Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

ja juz 5 razy zmienialem i nadal wychodzi roznie-musialbys miec opal o identycznej gradacji zeby idealnie pokazywalo:)
..No dobrze ten filmik to wyliczenie potencjału.. ok..ale u mnie żeby następnym razem gdy wsypie 100kg.do zasobnika pokazało dno to muszę teraz zwiększyć potencjał podajnika czy zmniejszyć.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, czeszej napisał:

..No dobrze ten filmik to wyliczenie potencjału.. ok..ale u mnie żeby następnym razem gdy wsypie 100kg.do zasobnika pokazało dno to muszę teraz zwiększyć potencjał podajnika czy zmniejszyć.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

Odrobinka myślenia jeszcze nikomu nie zaszkodziła....

1.Wsyp do pełna i wyzeruj licznik ( oczywiście nie licznik prądu tylko spalonych kg ) lub spisz aktualny.

2.Poczekaj z 2 dni.

3.wsyp znów do pełna ( zważ ile wsypujesz ) 

4. Oblicz potencjał według wzoru z filmu

5. Wpisz nowy potencjał z obliczenia.

6. Bądź szczęśliwy że się udało dzięki kolegom z forum :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie za kazdym razem wsypuje 180kg opalu i po wypaleniu ngdy sie nie pokrywa z licznikiem,korygowalem na plus-na minus i nic to nie daje.....zeby idealnie pokazywalo to opal musialbybyc takiej samej granulacji wtedy mamy pewnosc ze slimak przesuwa tak samą objetosc.W moim wypadku opal ma od 2 do 50mm wiec to olewam co pokazuje licznik...i tak piec spali ile bedzie mu potrzeba aby w domciu bylo cieplutko :)

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot i prawdę mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ustawić potencjału ze 100% dokładnością, taki urok ekogroszku, ważne że  siwo w piecu i za dużo w komin nie idzie,  te plus minus 200 gram na godzinę zawsze wyjdzie,  a o wyliczaniu potencjału już duuuzo było i od tego trzeba zacząć ustawianie sterownika bo to ma wpływ na inne wartości typu powietrze itp itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czeszej napisał:

Mnie tylko chodziło o tą konkretną sytuację gdy po wyliczeniu potencjału zostaje węgiel w podajniku,to należy zwiększyć czy zmniejszyć potencjał.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

już Ci napisałem wcześniej a Ty dalej pytasz.

A co tam napiszę jeszcze raz .........ZMNIEJSZYĆ!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, abcde napisał:

Jak dla mnie potencjal podajnika nie ma zadnego wplywu na inne wartosci...jest istotny tylko do prawidlowych wskazan licznika.

To wpisz sobie potencjał 5kg/h i zobaczysz czy nie ma znaczenia  :)

Dla lepszego efektu zmniejsz kaloryczność opału  :)

Edytowane przez TomekMM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekbrz już dużo razy mówił na tym forum na co ma wpływ poprawne ustawienie przesypu także nie ma sensu ciągnąć tematu. Ten parametr ma znaczący wpływ na naweglenie palnika.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, abcde napisał:

ale sobie wpisze  a co tam odrazu ide:)

Zostaw na dobre pół godziny i daj jakieś zdjęcie  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz jak przechodziłem z varmo na którym przesyp jest u mnie 7,6kg na ekogroszek na którym mam 16,5 i na chwilę gdzieś wyszedłem akurat w momencie jak zaczął się palić eko to jak wróciłem to na retorcie wielka górka była kopcąca także się przekonałem jaki to ma wpływ  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomekbrz już dużo razy mówił na tym forum na co ma wpływ poprawne ustawienie przesypu także nie ma sensu ciągnąć tematu. Ten parametr ma znaczący wpływ na naweglenie palnika.
Czyli jak będzie mniejszy potencjał to będzie więcej podawał paliwa i na odwrót?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.