Skocz do zawartości
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W domu murowanym stratowe,w drewnianym ok.Dla bezwladnosci.

Opublikowano
3 godziny temu, FAFAŁ napisał:

Zadajesz mi pytanie odnosnie tego co chcesz zrobić 😆

Ty na serio wyczytałeś że zadałem Tobie osobiście pytanie 😳🤔

Opublikowano
3 godziny temu, PrzeMal napisał:

podlogówka, to jak sobie wyobrażasz jej zasilanie vs temp na kotle

Piles nie jedz .

Zacytowales mnie i pytasz czy zadajesz mi pytanie . Facet ogarnij się .

Opublikowano

[mention=88635]Hitower[/mention] temperatura CO zmniejsza się zanim zawór zdąży się otworzyć jednak otwiera się w mniejszym zakresie. Zastanawiam się ostatnimi czasy ( może to irracjonalne z punktu widzenia instalatora) aby połączyć powrót z CWU do powrotu CO zanim trawi do mieszacza 4D. W tym momencie trafia bezpośrednio do kotła. Oczywiście odcinany zaworem na okres letni. W lecie i tak kolektory grzeją.

Opublikowano

Mając ustawiony kocioł już jakiś czas doszedłem do oscylacji przy zadanej 60* bez znaczącego spadku temperatury w modulacji.Zadana w domu temperatura utrzymuje się blisko  przy 60* schodzi do 59.6* aby póżniej dojść do 60.2*.Mając wcześniej do dmuch na 0 zacząłem co dobę zwiększać ze sprawdzonej modulacji tylko do dmuch najpierw na 2 aż doszedłem do 10 i taki to dało  efekt .Pompa kotłowa i Co w trybie Auto na pierwszy migający bieg.Powietrze dobrane w minimalnej modulacji i maksymalnej oczywiście bez ciemnego deflektora .Dmuchawa 37W.Kopczyk ok, a popiół w pył.Myślę że zawsze to jakaś informacja dla kolegów którzy ustawiają sterownik walcząc z kotłem.Wiem że nie wszyscy stosują do dmuch czy opóżnianie powietrza .W kotle na palenisku bajka.Bez do dmuchu wykres był wyższy,ale nic się nie działo specjalnego na palenisku,tylko trochę był ekogroszek w środku ciemniejszy oraz większy  spadek temperatury przy 60*.Teraz przy 10 (do dmuch) palenisko rozżarzone nawet w niskiej modulacji.Nie mam analizatora spalin i nie stosuje skali.Dzięki za wcześniejszą pomoc dla : Hitower,Jockey,bercus,Oldek,Darekkovert25kw ..........Poniżej parę zdjęć .

 

 

 

 

20220128_180639.jpg

20220128_180055.jpg

20220128_180145.jpg

  • Lubię to 1
Opublikowano
12 godzin temu, PrzeMal napisał:

Kto mi napisze o co chodzi z tym obniżeniem temp. Działa to komuś wogóle? Obojętnie co ustawię to działa jak mu się podoba.

Tu nasz forumowy kolega przybliża ten temat.

 

Opublikowano

Nie rób takich kombinacji. Część wody z CWU pójdzie na CO. Bojler może wtedy działać jak bufor. Dodatkowo pompa CO i CWU będą pracować na jednym obiegu.

W mojej instalacji aby utrzymać temp na CO, mieszacz pracuje w zakresie 32-45%. Po wyłączeniu pompy kotłowej zakres ten wynosi 50-90% i w znacznej mierze zależy od tego czy pracuje pompa CWU.

Jeżeli wyłączenie pompy kotłowej nie powoduje spadku temp CO i reakcji siłownika 4d, to jest jakiś błąd w instalacji.

Opublikowano

Krzysztofcwik.Mam 37w doprawdy dmuchawę ,ale to jest wpa-117 i inaczej startuje oraz ma inne maks powietrze.Po za tym dużo czynników wpływa na ustawienie powietrza.Niestety to tak nie działa.Sprawdż najpierw górne powietrze przynajmniej dwie godziny po godzinie już bedzie widać jak deflektor wygląda,a póżniej minimum oczywiście z dobraną mocą minimalna (mały kopczyk na retorcie nie zapadnięty) .Żeby dojść do prawidłowego ustawienia to trzeba trochę spędzić czasu przy sterowniku i kotle żeby chociaż mieć taką modulację z 12 godzin.Koledzy wyżej wymienieni mi w tym pomogli i teraz bawie się ustawieniami , a nie walcze z kotłem i sterownikiem.Bez nich ani rusz było.Działaj,a będzie dobrze wcześniej czy póżniej.

20220128_220203.jpg

Opublikowano

Krzysztofcwik.Tylko Grzeje Co.Mam fotovoltaikę.Cwu miałem załączone z histerezą chyba 15* albo więcej nie pamietam i sterownik załanczał cwu raz dziennie.Tak więc wykres wyglądał podobnie ,tylko przy grzaniu wody 1 godzinę z minutami chodził na maksa 17 kw,a pózniej ładnie schodził z modulacji nie odstawiając kotła w czuwanie.Bojler 300l.

Opublikowano
12 godzin temu, FAFAŁ napisał:

Piles nie jedz .

Zacytowales mnie i pytasz czy zadajesz mi pytanie . Facet ogarnij się .

Skoro odpowiedziałeś na pierwszy post to komu miałem odpowiedzieć?

Może sam zastosuj się do nie zbyt kulturanej uwagi o piciu... po co masz później moderatorów obarczać pracą 🙈

Opublikowano

Bijesz dziwną piane ,czepiasz się specialnie .podaj chociaż jeden powód dla którego robisz to wszysko . Przeszkadza ci że ten watek jest pełen kulturalniej rozmowy i pomocy . Były wojny , kilka pamiętam . Tak że odpuść bo nie idzie ci to , nic a nic . 

Chodzi ci o timel ? 

To ci odpowiem . Kupilem ,zaplacilem i mam pełne prawo do wyrażania SWOJEJ opini. Dziękuję skończyłem . Miłej soboty oraz reszty weekendu życzę .

Opublikowano

[mention=18548]szelest[/mention] lub ktoś inny wie czy płytki ze zdjęcia można gdzieś kupić

Viadrus.thumb.jpg.69b5a51f6d697d840a2e6fbe8de79184.jpg



Opublikowano
W dniu 28.01.2022 o 13:24, Krzysztofcwik napisał:

By pompa kotłowa nie pracowała podczas pracy pompy CWU. Ktolowa w tym czasie jest zbędna.
 

Zgadzam się ją już od dawna o tym pisałem

  • Lubię to 1
Opublikowano

Da się to zrobić.  Pompa c.o. bezpośrednio do gniazdka, kotłowa w miejsce c.o. i ustawić priorytet c.w.u. wtedy kotłowa się wyłączy.

Opublikowano

A ja tak myślałem czy aby nie zamontować czujnika powrotu na powrocie CWU. Jedno jest pewne, że po wyłączeniu CWU czujnik będzie wskazywał niską temperature ale po osiągnięciu zadanej podczas pracy CWU pompka kotłowa się wyłączy.

Opublikowano (edytowane)

Można też dać przekaznik . Na braku zasilania działa jedna pompa . Przekaźnik dostaje zasilanie i puszcza drugą pompe . Przykładowo coś takiego a sterować nim przez cwu . Będzie miał się baniak nagrzać sterownik da napiecie i zamknie styki pompy cwu . Nagrzeje to odłączy styki cwu a załączy kotłowa .

https://allegro.pl/oferta/stycznik-przekaznik-230v-ac-2x5a-1x10a-z-podstawka-9552211121

Edytowane przez FAFAŁ
  • Zgadzam się 1
Opublikowano

Też myślałem o przekaźniku ale przy pompie elektronicznej dałem sobie spokój.  Teraz testuję z stałą pompą c.w.u. 4d otwarty, kocioł 57°, powrot 50° a resztą zajmują się głowice na grzejnikach. 

Opublikowano

Moi zdaniem to daj sobie spokój z pompą kotłową. Ona w niczym nie przeszkadza wręcz przeciwnie tylko pomaga.Przykładowo przy załączeniu się CWU wyłączyłaby ci się pompa kotłowa i kocioł jest zalewany zimną wodą przez około 1-2 min dopóki wężownica w bojlerze nie zostanie przelana ciepłą wodą. Pompa kotłowa właśnie zapobiega takiej sytuacji. Moim zdaniem po kilku cyklach załączenia CWU sam byś stwierdził, że to jednak zły pomysł. Byś miał jeszcze większe skoki modulacji poprzez zmianę temp. powrotu

  • Zgadzam się 1
Opublikowano

Zależy też od zadanej na c.w.u. jaka histereza, jaki przeplyw. 

Opublikowano (edytowane)

To racja , każde odpalenie pompy dalo by nagle zalanie kotla zimna woda . Lepiej już jeśli można to zdławić przeplyw wody przez baniak . Niestety grzał by się dłużej ale nie zalewało by kotla tak gwałtownie i nie szarpało modulacją . 

Edytowane przez FAFAŁ
Opublikowano

Fafał tylko jeszcze pozostaje kwestia jaki wielki bojler i ilu domowników i czy poprzez zmniejszenie przepływu wystarczy aby zagrzać w nim wodę aby wystarczyło dla wszystkich. 

Opublikowano

Dla tego napisałem jeśli można  . Bo wiadomo jak trzeba szybko wody to nic nie poradzisz . Tak musi już zostać a komplikujac sterowanie czy instalacje wiele się nie oszczędzi . 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.