Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, PioBin napisał:

Czujnik odkrec i zmierz rezystancje

Z elektroniki to jestem "noga" wydaje mi się że szkoda zachodu. Czas chyba kupić nowy czujnik.

Macie jakieś sprawdzone niedrogie propozycje?

Znalazłem w necie stronę https://telmal.com/pl/c/PT1000/128 który wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że producent ma czujnik w swoim portfolio to ja wiem. Tylko cena 2x wyższa niż gdzieś indziej. W wiemy że wszyscy mają to samo.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie to samo, mam gdzieś czujnik PT1000 od ciepłomierza który ma zakres pracy do 130*C o ile dobrze pamiętam instrukcję.

Edytowane przez reded
dodanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakiej jest obudowie jeśli będzie obudowany w plastik jego graniczna wytrzymałość będzie nizsza

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa zakres pomiarowy na "listku" 0-105*C legalizowane z ciepłomierzem :-)

Edyta

Dziś już nie dam rady ale jak nie zapomnę to jutro podłącze zamiast oryginalnego i sprawdzę działanie.

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, reded napisał:

Ja mam dwa zakres pomiarowy na "listku" 0-105*C legalizowane z ciepłomierzem :-)

Przy cieplomierzu masz parowane i w innej klasie dokladnosci. Szkoda ich pchac gdziekolwiek indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tyle, ale ten ciepłomierz jest i tak uszkodzony (przetwornik), to znaczy, że może niewłaściwie pokazywać? Muszę się doszkolić.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, dormario napisał:

 Jak tak to się nie zgadzam. WPA 07 pracuje w zakresie 13%-35% i zaznaczę że to naprawdę delikatna dmuchawa w odróżnieniu od WPA06.

 

Chyba w tym wątku czytałem że wpa 007 startuje od 17%, ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz oczywiscie je wydrzec i wykorzystac do czegos skoro przetwornik dupniety. Tylko ze te uzywane w cieplomierzach innymi nie zastapisz w druga strone jak najbardziej. Parowanie to dobranie i "ustawienie" odczytu dla tej samej temperatury jednakowych wartosci obu. Samemu w domu nie osiagalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dormario, po wyjęciu z czopucha pokazuje temp. pomieszczenia czy jakąś inną,  gdybyś musiał jednak kupić nowy to u producenta sterownika, za te pieniądze masz czujnik do 350C,  pewno w Twoim kotle to temp. mało  prawdopodobna ale gdyby jednak to masz pewność, że nie padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Oldek napisał:

Chyba w tym wątku czytałem że wpa 007 startuje od 17%, ale może się mylę.

Ja założyłem kondensator 2mF i pewnie przez to staruje niżej.

 

4 minuty temu, Duck napisał:

dormario, po wyjęciu z czopucha pokazuje temp. pomieszczenia czy jakąś inną,  gdybyś musiał jednak kupić nowy to u producenta sterownika, za te pieniądze masz czujnik do 350C,  pewno w Twoim kotle to temp. mało  prawdopodobna ale gdyby jednak to masz pewność, że nie padnie.

Na tej stronie co podałem wszystkie wytrzymują te 350 st a nawet więcej.

 

Zrzut ekranu 2018-11-13 o 21.54.59.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację, ceny jednoznacznie niższe, ale ten od producenta jest troszkę lepiej wykończony, dłuższa sonda z oporem, a z tych 51mm  może 40 zanurzysz w czopuchu, ale to już chyba siłowe argumenty :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na 5 minut włożyć czujnik dpalin w kapilarę od czuknika kotĺa i porównać wynik. Co do nowego to wypada kupić timela. Ja mam i nic się nie dzieje. Wystarczy że raz zapalisz drewno na ruszcie i po czujniku dlatego jak palimy poza podajnikiem lub jak niektórzy dokładają drewna równolegle z podajnikiem żeby zaoszczedzic to musisz wyjmować czujnik bo temp.spalin z drewna vzęsto przekracza 300st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dormario, jeśli taki odczyt spalin w czymś Ci przeszkadza to możesz pokombinować. Mi to nie przeszkadza a odczyty na dwóch sterach takie same... Kiedyś pokombinuję z położeniem czujników ale na razie mi się nie chce i nie ma czasu.

PS. Na pozostałe temp nie patrz bo kładę płytki i cały dół wyłączony.

 

Screenshot_20181113-233710.png

Screenshot_20181113-233739.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem próbę wkładając czujnik spalin do dodatkowej kieszeni w kotle i wychodzi że jest ok. Ba nawet pokazuje wyższą temp o 1,5 st w stosunku do czujnika kotła. 

No cóż wychodzi pogodzić się z faktem wysokiej sprawności kotła może na nią maja wpływ wszystkie zabiegi które wprowdzilem celem poprawy procesu spalania. 

Zobaczymy jaki będzie bilans na zakończenie sezonu grzecznego. Jeżeli się utrzyma tendencja która jest teraz to spale o 1 tonę opału  mniej niż rok temu. 

542E4BD3-C70E-42A8-903D-D60CB709227B.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, abcde napisał:

jak masz wlaczona funkcje czujnika spalin przy paleniu drzewem to nie dojdzie do 300:)

Nie był bym taki pewien... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że ktoś ma tzw ruszt awaryjny i latem nie używa dmuchawy tylko klapka w drzwiach się otwiera i zamyka pod wpływem temperatury to wtedy może ci sie czujnik zepsuć bo klapka się dopiero zamknie jak zostanie osiągnięta temp. zadana.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tej temp. spalin i powiem Wam ze nizsza temp spalin od temp kotla moze byc po prostu wynikiem przewymiarowanego kotla ktory pyka na niskiej mocy. U mnie srednia temp spalin jest o okolo 5 stopni nizsza od temp kotla a to dlatego ze mam o 8kw za duzy kociol.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.