Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum, pierwszy rok posiadam kocioł na ekogroszek kocioł 25 kW sterownik SKZP 02.

Zastanawiam się nad uruchomieniem pompy CWU na stałe, posiadam zawór 4 D temp. powrotu oscyluje 

obecnie w granicach 48 stopni.

Pompa jaką posiadam na CWU to LFP Experia L bez AUTOADAPT, na jakim biegu najlepiej się sprawdza jako

obieg kotłowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw narazie na 1 bieg i zobacz co bd. Przesadnie duży przepływ też nie jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Jestem nowy na forum, pierwszy rok posiadam kocioł na ekogroszek kocioł 25 kW sterownik SKZP 02.
Zastanawiam się nad uruchomieniem pompy CWU na stałe, posiadam zawór 4 D temp. powrotu oscyluje 
obecnie w granicach 48 stopni.
Pompa jaką posiadam na CWU to LFP Experia L bez AUTOADAPT, na jakim biegu najlepiej się sprawdza jako
obieg kotłowy?
A jaką masz zadaną na kotle temperaturę? Pompa od CWU jako obieg kotłowy czy bez obiegu kotłowego powinna chodzić na pierwszym biegu.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Piotr8826 napisał:

Witam,

Jestem nowy na forum, pierwszy rok posiadam kocioł na ekogroszek kocioł 25 kW sterownik SKZP 02.

Zastanawiam się nad uruchomieniem pompy CWU na stałe, posiadam zawór 4 D temp. powrotu oscyluje 

obecnie w granicach 48 stopni.

Pompa jaką posiadam na CWU to LFP Experia L bez AUTOADAPT, na jakim biegu najlepiej się sprawdza jako

obieg kotłowy?

Też mam LFP na obiegu kotłowym , trzymam ją na Pierwszym biegu (pierwsza dioda mruga) i to wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja nie mam CWU to jest tylko obieg kotłowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lechumb napisał:

A jaką masz zadaną na kotle temperaturę? Pompa od CWU jako obieg kotłowy czy bez obiegu kotłowego powinna chodzić na pierwszym biegu.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Temperatura zadana to 60 stopni temp. Za mieszaczem 43 stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 stopni to nie tragedia ale pompę możesz włączyć będzie mniejsza różnica.Tylko wtedy uważaj na palce podczas mycia bo można poparzyć.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są podzielone zdania jedni twierdzą że już wzrosło drudzy twierdzą że zmalało jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wzrosło, ok. 1kg/24h, odległość cwu od kotła ok 10m rury

Edytowane przez LukaszT1125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie użytkowników skzp :) jest to mój pierwszy sezon grzewczy z nowym sterownikiem i trochę się przeraziłem kiedy to wyszło że kocioł spalił 150kg grochu w 4 dni ... Powiedzcie mi proszę że to nie jest normalne i co mogę poprawić ... Kocioł 25kW zębiec Duo. Przerobiony ze sterownika tech st48 zpid właśnie na skzp 02. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź :) oczywiście wiem że nikt nie ma także już opisuje, niepotrzebnie tylko zaśmiecałbym forum zbędnymi informacjami. Dom około 200m^2 Nie ocieplony, grzane dwie kondygnacje. Większość odbiorników to grzejniki, jedynie w trzech pomieszczeniach jest podłogówka. Do tego zbiornik cwu 200 litrów. Kocioł posiada swój obieg krótki wraz z pompą, od niego odchodzi obwód cwu i dwa obwody grzejnikowy i podłogowy, obydwa z zaworami 3d. Co do ustawień to tak. 

Modulacja 10-100

Powietrze 18-34 (klapka na wentylatorze zasłonięta w połowie)

Spaliny max 190

Czas podawania w auto 8

Temperatura zadana 55 stopni 

Moc kotła 25kw

Wartość energetyczna groszku 26,6

Korekta podawania 0%

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duchawe to ilu watowa masz?? Czy podencjal dobrze wyliczony?? I jak wygląda popiół i kopczyk na palniku?? Wstaw jakieś zdjęcia.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawka 83W

Potencjał dziś dokładnie wylicze, w niedzielę rano zasypałem 150kg groszku i dziś jest prawie stan zero. 

IMG_20181129_091829.jpg

IMG_20181129_091816.jpg

IMG_20181129_092444.jpg

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, LukaszP683 napisał:

W końcu stałem się posiadaczem sterownika skzp 02 po wielu za i przeciw zdecydowałem się kupić. Moja instalacja jest prosta jedna pompka do CO i Cwu nie mam mieszacza żadnego prosta jak drut. Mam pytanie do bardziej doświadczonych osób.
1. Czy lepiej żeby pompka pracowała cały czas a temp w pokojach była regulowana zaworami termostatycznymi na grzejnikach?
2. Zakupiłem wersje z czujnikiem pokojowym bez panelu czy może lepiej żeby nim sterować temperaturą.


Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Śmiga jak trzeba. Ustaw temp.pieca jaką uważasz i pompa na stałe. Od tego masz termostaty żeby w każdym pomieszczeniu regulowały temp. Ja tak mam i uważam że to najlepszy sposób. Jak masz bojler to mic nie musi być otwarte. Jak nie masz to zostaw drabinkę lub najmniejszy grzejnik odkręcony żeby obieg wody pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć że przedział od około 5 do 7% wystarczy ? Strasznie mało się wydaje ale spróbuję. Dziś kończy się paliwo. Siądę i przeliczę potencjał podajnika i wpisze w ustawienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być te 35 na początek, trzeba obserwować , większość ma w przedziale 25-30, zależy jaki palnik, jaki węgiel i jaki kopczyk, milion czynników 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.