnie defro duo nie jest konstrukcją idealną, ruszt wodny nad palnikiem i poziome półki to jest nie mały problem dla czystego spalania paliwa, szkoda że tej wiedzy nie maiłem wtedy. Z tego powodu wybór pada na razie na lumo+palnik obrotowy kipi , bardzo mi się podoba konstrukcyjnie ten kocioł.
  8. tu nie chodzi mi o koszty bo do tej 20-tki miał bym dopłaty 500pln czyli nie tragedia, ale bardzo się boję przewymiarowania kotła. Teraz moja 15 na groch chodzi na pół gwizdka, instalację mam o tyle specyficzną że dość sporo przewymiarowane grzejniki i zachowuje się to jak podłogówka przy tej pogodzie (+5 z wiatrem) na grzejniki 35c, oczywiście przy stale włączonym obiegu bez żadnych obniżeń itp. Dom nie jest idealnie docieplony wiec przy dobrym mrozie wszystko idzie do góry i do 45-50c termostat pokojowy i 4d daje, obieg mam jeden no i cwu.
  9. tak to już wiem: Kipi rot power = obrotowy Bardzo dziękuję za pomocne odpowiedzi
  10. sterownik chciałbym 860 dotykowy, to co już wyczytałem to chyba dobry wybór. Co do mocy też mi to nie pasowało, czyli rozumiem że 16 kW będzie optymalne i nie ma ta wersja jakiś większych problemów od innych opcji mocowych. Na pewno biorąc lumo wezmę go bez dedykowanego zbiornika pelletu bo okolice 2k złotych to trochę dużo za ładnie wyglądającą blachę, poza tym na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie LUMO??- tu dalej pytam użytkowników tego kotła. Tak marginesie szkoda że lumo olewa indywidualnego klienta, nic od nich konkretnego nie idzie się dowiedzieć, jak nie którzy mówią- klient indywidualny to klient incydentalny i mamy go w ....
  11. Witam szanowne Grono Ja z z pytaniem odnośnie mocy Palnika kipi , otóż u pewnego dystrybutora wyceniałem kocioł lumo bio max 15, wszystko ładnie pięknie ale sprzedawca poleca i namawia mnie aby w tym kotle zastosować palnik 20 kW zamiast standardowo przez producenta 16 kW , ponoć według jego doświadczenia rozwiązanie takie ma stanowczo zmniejszyć problem z powstającym żużlem po spalaniu słabej jakości pelletu, palnik 20 kW ma większą komorę spalania a co za tym idzie lepiej się oczyszcza. Tu moje rozterki odnośnie modulacji, paląc teraz ekogroszkiem na piecu 15 kW moja średnia modulacja dobowa sięga 40-70 procent wiadomo wielkość ta zależy jak zimno jest(przy naprawdę ostrych mrozach sięga jeszcze więcej no ale ile tego w roku jest), czy ten palnik nie będzie jednak za duży?? duszenie go na małych obrotach też nie jest chyba efektywne?? Tu pytanie do bardziej doświadczonych Kolegów- co tym myślicie?? I od razu pytanie do właścicieli samego kotła lumo bio max- jak się wam sprawuje kociołek??
  12. Potwierdzam i powtarzam że po internecie play działa z konwerterem od timela, apka timela i strona wojszyma wszystko chodzi bez żadnych problemòw, nic nie musiałem grzebać w ustawieniach routera(e5186), play też nie ma publicznego ip.
  13. Ja mam po internecie LTE Play i timelowy konwerter, chula wszystko bez żadnych kombinacji w routerach.
  14. Witam tak czytam o tych problemach z zaworami i poniekąd szlag mnie trafia że producenci tych siłowników w dzisiejszych czasach nie dają kontroli położenia, albo na potku tak jak nakładki na belimo albo w ogóle 4-20, dla was Panowie programistów było by z głowy a dla nas też wygoda i dokładność, takie sterowanie zaworu jest ślepe, każdy zawór ma pewnie inne opory i idące za tym problemy. Szacun dla waszej roboty i za sterownik jest naprawdę dobry..
  15. witam, od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem skzp02, na razie jest bardzo OK po przesiadce z techa st57. Mam pytanko, widzę na ostatnich zdjęciach w tym wątku że na głównym ekranie sterownika pokazuje wam na animacji zasobnika zużycie paliwa a na czesci mieszacza procentowe otwarcie, gdzie to się ustawia, ja mam wersje softu 2.10 i nie mam tego, dopiero po wejściu głebiej w menu mam te informacje, coś trzeba włączyć czy Macie nowszy soft??.
  16. Rury są gdzie to możliwe ocieplone, histereza na termostacie tylko 1,5C, wiem że w piecu trzeba palić żeby było ciepło, domu też nie mam ochoty grzać kiedy nikogo nie ma, w dodatku do temperatur za wysokich do moich upodobań.Zresztą według sztuki hydraulicznej chyba coś muszę zalożyć do mieszania bo są duże róznice miedzy zasilaniem a powrotem, tak że dziękuję za takie odpowiedzi typu: zaizoluj sobie rury, na grawitacji też mi nie zależy bo właśnie przez nią poniekąd mam problem z wychładzaniem kotła na przestojach.Tak że jeszcze raz proszę o mądrą poradę.
  17. Witam Kolegów,przyszła kolej i na mnie, jak zawsze pytanie zawór 3d czy 4d. Moja instalacja: piec defro duo plus 15 kw, instalacja starej daty, na początku rury 5/4 a potem kilka pionów na dom, na wyjściu z pieca założona tylko pompka z zaworem różnicowym i tyle, za pompą rozejście na cwu i obieg grzejników, zbiornik cwu 250l.Sterowane jest to wszystko poprzez sterownik pieca, tech st57 i pokojówka auratron.Problem jest szczególnie w cieplejsze dni,termostat powoduje prace w potrzymaniu kotla na kilka godzin wiec kocioł sie mocno wychładza nawet poniżej 40c, gdy przyjdzie to od nowa rozgrzać to schodzi troche czasu i węgla w kotłowni.Nie mam żadnej podłogówki, grzejniki też wynalazek, słynne kęty czyli złote radiatory aluminiowe szybko się nagrzewają ale też szybko wychładzają. Podsumowując, dużo wody w obiegu(grube rury, CO mogące chodzić na grawitacji) i wychładzanie kotła na przestojach. 3D czy 4D?, ja osobiście wolał bym 3d z powodu sterownika który ma obsługę 3d, 4d chyba nie ma, drugi powód to oczywiście koszty, 3d tansze. Proszę o porady, z góry dziękuję.
  18. Witam. Mam pytanie, dla znawców tematu pewnie banalne, chodzi mi o zamknięcie doplywu czynnika grzewczego do zasobnika cieplej wody. U mnie wygląda to tak że za pompą obiegową pieca c.o na ekogroszek mam wyjście na zasobnik c.w.u 250 litrów, pompa co obiegowa oczywiscie na wyjściu pieca, gdy piec pracuje i ma co grzać czyli jest zimno to nie ma problemu, problem jest w okresach przejściowych, czyli wtedy kiedy piec czesto przechodzi w stan podtrzymania, woda z zasobnika grzeje poprostu całe centralne i szybko spada temperatura na zasobniku.Hydraulik poleca mi pompke c.w.u, sterownik w piecu obsluguje taką pompke mam tylko pytanie czy sama pompka zatrzyma obieg wody i zapobiegnie wychladzaniu sie wody w zasobniku.Uklad c.o u mnie jest otwarty,rury grube tak że spokojnie moglo by to grawitacyjnie chulać, pompa c.o tylko wspomaga obieg ale są glowice na grzejnikach wiec poniekąd musi być, zaworu 4d brak. Co mi polecacie??.
  19. Witam, od trzech miesiecy jestem posiadaczem kotła defro duo plus 15 ,czyli z obrotową retordą i również walczę z ustawieniami,sterownik st-57 z pid-em, z funkją pid ciezko jest zejść ponizej 25 kg groszku na 48 godzin,bez funcji pid jest lepiej gdy bylo cieplo piec trzy doby na 25 kilogramach pracowal,retorda nie uszczelinona,w sobote mam zamiar ją uszczelnic bo jak juz sprawdzilem napewno dmucha bokami troche i jeszcze jedna sprawa raz na tydzien musze czyscic srdoek retordy,retorde centrowalem,czyli odkrecac ten dekiel na samym dole bo tak dużo zbiera sie tam mialu i popiolu,czy to normalne zjawisko?.Pytanie drugie do czego służy rura gumowa która idzie z pod wentylatora do pieca a potem z pieca wraca do zasobnika węgla,bije tam chyba powietrze,tylko po co?. ps. ogrzewam tym okolo 120 m budynku 20 lat temu budowanego z poddaszem sredno ocieplonego(steropian 7cm, stare okna i inne bajery gdzie ucieka cieplo z domu) centralne grawitacyjne ze wspomaganiem pompy,zadnych zaworów 3 lub 4 drogowych,jednynie glowice termo na grzejnikach alu "kentowskich" i pokojowka ktora wspolpracuje ze sterownikiem tylko kiedy jest wylączona funkcja pid.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.