Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@PrzeMal

Jak sobie wybierzesz ,tryb pracy -program czasowy i w nim ustawisz godziny oraz dni ,to o tyle zejdzie temp w tym czasie na kotle .

30 minut temu, shogunzlasa napisał:

Ale ogolnie za ta kase w stosunku do mozliwosci chyba nie ma konkurencji. 

Gdyby była wspolpraca ludzi z timel z ludzmi z forum to ten sterownik miałby nawet funkcje parzenia kawy . Wspolpraca oficialna obupulna . A tak jest pokontnie w tajemnicy schowane przed reszta . 

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Tomasz Brzozowski, był częstym gościem tego forum. Dzięki temu nie jedną funkcja powstała w sterowniku.

Czas biegnie do przodu. Myślisz że w chwili, gdy węgiel ma być wycofany, Timel nadal będzie rozwijał tę archaiczny system ogrzewania? Są do ogarnięcia inne metody jak np PC Fotowoltaiki i należy się pogodzić z tym że co raz mniej będzie się ten sterownik zmieniał.

Mam SKZP od chyba początku, 2014/15 i jak dla mnie to niektórzy wydziwiają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu chlopaki walczą i nie przejmuja się że węgiel odejdzie .

Cykl myk soft za softem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, węgiel powoli będzie odchodził do lamusa, ale data tego faktu jest jeszcze dość odległa. Z tego tortu producenci jeszcze mogą troszkę szarpnąć dla siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczknąć, tak, ale wyrzucać kasę w nie wiadome, to już chyba nie...

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia kalkulacji wydatków na R&D do prognozowanego zysku że sprzedaży produktu w zakładanym czasie. Moim zdaniem to się jeszcze na ten moment spina i można w to wejść. Za 3-5 lat sensu już może nie być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, PrzeMal napisał:

ale wyrzucać kasę w nie wiadome, to już chyba nie...

Pewno ze tak . Zawsze użytkownik może sobie odwrócić wtyczke w gniazdku jak by mu się pokazała strzałka obniżenia temp .

Ciekawe czy też by obracał panele przy jakims innym bugu .

To nie ważne przecież , ważne że rozwija się coś co jest na topie a tamto można szybko zapomnieć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3 razie odczytywania Twojego postu odpuściłem zrozumienie Twoich skrótów myślowych 🙈😉

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie cytować ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic na to nie poradze 😆 wystarczy śledzić wątek .

Jest błąd w sofcie lub sprzecie , bardziej w sofcie . Ten błąd objawia się pokazaniem strzalki obniżenia temperatury . Powstala teoria ktora polega na obróceniu wtyczki by ów błąd nie pokazywał się . 

Co nie ma żadnego uzasadnienia przy sprzęcie podłączanym do sieci domowej .

Obrazowo wyłącz telewizor obróć wtyczke a obraz będzie odwrotnie i dzwiek od tylu 😁.

P.s 

Nie cytujemy ostatniego postu . Jeśli jest już potrzeba to wypada poinformować na końcu wypowiedzi o tym administracje/moderacje forum .

Edytowane przez FAFAŁ
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież bardzo duża baza softu dla różnych sterowników tego samego producenta jest identyczna. Co z tego że do węgla, jak dla pelletu będzie bardzo podobnie. Dla mnie istotna dla każdego urządzenia jest możliwość podpięcia do sieci i pobierania z niego wartości jakimś standardowym protokołem. A te funkcje są zupełnie niezależne i przenośne pomiędzy urządzeniami. O ile oczywiście proc wyrobi i zmieści się to w pamięci. Bo ostatnio producenci tak żyłują wszystko, że sterowników funkcjonalnie nie da się już rozbudować.

Integracja z takimi wynalazkami jak Domoticz to już nadmiar szczęścia by był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Nic na to nie poradze 😆 wystarczy śledzić wątek .

Jest błąd w sofcie lub sprzecie , bardziej w sofcie . Ten błąd objawia się pokazaniem strzalki obniżenia temperatury . Powstala teoria ktora polega na obróceniu wtyczki by ów błąd nie pokazywał się . 

Co nie ma żadnego uzasadnienia przy sprzęcie podłączanym do sieci domowej .

Obrazowo wyłącz telewizor obróć wtyczke a obraz będzie odwrotnie i dzwiek od tylu 😁.

 

Kocioł gazowy Termet Gold też często wywala błąd jak przewód fazowy zgodnie ze sztuką jak nie jest po lewej stronie gniazdka.

43 minuty temu, Krzysztofcwik napisał:

Mi by się przydała funkcja wyłączenia pompy kotłowej przy załączeniu pompy CWU
 

Czemu miałby to służyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro twierdzisz, że kotłowa jest zbędna, to wyłącz ją, przetnij kabel, wymontuj z instalacji i sprzedaj albo wyrzuć na złom. Po co darmozjadów zasilać drogą energią.

Pompa kotłowa zapewnia przepływ i dogrzewanie powrotu do kotła. Ma uzasadnioną potrzebę pracy zarówno podczas pracy obiegów grzewczych jak i ładowania samego CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli masz spartolone podłączenie 4D to nie obarczaj winą sterownika.

40 minut temu, Krzysztofcwik napisał:

Mam inne zdanie jeśli podczas pracy cwu do kotła wraca mi 56 to po co ma pracować kotlowa

W którym momencie masz 56°C na powrocie z CWU? Chyba na kilka minut przed wyłączeniem się pompy CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzysztofcwik napisał:

Mi by się przydała funkcja wyłączenia pompy kotłowej przy załączeniu pompy CWU

 

Godzinę temu, Krzysztofcwik napisał:

Mam inne zdanie jeśli podczas pracy cwu do kotła wraca mi 56 to po co ma pracować kotlowa

 

Godzinę temu, Krzysztofcwik napisał:

Nie chodzi o prąd lecz otwarcie zaworu 4d

Do prawidłowej pracy zaworu 4d potrzebne są 2 pompy, ponieważ są 2 obiegi. Mając zawór 3d i pompę kotłową taka funkcja mogłaby się sprawdzić, ale głowy nie daję. Poza tym, mając 3d można ustawić pompę kotłową tak aby pracowała tylko wtedy, gdy nie jest osiągnięta min temp powrotu. Poco więc dublować istniejącą funkcję?

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
  • Przydało się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=91257]Dozy[/mention] po 1 minucie i 40 sekundach od załączenia cwu powrót osiąga 56° oczywiście w momencie załączenia cwu wyłączylem pompę kotłową. Cwu dobijał do zadanej 8minut 30 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, FAFAŁ napisał:

@PrzeMal

Jak sobie wybierzesz ,tryb pracy -program czasowy i w nim ustawisz godziny oraz dni ,to o tyle zejdzie temp w tym czasie na kotle .

Ok, ale dla mnie jest pewien minus.

Dajmy na to obniżenie 10°C z 60 schodzi do 50°C gdzie tu zysk dla kotła?

Poniżej 58°C kocioł się zatyka,substancjami smolistymi. Można się zatruć nie drożnym kanałem wentylacyjnym...  Oprócz tego i sam pięć dostaje w kość. Ponadto gdy masz obieg zamknięty na co od strony grzejników, np. podlogówka, to jak sobie wyobrażasz jej zasilanie vs temp na kotle, która może spaść poniżej zadanych 50°C na obniżeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadajesz mi pytanie odnosnie tego co chcesz zrobić 😆

Nie wiem mi działa cały czas na 48 stopni kociol . Kurcze bo jak i nie zatyka się i nie dymi no normalnie działa . Pozatym tam możesz np zejść stopien czy dwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Krzysztofcwik napisał:

po 1 minucie i 40 sekundach od załączenia cwu powrót osiąga 56° oczywiście w momencie załączenia cwu wyłączylem pompę kotłową. Cwu dobijał do zadanej 8minut 30 sekund

Czy zmieniła się wtedy temp idącą na CO i jak zareagował siłownik mieszacza na wyłączenie pompy kotłowej?

 

Słyszałem, że obniżanie temp w pomieszczeniach więcej niż 3° na czas nieobecności (np. wyjście do pracy), jest nieekonomiczne. Później trzeba mocniej grzać żeby ją podnieść. Wydaje mi się, że z temp kotła będzie to samo. Po zmianie kotła na obecny robiłem takie próby. Nie zauważyłem żadnych oszczędności, tylko rozchwianie modulacji.

Edytowane przez Hitower
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hitower napisał:

Słyszałem, że obniżanie temp w pomieszczeniach więcej niż 3°

Przy moich ścianach o grubości około pół metra jest to bardzo odczuwalne na sterowniku . Dlugo nadgania te ściany które straciły dużo ciepła . Tak że też nie polecam tego zabiegu

  • Zgadzam się 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.