Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Hitower napisał(a):
16 godzin temu, Pawlicho napisał(a):

Dynamika 0

Dynamika ma zakres 1-7.

W takim razie 1

10 godzin temu, Hitower napisał(a):
16 godzin temu, Pawlicho napisał(a):

Mieszacz ma ustawienia standardowe, wzmocnienie ustawione na 3 ale jak było na 0 to nie było lepiej.

Chodzi o wzmocnienie modulacji podczas szybkiego spadku t. powrotu, a nie o wzmocnienie dla mieszacza podczas pracy z regulatorem pokojowym.

Najlepiej wstaw zdjęcie wykresu z pracy sterownika.

Tak wiem, jest w ustawieniach powrotu i właśnie o tym pisałem.

Jutro wieczorem wstawię.

Edytowane przez Pawlicho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czcigodni,

miałem wrzucić wykresy i nie zrobiłem tego - za dużo ostatnio się u mnie dzieje.

 Sprawa modulacji rozwiązana, podniosłem kaloryczność na 27,9mj i przez 3 godziny, które byłem u teściów, sterownik zaczął w miarę dobrze modulować. 

Teraz nie mogę sobie poradzić z konwerterem aby go poprawnie skonfigurować, czytam o tym wątek, czy strona wojszyma2244, działa już na rs232?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w pół drogi w tamtym wątku, doczytałem że działa, ale czy wciąż należy usuwać piny z kabla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą wszystkie piny podłączone to mogą występować problemy z połączeniem.
Połączone powinny być tylko piny, tak jak w kablu dostarczonym z modułem Timela.

@Pawlicho nie musisz usuwać niepotrzebnych pinów, wystarczy odlutować przewody od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu maly przyklad jak ustawienie min powietrza psuje modulacje.Ustawuje powietrze 10-100 i zmieniam tylko w zakresu dmuchawy.Lewo pow.min. 20,prawo ostatnie 2 godz. pow.min.18 Przy przestawieniu ciežko slychac zmianu obrotow,na palniku tež nie jest widac jakas zmiana,ale praca z duža roznica.

 

IMG_20230225_124354.jpg

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 W sterowniku mam ustawioną temperaturę zadaną na 50 stopni po podłożeniu drewna przebija mi temperaturę na 60 stopni i wyłączą pompę CO.

Gdzie i jaki parametr zmienić tak aby nie wyłączało mi pompy CO ?  Posiadam zamontowaną pompę na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wylacza temp.kotlowa.Cos skopane w karcie CO,lub ja mprzylaczyles w gniazdko cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rmj napisał(a):

Witam

 W sterowniku mam ustawioną temperaturę zadaną na 50 stopni po podłożeniu drewna przebija mi temperaturę na 60 stopni i wyłączą pompę CO.

Gdzie i jaki parametr zmienić tak aby nie wyłączało mi pompy CO ?  Posiadam zamontowaną pompę na powrocie.

Musisz miec wlaczoną (aktywowaną) pompę i mieszcz w sektorze CO 1.

Wowczas pompa działa non stop od obiegu CO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim. Padł mi zawór 3d afriso atm363 który ogrzewał podłogowe. Pompa działa, filtr czysty a rotametry stoją w miejscu. Zawór miał kvs 1.6. Chciałbym wstawić zawór 3d plus siłownik. Będzie to działać ? Czy Skzp obsłuży dwa obiegi mieszacza ? Ewentualnie jak sterować siłownikiem ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skzp 02 obsługuje 1 mieszacz. U mnie wykorzystuje go do c.o. na grzejniki. Czyli jak wysterować drugi siłownik z zaworem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale muszę zmienić atm na 3d bo ma większy Kvs. Pozostaje pewnie kupno oddzielnego sterownika do zaworu 3d. 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Afriso ma siłowniki z czujnikami: https://afriso.pl/katalog-online/afriso/regulatory-stalotemperaturowe-act-proclick/produkt/1534310

Tylko nie przegnij z tym kvs bo zawór 3D będzie słabo mieszał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki zawór polecisz do ogrzewania podłogowego 7 pętli po ok 80 metrów długości? Atm miał kvs 1.6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2023 o 14:11, Eto napisał(a):

Pozostaje pewnie kupno oddzielnego sterownika do zaworu 3d. 

Ja już bym wolał zmienić 02 na 05 niż dokupować jakieś osobne goowno do sterowania jednym zaworem.

PS.
Tech i-1 CWU miałem i nie polecam.

 

21 godzin temu, mkwapisz napisał(a):

A czy to się w ogóle jakoś kalkuluje? 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie zmieniać sterownik. Skzp 02 mam od początku roku i już zmieniać. Wolałbym inne rozwiązanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było pytanie?

Ja nabyłem swój kocioł z podajnikiem 1-szego marca 2021 roku. Kupiłem go wraz z argospid+. Natomiast w styczniu 2022r. zamówiłem SKZP-05 i otrzymałem go 1-ego lutego, czyli zmieniłem sterownik kotła dokładnie po 11-stu miesiącach.
I to była jedna z najlepszych inwestycji jakich dokonałem w ciągu ostatnich lat. 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zmieniałem sterownik z nie udanego Plum na Skzp 02. I też jestem zadowolony ze zmiany. Tylko padł mi teraz ten zawór. I szukam jakiegoś sensownego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę opłacalność rozwiązań.
Dla przykładu, i-1 kosztuje prawie 6 stów, a obsługuje tylko 1 zawór i to w dodatku niesamodzielnie bo potrzebujesz jeszcze termostatu ze stykiem zwierno-rozwiernym jeśli chcesz mieć regulację pokojową.
W SKZP-05 kosztującym 1416zł (z wysyłką) masz w pakiecie obsługę trzech mieszaczy z pogodówką i to w trybie proporcjonalnym i bez dodatkowych urządzeń.
Nie będę już się rozpisywał o wielu innych możliwościach, ale gwoli ścisłości SKZP-05 to prawdziwy kombajn za tak naprawdę niewielkie pieniądze.

Takie jest moje zdanie. Ale zrobisz jak zechcesz.

PS.
A może zadzwoń do Timela i spróbuj się dogadać z wymianą 02 na 05 za odpowiednią dopłatą. Może uda się zaoszczędzić parę złociszy.

Edytowane przez Dozy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem do sterowania zaworom starego techa st 431 N i byl super.Kup užywke tanio i bedziesz zadowolnym.Tylko to niekonczace klikanie na guziki troche denerwujace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, bercus napisał(a):

techa st 431 N i byl super

Chyba takie samo super jak sterowanie grupowe w argosiepid+v1.

St 431 oraz i-1 to to samo. 

Miałem to jeden sezon i dość się naw****. Jego tandetne sterowanie i te upierdliwe pozycjonowanie siłownika wraz z wyłączaniem pompy mieszacza (a tego nie da się wyłączyć lub chociażby wydłużyć interwału do 48h) naszarpał mi wiele nerwów, że czasem miałem ochotę go po prostu spalić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kupić używany sterownik do obsługi drugiego mieszacza.

2. Sterowanie mieszacza przenieść na obieg podłogówki, a na grzejnikach zamontować termostaty.

3. Kupić sterownik obsługujący więcej mieszaczy np. SKZP-05.

Wszystko zależy od wygody jakiej oczekujesz i kwoty jaką jesteś gotów na to przeznaczyć.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dozy napisał(a):

Miałem to jeden sezon i dość się naw****. Jego tandetne sterowanie i te upierdliwe pozycjonowanie siłownika wraz z wyłączaniem pompy mieszacza (a tego nie da się wyłączyć lub chociażby wydłużyć interwału do 48h) naszarpał mi wiele nerwów, że czasem miałem ochotę go po prostu spalić. 

Z tym uzardzieniem nie jest žaden z opisanych problemow i kiedy nie znajesz sia z nim,lub nie dales rady tego ustawic??....ma dobra pogodowke,dobre ustawienie sterowania silnika.Do zaworu bardzo dobrym.

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiaaa, żaden z problemów, a białe jest czarne... 

Ju kiedyś sprzeczałeś się że mną w kwestii pogodówki w skzp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.