Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

A nie na odwrót im mniejszy tym więcej podaję? A poza tym to nie będzie się zgadzało spalanie groszku chodzi mi o licznik. Jeśli dobrze pamiętam.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększanie potencjału podajnika informuje sterownik, że w tym samym czasie podajnik poda większą ilość paliwa. Czyli jak sterownik ma podać określoną ilość to będzie kręcił mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli obniżysz potencjał to sterownik widzi że dostaje mniej paliwa przez co skraca przerwy między podawaniami i podnosi się kopczyk ale wtedy nie zgadza się ilość spalanego opalu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli moim zdaniem lepiej dać albo mniejsze podawanie i wtedy kopczyk się podniesie bo się zmniejszy sie przerwa w podawaniu albo dac korektę paliwa na + %. Jak coś źle napiszę to poprawcie mnie.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przy danej kaloryczności zmniejszysz czas podawania to sterownik będzie podawał mniej ale częściej nie wpłynie to na wysokość kopczyka aby go podnieść to korekta na plus albo kaloryczność w dol

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palę ekogroszkiem Skarbek i na worku pisze że jest kaloryczność.26MJ.a musiałem zejść z kalorycznością do 22MJ.bo kopczyk się zapadał...Ciekawe jak jest faktycznie z tą kalorycznością tego ekogroszku..

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych przypadkach tak jak u mnie żeby kaloryczność się zgadzała trzeba wpisać zawyżona moc kotła ja mam 25kw a wpisane 35 kw

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększy się ilość podawanego paliwa przy danej mocy kotła np .wcześniej przy 10kw było 0,5kg/h to będzie 0,7kg/h

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc palnika to maksymalna ilość węgla o określonej kaloryczności spalona w danej jednostce czasu.

Przesyp ustaw taki jaki jest faktyczny, np. przez ważenie opału na wadze i porównanie z licznikiem spalonego węgla.

Kombinacje z przesypem są nie wskazane. To już lepiej koryguj kaloryczność, a najlepiej dopasuj nadmuch. To będziesz miał moc palnika coś koło prawdy i ilość spalonego opału.

Najlepiej nie przekraczaj maksymalnej mocy palnika, zaniżać możesz, wtedy zmniejszysz ilość opału do powietrza.

Edytowane przez crook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jest nie istotny, ważne jaki masz palnik i dmuchawę.

Zaryzykuję mimo że podałeś tylko nazwę kotła i powiem w ciemno że sterownik sobie poradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, LukaszP683 napisał:

Witam wszystkich obecnych na forum.

Stoję przed decyzją o zakupie sterowniczka skzp-02 do pieca Viadrus u 22 z podajnikiem.

Koledzy czy ktoś posiada taki piec ( żeliwny) z takim sterownikiem?

Jak to się w ogóle spisuje?

Mam Viadrusa u26 z podajnikiem ardeo iron =sterownik SKZP-02 ,wszystko śmiga bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2018 o 00:10, MarekDabrowski napisał:

Zwiększy się ilość podawanego paliwa przy danej mocy kotła np .wcześniej przy 10kw było 0,5kg/h to będzie 0,7kg/h

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Nie zwiększy się ilość podawanego paliwa tylko przesunie się wartość dmuchawy dla danego podawania/mocy, u kolegi z zapadajacym się kopczykiem pewnie pomoże. W spalaniu najważniejsze jest dopasować strumień paliwa i powietrza w całym przedziale mocy i ten sterownik dość przyjaźnie nam to umożliwia. 

Pozdrawiam RedEd 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, LukaszP683 napisał:

Witam wszystkich obecnych na forum.

Stoję przed decyzją o zakupie sterowniczka skzp-02 do pieca Viadrus u 22 z podajnikiem.

Koledzy czy ktoś posiada taki piec ( żeliwny) z takim sterownikiem?

Jak to się w ogóle spisuje?

Jest kolega @sajmon55556 który ma kocioł żeliwny Klimosz-a 50kW, po początkowych niepowodzeniach działa jak należy.

Pozdrawiam RedEd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2018 o 23:56, czeszej napisał:

Palę ekogroszkiem Skarbek i na worku pisze że jest kaloryczność.26MJ.a musiałem zejść z kalorycznością do 22MJ.bo kopczyk się zapadał...Ciekawe jak jest faktycznie z tą kalorycznością tego ekogroszku..

Jeśli tak jest, to zwróć uwagę, czy nie masz przypadkiem za dużo powietrza, skoro musisz obniżać kaloryczność, aby zrównoważyć (zwiększyć) ilość podawanego węgla w stosunku do powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze zaznaczyć że tam gdzie się wpisuje moc kotła ja z własnego doświadczenia i pomocy tego forum doszedłem do wniosku że powinno się wpisać maksymalna moc palnika

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem moc kotła z 12kw na 17kw i jest poprawa z kopczykiem,już się nie zapada.Moim zdaniem parametr ,,moc kotła"jest parametrem mocy palnika,i należałoby ustawiać moc pod palnik a nie pod kocioł.

Edytowane przez czeszej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.