Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Można zamontować czujnik pokojowy i będzie wyłączać pompke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączasz funkcję pompa gdy mieszacz i pokojowy wyłączy pompę gdy osiągnie temperaturę w pomieszczeniu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olduś, w Twoim przypadku problemem nie jest sterownik, lecz instalacja.

I w tej sytuacji, jaka jest u Ciebie, każdy inny super sterownik będzie prowadził sposób palenia podobnie, z uwagi na dużą różnicę między temperaturą zasilania a powrotu.

Zawór 4D z pompą umieszczoną na zasilaniu za zaworem, nie spełni w żaden sposób funkcji ochrony powrotu z jednoczesnym utrzymaniem temperatury zadanej na zasilanie instalacji, bo nie ma możliwości, ponieważ jest bardzo mały przepływ na odcinku powrotu zawór 4D > kocioł.

Zamontuj pompę na powrocie na tym odcinku i skończą się Twoje problemy i narzekania na sterownik. A browce przy kotle będziesz sobie sączył z przyjemności a nie ze strapienia ;) zdrowko2.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Nie udzielam sie zbyt często ale za to często czytam to forum i miedzy innymi dlatego kupiłem skzp. Pale w nowym domu od ok 2tygodni. Podziele sie z wami moim (jak dotąd) krótkim doswiadczeniem z ustawieniami tym bardziej ze ostatnie pare stron dyskutujecie na temat który mnie dotyczył.  Po paru pierwszych dniach palenia mialem dość kotlowni. Ile mozna patrzec sie na palnik i filtrowac kurz i dym nosem. Problem polegal na tym ze sterownik prowadzil piec podobnie jak w dwustanie. W moim przypadku pomoglo dopiero wlaczenie cwu na stale. Po tej zmianie wahania wykresów sie uspokoiy. I teraz mam cos takiego:

Screenshot_2018-11-24-10-29-47.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abcde dzięki. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Jockey napisał:

Olduś, w Twoim przypadku problemem nie jest sterownik, lecz instalacja.

Zamontuj pompę na powrocie na tym odcinku i skończą się Twoje problemy i narzekania na sterownik. A browce przy kotle będziesz sobie sączył z przyjemności a nie ze strapienia ;) 

Ja nie zaprzeczam, bo nie nie znam się na instalacjach CO. ALE, kupiłem sterownik który miał mi prowadzić kocioł w trybie PID, 

Jasne że zamontuję pompę na powrocie (chociaż mam cwu z pompą wł., ale przy okazji zapytam gdzie pompę kotłową wstawić, 1 czy 2.

Kolego @reded, dziękuję za podpowiedź, mało inteligentna, żebym nie napisał prostacka.

 

 

 

obieg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oldek

Wyjście na CWU masz za zaworem 4D? Jeśli tak to włączenie pompy CWU na stałe nic nie da. Pompę kotłową zamontował bym w miejscu styku linii 1 i 2. Na instalacji CWU musi być zawór zwrotny.

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, LukaszP683 napisał:

Panowie teraz się troszeczkę pogubiłem moja instalacja to 1 pompka do co i cwu bez zaworu 4 żadnych innych ulepszeń. Czy będę miał problem z tym sterownikiem bo czytając poprzednie posty to jestem troszkę w kropce? Dodam że przymierzam się do kupna.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Kupuj śmiało i nie czytaj dziwnych poatów. Wszystko będzie śmigać jak ta lala. Ja tak mam podobnie ojciec, kolega i abcde  forum. Nie czaj się ani chwili. 

Ci co tak piszą to chcieli by jeszcze węgiel sprzedawać a nie dosypywać :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kijasr napisał:

To już wiesz dlaczego ci to nie śmiga

Wiem, bo algorytm spalania sterownika skzp jest do bani. , CWU nie musi brać udziału w pracy sterownika. Ochronę powrotu grawitacyjnie zapewnia mi 4D i to powinno starczyć dla sterownika aby pracował w PID.

11 minut temu, Trener40 napisał:

Oldek..., a że się zapytam... Na ile masz ustawiony zawór 4D, ile procent gorącej wody idzie w instalację? 

Tak między 3 a 4, trudno tak na oko powiedzieć, teraz zadaną na kotle mam 68°C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Oldek napisał:

Tak między 3 a 4, trudno tak na oko powiedzieć, teraz zadaną na kotle mam 68°C

Dlaczego pytałem. Odpowiadam. 

Pompę mam na powrocie, ale kiedyś przedstawiłem zawór na 4 i pompa na powrocie już tak nie pchala wody w instalację, ponieważ łatwiej jej było zasysać spowrotem do kotla w efekcie w chacie chłodno, a kocioł ( mini bio Kostrzewy) wygaszal się bo nastąpiło przegrzanie.

Tylko pisze co zaobserwowałem u siebie. Jak będzie u Ciebie, to już sam zobaczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę bo na jednym masz z 6h a na drugim z 12h

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.