Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę że raczej to kwestia jego montażu nie w samym centrum strugi spalin oraz styku z blachą czopucha. 

Edytowane przez krisgie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, co twierdza ze aby czysto spalac, to musza wisiec nad palnikiem masa zelastwa :

IMG_20181114_171328.thumb.jpg.4f336c413daac8cf18dc6978a66ae008.jpgIMG_20181114_171334.thumb.jpg.0792b08dcd0d26e8339315d7eece8a96.jpgIMG_20181114_171345.thumb.jpg.f4597df01492a4ddfaabe993713b42a9.jpgIMG_20181114_171356.thumb.jpg.81f87062fdc7ae3a81593cce11c3ca69.jpgJak widac na zalaczonych fotach, u mnie nad palnikiem nic nie wisi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makog, te kątowniczki na górze trzymają Ci płyty szamotowe? Sam wstawiałeś czy oryginalnie były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szamot w orginale, tu masz przekroj mojego kotla: http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko-plus/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, makog napisał:

Dla tych, co twierdza ze aby czysto spalac, to musza wisiec nad palnikiem masa zelastwa :

IMG_20181114_171328.thumb.jpg.4f336c413daac8cf18dc6978a66ae008.jpgIMG_20181114_171334.thumb.jpg.0792b08dcd0d26e8339315d7eece8a96.jpgIMG_20181114_171345.thumb.jpg.f4597df01492a4ddfaabe993713b42a9.jpgIMG_20181114_171356.thumb.jpg.81f87062fdc7ae3a81593cce11c3ca69.jpgJak widac na zalaczonych fotach, u mnie nad palnikiem nic nie wisi

Ci za różnica żelastwo czy szamot ważne żeby oddzielić komorę spalania od wymiennika.  Zdejmij te płyty i pochwał się zdjęciami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam o tej temp. spalin i powiem Wam ze nizsza temp spalin od temp kotla moze byc po prostu wynikiem przewymiarowanego kotla ktory pyka na niskiej mocy. U mnie srednia temp spalin jest o okolo 5 stopni nizsza od temp kotla a to dlatego ze mam o 8kw za duzy kociol.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka


Niższa temperatura spalin niż kotła świadczy o źle uszczelnionym połączeniu kotła z rurą kominową jeśli czujnik jest właśnie w tej rurze. Mogą to być też nieszczelności w drzwiczkach.

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w moim przypadku, gdyz wszystko jest szczelne. Drzwiczki na sznurze, sznur rowniez na laczeniu rury czopucha.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, hamerg napisał:

Niższa temperatura spalin niż kotła świadczy o źle uszczelnionym połączeniu kotła z rurą kominową jeśli czujnik jest właśnie w tej rurze. Mogą to być też nieszczelności w drzwiczkach.

Pewnie w pewnych przypadkach tak.

U mnie też wszystko szczelne bo przed montażem sondy lambda wszystko uszczelniałem, wymieniałem sznury, a rurę i wyczystki czopucha oraz drzwiczki popielnika obklejałem taśmą aluminiową itp, wiec to nie to...

Teoretycznie niższe spaliny mogły by być przy zbyt dużym powietrzu ale wtedy spalanie by wzrosło przez wychładzanie wymiennika, więc to też nie to...

Najbardziej racjonalne - moim zdaniem - wytłumaczenie to jak pisałem wyżej. U mnie jest czopuch fi 160 a czujnik wchodzi od góry ok 5cm do wewnątrz wiec nie jest w środku strugi spalin, pewnie u większości jest podobnie. Dodatkowo jest on wsadzony w otwór w czopuchu i się z nim styka. Mała moc kotła i dmuchawy powoduje leniwy przepływ spalin co powoduje że czujnik nie tylko odbiera ciepło ze spalin ale jednocześnie wychładzany jest przez blachę czopucha która chłodzona jest temperaturą w kotłowni i stąd te przekłamania. Innego wytłumaczenia nie mam, ogólnie przy normalnym zużyciu oraz odpowiedniej dokładności czujnika nie widzę możliwości by spaliny (jak np u mnie) były niższe nawet od temp powrotu. Gdyby obłożyć czopuch i rurę izolacją to pewnie by się zmieniło, ale...nie mam ciśnienia, nie przeszkadza mi to, nie wpływa to na proces spalania i dodatkowo śpię spokojnie w błogim zadowoleniu że osiągam sprawności "kondensata" ;) .

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temp. kotła i czujnik spalin są w innych miejscach. Na małej mocy i przy dość powolnym przepływie wody przez kocioł najcieplej będzie tam, gdzie jest czujnik temp. kotła. Potem spaliny mają jeszcze kawałek do pokonania w tym odcinek wymiennika gdzie jest powrót z instalacji -> temp. wody niższa niż tam gdzie jest czujnik temp. kotła. Więc może się zdarzyć, że temp spalin jest niższa niż temp. kotła, tylko muszą być odpowiednie warunki.

Co do wychładzania czujnika spalin przez jego umiejscowienie to jakoś nie bardzo w to wierze. W końcu rura ze spalinami zawsze jest bardziej gorąca od góry niż od spodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiejś okazji wsadzę głębiej do czopucha czujnik CO w jakiejś izolowanej tulejce i porównam odczyty i wykresy. Ale bardziej z ciekawości bo obecny stan mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dayan napisał:

Czujnik temp. kotła i czujnik spalin są w innych miejscach. Na małej mocy i przy dość powolnym przepływie wody przez kocioł najcieplej będzie tam, gdzie jest czujnik temp. kotła. Potem spaliny mają jeszcze kawałek do pokonania w tym odcinek wymiennika gdzie jest powrót z instalacji -> temp. wody niższa niż tam gdzie jest czujnik temp. kotła. Więc może się zdarzyć, że temp spalin jest niższa niż temp. kotła, tylko muszą być odpowiednie warunki.

Co do wychładzania czujnika spalin przez jego umiejscowienie to jakoś nie bardzo w to wierze. W końcu rura ze spalinami zawsze jest bardziej gorąca od góry niż od spodu.

W moim przypadku kiedyś było jak najbardziej w porządku, spaliny były wyższe niż temp. kotła dlatego pojawiło się  moje podejrzenie że coś jest nie tak z czujnikiem spalin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadza mi się ilość spalonego węgla względem ustawień potencjału podajnika.Mam ustawione 15 kg/h a w zasobniku zostało mi jakieś 4kg.Więc mam zwiększyć potencjał podajnika czy zmniejszyć?

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.