Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jak, pozbyć się nie spalonego węgla na palnik, po przeciwnej stronie od podajnika. Obecnie wentylator ustawiony w przedziale 12 - 18, nie mogę dmuchać wyżej bo robią się spieki. afbcf24ee4547440c9b94c0b8cfdd72d.jpg1078457e89840d051ee4987d0a5877ed.jpg

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik żeliwny? ile masz dysz w koronie od strony podajnika, a ile po przeciwnej?

Masz może zdjęcie korony od góry? Na ślimaku masz przeciwzwój? Jeśli tak, to jaki?

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hrabia 1973,sprawdz czy korona jest założona dwoma otworami-dyszami w stronę podajnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korona jest założona właściwie, ścianka bez dziurek znajduje się od strony podajnika.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ustawię czyszczenie palnika co 2h, jeżeli nie będzie efektu wywiercę dodatkowe otwory, już dawno o tym myślałem ale nie chciało mi się ściągnąć korony.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na batorym usczelnilem 6 dziur z przodu 3 i z tylu 3 na stronie podajnika.Te 3 gore na stronie podajnika pozostaly.Troche poprawilo sie,jeszcze zaklejem 2 na poprzednej stronie przy usczelnieniu korony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po 4 dniach palenia non stop, rezultat ? Kocioł zjadł 150kg grochu, według wskazań licznika 130, zrobiłem korektę i oto jak się maluje teraz. 

Według mnie spala nadal za dużo, chyba że się mylę...

IMG_20181201_185310.jpg

IMG_20181201_185321.jpg

IMG_20181201_185326.jpg

IMG_20181201_185331.jpg

IMG_20181201_185345.jpg

IMG_20181201_185355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kocioł protech 18kw też w tym roku przeszłem na skzp 02 , póki co jestem zadowolony spalanie teraz w te mroźne dni wyszlo 30 kg na dobę plus minus 2kg.

Dom nieocieplony jest w planach ,powierzchnia grzewcza około 200m plus bojler 200l mam dużo strat , przez podpiwniczenie i strych .

Edytowane przez shadowww82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20181201_132035.jpg

20181201_132045.jpg

20181201_132054.jpg

20181201_132115.jpg

20181201_132124.jpg

Edytowane przez konwera007
Panowie pale już 3 rok na tym sterowniku i co roku jakaś niespodzianka. Ogólnie pali się dobrze ale spalanie chyba duże i te wykresy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zieciu : Masz nieocieplony dom i spalanie masz troszkę większe .Ja spalam przy tej pogodzie -7 dzień  -13 noc  29 kg greenpala.

Konwerta007: Spalanie nie jest tragiczne.Przy tych temperaturach kocioł musi uzupełnić ubytki ciepła.Widocznie twój domek tyle potrzebuje.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę kotłową.Cwu ładuję cyklicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z czystością spalania dopuki było na plusie było siwo teraz jest nie czarno tylko brązowo regulacja nic nie pomaga czy to może być wina samego opału pale karlikiem

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już olałem proste kreski na wykresie...

Bardziej skupiłem się na cieple i właściwym spalaniu węgla.

Aktualnie kocioł pali mi dobowo około 18-19 kg. Wykresy to istna amplituda, ale popiół elegancki, węgiel spalony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jak ja - też olałem, aż tu... to też się zalicza do prostych? :)

Zupełnie przypadkowo, "ja tylko pociągnął..."

kreski.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na poważnie to takie proste nie są, ale zamierzony  efekt osiągnąłem ;)

kreski2.jpg

kreski3.jpg

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.