Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Oldek co do skzp osobiście nie powiem nic złego pofobnie jak dwie inne osoby którym go poleciłem. 

Widzę że masz sporo do ogrzania przy dużej ilości wody w obiegu. Do tego masz liec 25kw a palnik 25- 35kw. 

Pytanie czy nie za duży palnik do kotła. Piec na małej modulacji musi spalić więcej niż powinien. Dlaczego nie masz palnika do 25kw? 

Ja mam piec 19kw przerobiony na podajnik. Do niego rynna wotkowski 15-25kw. Aktualnie piec pracuje na 18 % mocy na dobę a palę miałem zmieazanym z trocinami 50/50 więc mało kalorycznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kijasr napisał:

No ale oldek dlaczego nie wstawisz pompy na powrocie z zaworu 4d wtedy będzie śmigać jak ta lala

Żaden problem, 400 zł pompa + 300 zł hydraulik + ok. 300 zł inne duperele = 1000 zł. A jeszcze nie wiem czy hydraulik by wiedział gdzie ta pompę wstawić, a ten co wie by chciał 1000 zł. a nie 300 zł. Tego w instrukcji skzp nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy.

ktoś dzisiaj tu napisal zeby inny kolega z problemem otworzyl wszystkie głowice na grzejnikach. Też mam głowice, piec szalał i stwierdzilem co mi szkodzi spróbować. otworzyłem i cud się stał :) Dałem mniejszą temperature na grzejniki, ale będą cały czas działać.

piec sie uspokoił  :)

Oldek. Nie masz przypadkiem głowic na grzejnikach pozakładanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Oldek napisał:

Żaden problem, 400 zł pompa + 300 zł hydraulik + ok. 300 zł inne duperele = 1000 zł. A jeszcze nie wiem czy hydraulik by wiedział gdzie ta pompę wstawić, a ten co wie by chciał 1000 zł. a nie 300 zł. Tego w instrukcji skzp nie ma.

Prościej wysunąć czujnik cwu z bojlera.Temp.pieca ustabilizowana:)) Jak pompa cwu elektroniczna to i zużycie prądu niewielkie i nie trzeba otwierać zaworów termostatycznych;) bo i po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poco wyciągać czujnik z bolera skoro można go włączyć na sałe.""Obwód cwu Stale wł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zaworów termostatycznych na grzejnikach i moim zdaniem przy 4d zakładanie ich jest niepotrzebnym wydatkiem chyba że w pomieszczeniach masz np.22 stopnie a w jednym 28 to ewentualnie w tym jednym pomieszczeniu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, matsuo11 napisał:

A poco wyciągać czujnik z bolera skoro można go włączyć na sałe.""Obwód cwu Stale wł."

Przepraszam,ale w sterownikach Pluma nie ma takiej opcji.Przynajmniej w moim 910r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden problem, 400 zł pompa + 300 zł hydraulik + ok. 300 zł inne duperele = 1000 zł. A jeszcze nie wiem czy hydraulik by wiedział gdzie ta pompę wstawić, a ten co wie by chciał 1000 zł. a nie 300 zł. Tego w instrukcji skzp nie ma.
Pompa z srubunkami elektroniczna ibo kosztuje 230 PLN dwa zawory 40pln a jak się postarać to zamiast hydraulika wstawisz ja sam

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku Dąbrowski podpisuję się pod tym co napisałeś. Sami możemy dużo!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie kocioł montowałem sam całe co przerobiłem sam i nie powiem pracy mnie to kosztowało ale nie lubię chodzić na łatwiznę a poza tym nie stać mnie na "fachowców"

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oldek napisał:

Dlatego kilka postów wcześniej napisałem że jestem zawiedziony pracą sterownika skzp  :)

Oj tam oj tam, najważniejsze by ciepło było a proste kreski to sprawa drugorzędna.

Chociaż jeśli przy okazji są proste to i miłej dla oka ;) .

Screenshot_20181123-231254.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 8010 napisał:

W wersji testowej z3 strony Timela jedt opcja podbicie modulacji zależnie od różnicy na powrocie. Spróbuj zaktualizować sterownik. Może Tobie pomoże.

Wersja oficjalna bedzie w grudniu z tego co mówił mi przez telefon Pan Tomasz.

Tego roku czy następnego? Bo to dla mnie istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Oldek napisał:

..., bo skzp tego tematu nie ogarnia.

Bez obrazy. Miałem parę sterowników , skoro ten Tobie nie pasuje to zmień na techa lub multifana i popróbuj nikt nie broni.

Pozdrawiam RedEd

Edytowane przez reded
Zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MarekDabrowski napisał:

Pompa z srubunkami elektroniczna ibo kosztuje 230 PLN dwa zawory 40pln a jak się postarać to zamiast hydraulika wstawisz ja sam

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Marku ja również podpisuje się pod tym co napisałeś , w moim przypadku właśnie skzp dzięki wykresowi pracy kotła  i wszystkim czujnikom pomógł mi wyeliminować błąd na powrocie instalacji . Teraz  pompa cwu na stałe włączona pięknie dogrzewa powrót. Drugim błędem było umieszczenie czujnika kotła w miejscu do tego przeznaczonym , odczytując stamtąd była bardzo duża bezwładność i wykres bardziej przypominał dwu stan a więc szybka przeróbka jeden trójnik , kapilara dołożona na wyjściu w stronę pompy cwu i teraz każdy spadek czy wzrost temperatury jest szybko wychwytywany przez sterownik .

Tak więc  @Oldek nie rzucał bym winy na sterownik tylko szukał bym rozwiązania problemu w instalacji 

WP_20181123_23_39_13_Pro.jpg

Edytowane przez meff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie teraz się troszeczkę pogubiłem moja instalacja to 1 pompka do co i cwu bez zaworu 4 żadnych innych ulepszeń. Czy będę miał problem z tym sterownikiem bo czytając poprzednie posty to jestem troszkę w kropce? Dodam że przymierzam się do kupna.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno jak wygląda praca pompki CO czy ona pracuje caly czas? Czy po osiągnięciu temp zadanej dla pomieszczenia ona sie wyłącza myślę tu o czujniku w domu bez wyświetlacza

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.