Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Menu, instalator potem prawy dolny róg ekranu trzymamy aż się zapali na czerwono napis instalator. Potem w powietrze, wentylator, >>> i można załączyć halla



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,problemem są te nagĺe spadki temp.i nagły wzrost modulacji, ,nagle jest lekki ale gwałtowny ruch na siłowniku zaworu 4d tak o ok .1st i spada zadaną o 5-6 stopni i modulacja w górę ostro! Instalację mam na zaworze 4d z siłownikiem ,6 grzejników(elektroniczne głowice termostatyczne),cwu 120l,kicioł 12kw,

Ust mieszacza:czas otw.  120s,wzmivmcnuenue 10,otwarcie0-100,czas stabilizacji 25s,impulsy 0,6 i 1.5,proporcja4,hustereza0,4.

Proszę o jakieś sugestie i porady. Jeżeli potrzeba więcej info napiszę.! 

20220125_170120.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tu pompka kotlowa malego obiegu? 47 na grzejniki,to može dosyc i glowice buja-zaraz chlodny powrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka kotłowa jest,powrót raczej dogrzany ...Chyba że w tym momencie gdy spadek temp jest to spada temp powrotu, sugerujesz zmniejszyć zadaną CO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyc tak,by minimalnie na 1 grzejniku nie bylo potrzebne zamykac glowicu i zachowac przeplyw,potym pogodowka do utrzymania stanu.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszyłem na 43st,czy mniej dać ?na grzejnikach w łazience nie mam głowic także przepływ jest,na pogodówce mam korektę na mieszaczu na 2 ustawioną jeżeli o to chodziło? A powiedz minimalna modukacja czy nie jest za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz taką sytuację zauważyłem ...kocioł wszedł w czuwanie 72st ,na mieszaczu zadaną  43.5 ,zaczyna bujać mieszacz 44.8 ...zaraz spada do 42.8 ,później chwila do góry i tak się buja w tą i tą stronę ,i zaraz temp na kotkexw dół do 68st i wchidzi w midulację ..... spadek na 62 st I buja modukację do góry ostro.

Dodam że to afriso i wskazanie na sterowniku i siłowniku nie jestctakue samo pomimo kalibracji co 24h,miże tu jest coś ba rzeczy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Trolik76 napisał:

Witam,problemem są te nagĺe spadki temp.i nagły wzrost modulacji, ,nagle jest lekki ale gwałtowny ruch na siłowniku zaworu 4d tak o ok .1st i spada zadaną o 5-6 stopni i modulacja w górę ostro! Instalację mam na zaworze 4d z siłownikiem ,6 grzejników(elektroniczne głowice termostatyczne),cwu 120l,kicioł 12kw,

Ust mieszacza:czas otw.  120s,wzmivmcnuenue 10,otwarcie0-100,czas stabilizacji 25s,impulsy 0,6 i 1.5,proporcja4,hustereza0,4.

Proszę o jakieś sugestie i porady. Jeżeli potrzeba więcej info napiszę.! 

20220125_170120.jpg

Czas stabilizacji ustaw przynajmniej na 45s impulsy 0.2 i 2 lub nawet 3 histereza może tak zostać jam mam 0.3 stopnia 

U mnie sprawdza się bardzo dobrze trzyma równo żądaną temperaturę. Sprawdź u siebie może pomoże

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np .ustawienie siłownika ręcznie mogłoby by na  plus coś zmienić ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darekkowert25kw ma racje.Potestuj te ustawienia wentyla.Tež mam tak 0,2-3s,troche dlužszy czas stab 50s i hysterza mam 0,2 proporcja 4.Wzmocnienie jest do pokojowki.

Jesli masz wlaczona pokojowka,to walkuja glowice z wentylom.Trzeba užyc pogodowki.W oknie CO tam,gdzie KOMFORTOWA-EKONOMICZNA-PRG CZASOWY-STOP wlaczaj STOP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem ust.na mieszaczu,wzmocnienie tam jest na 10,czy to prawidłowa wartość?w oknie CO mam stop,a pogodówka tak ustawioną jak na zdj?

20220125_205444.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienie tego stopu jest w oknie z domkom tym sa wlacza zamiast pokojowego(czasowy,komf,ekon) sterowanie domu pogodowe.Toto okno z oknom OK,potrzebna korekta pogodowa znalazniesz pozniej,kiedy pogoda zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Trolik76 napisał:

Zmieniłem ust.na mieszaczu,wzmocnienie tam jest na 10,czy to prawidłowa wartość?w oknie CO mam stop,a pogodówka tak ustawioną jak na zdj?

20220125_205444.jpg

Przy głowicach termostatycznych zablokuj ten zawór na stałą pozycję. Ustaw temperaturę na instalację taką, aby zawory termostatyczne się nie podomykały do końca. Inaczej zablokujesz przepływ. W łazience ustaw sobie temperaturę ręcznie, ale żeby przepływ był to absolutnie nie zakręcaj. Jeżeli masz pompę elektroniczną, to ustaw ją w tryb adapt, albo w tryb "grzejnikowy". Zależy co tam masz.

Żadna korekta pogodowa ci nie będzie potrzebna, jeżeli na instalację będzie szła woda o odpowiednio wysokiej temperaturze. Jak zrobi się zimniej, zawory termostatyczne otworzą się na full, a w pokojach będzie zimno, to sobie temperaturę na instalację  po prostu podnieś ręcznie na zaworze. O temperaturę w pokojach dbają termostaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co recznie szmigac,kiedy mamy bezobslugowu pogodowku ktora ladnie pracuje z termostatmi na grzejnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie mało co robisz w tym przypadku, a w pierwszej kolejności trzeba ustabilizować pracę tej instalacji. Aktualnie jest zbyt dużo zmiennych i modulacja skacze góra-dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, alf napisał:

Masz glowice elektroniczne na grzejnikach i one pilnują temp. w pomieszczeniach.  Masz problem z 4d który ,,buja" i jest piątym kołem u wozu. 

Kilkanaście postów wyżej czytałem jak @MrWolfrozwiązał to w swojej instalacji. Temperatury na pokojach pilnuje 4D (ja bym dodał tu jeszcze pogodówkę), wszystkie termostatyczne odkręcone na max, tylko sypialnia przykręcona termostatycznie. Idealne rozwiązanie. I żadnej ochrony powrotu !!! Ochronę powrotu ma zapewnić temperatura zadana !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogodowka tež dziala stabilno,trzeba tylko dobrac odpowiedna temperature zapotrzebowaniu budynku.Najliepiej pozostawic otwarte glowice,ustawic taka,by bylo w domu ok,potym zwiekszac temperature zadana o 3° i ustawic glowice.To jest najlepszym rozwiazanim.Kiedy zabraknie ciepla w chlodne dni,zwiekszac korekte pogodowa i na dalsze sezony juž nie trzeba nic zmieniac.Po ustawieniu w pierwym sezonu jescze kiedy mialem st 431n do ustawienia CO nie musze grebac.Budynek ma zapotrzebowanie každy sezon take same dla temperazury na dworze.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu miałem porodówkę na 4d, pokojówkę,  zawory automatyczne.  Dzisiaj robotę robią same zawory i ten sam efekt.  Kiedys grzałem na pogodówce z zwykłymi zaworami. Tyle że sterowanie było Estyma unicontrol mix 07 a tam oprócz krzywej było też przesunięcie krzywej oraz nachylenie. Krzywa z skzp jest liniowa i nie będzie działać dobrze w każdym budynku bez automatyki na grzejnikach. 

Edytowane przez alf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że zostałem wywołany do tablicy, napiszę jak to wygląda u mnie aktualnie. Wszystkie głowice otwarte na maksa, czujnik temperatury pokojowej w najchłodniejszym pomieszczeniu budynku. Temperatura zadania 22 stopnie, na zaworze 4D siłownik, który połączony ze sterownikiem utrzymuje temperaturę w okolicach zadanej. Jest całkiem spoko, grzejniki nie wychładzają się do końca. Nawet jak jest dogrzane to grzejniki są lekko letnie - lepszy komfort termiczny. 

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko techniczne:Daje sa turbinke przeplywu wlaczyc w sterownik,kiedy nie ma na nim gniazdka komunykacyjnego?Bragger idzie wlaczyc w zielona kostke,turbinka tež?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.