Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, Oldek napisał:

Dzięki bardzo

Ale czy

Kupując finalny produkt, żadne tam beta, nie powinienem oczekiwać od Niego żeby działał prawidłowo ?

 

Tak Nieśmiało spytam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tig22 napisał:

Dzięki bardzo

Ale czy

Kupując finalny produkt, żadne tam beta, nie powinienem oczekiwać od Niego żeby działał prawidłowo ?

 

Tak Nieśmiało spytam?

Moim skromnym zdaniem, jeżeli masz obawy przed wgraniem test-softu, spojrzałbym na prognozę pogody i wgrywał w cieplejsze dni, żebym nie zmarzł :-)

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, tig22 napisał:

Ale czy

Kupując finalny produkt, żadne tam beta, nie powinienem oczekiwać od Niego żeby działał prawidłowo ?

Oczekujemy zmian , oczekujemy dodatków i innych oczekiwań . To wymaga testów , prób i popraw błędów . Nie zapominajmy że jest to tylko oprogramowanie ciąg zer i jedynek . Wszędzie może zjawić się blad nie ważne jaka wersja : wczesna Alpha, beta czy też gotowa do wydania i w końcu finalna . Finalna można nazwać taką pół roku testów . Jednak ważne jest co innego a mianowicie możliwość zmiany softu w każdej chwili . Kupujesz kabel i wgrywasz , póki możesz tego dokonać wszystko jest stabilne :) czekasz tylko kilka dni az inni zapalency sprawdzą soft i lecisz . 

Patrząc na wielkich twórców softu na to jak dzień po finale wystawiają poprawki które na nowo lataja soft można zaryzykować stwierdzenie że to co my tu mamy jest niemal gotowe do wydania :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia oraz lektury tego tematu dodam, że pierwszej aktualizacji oprogramowania, nie dokonuje się od godz. 18 w piątek do 8 rano w poniedziałek... Nie dalej jak wczoraj, miałem okazję reanimować sterownik, który był po raz pierwszy aktualizowany tanim kabelkiem....

 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, tig22 napisał:

Dzięki bardzo

Ale czy

Kupując finalny produkt, żadne tam beta, nie powinienem oczekiwać od Niego żeby działał prawidłowo ?

 

Tak Nieśmiało spytam?

Przecież kupując nowy ster masz zawsze wgrany soft najnowszy finalny. Nigdy nie ma wgranych wersji testowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tig22 nie mam pewności czy Twój problem wynika z wgranej wersji oprogramowania. Ale najpopularniejszą i chyba najdłużej wgrywaną finalną wersją jest 2.28

I tam na pewno takie problemy nie występują. Zaproponowałem wgranie tego softu bo to dało by nam pewność, że problem nie leży po stronie oprogramowania.

Oczywiście nie musisz inwestować w programator. Prześlij sterownik do serwisu i soft 2.28 wgramy Ci bezpłatnie, sterownik dokładnie sprawdzimy.

U nas będzie tylko 1 dzień i odsyłamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FAFAŁ napisał:

Oczekujemy zmian , oczekujemy dodatków i innych oczekiwań . To wymaga testów , prób i popraw błędów . Nie zapominajmy że jest to tylko oprogramowanie ciąg zer i jedynek . Wszędzie może zjawić się blad nie ważne jaka wersja : wczesna Alpha, beta czy też gotowa do wydania i w końcu finalna . Finalna można nazwać taką pół roku testów . Jednak ważne jest co innego a mianowicie możliwość zmiany softu w każdej chwili . Kupujesz kabel i wgrywasz , póki możesz tego dokonać wszystko jest stabilne :) czekasz tylko kilka dni az inni zapalency sprawdzą soft i lecisz . 

Patrząc na wielkich twórców softu na to jak dzień po finale wystawiają poprawki które na nowo lataja soft można zaryzykować stwierdzenie że to co my tu mamy jest niemal gotowe do wydania :) 

 

 

Świadom jestem tego,

Sam kiedyś popełniłem był co prawda na Arduino sterownik ekspresu, który po pół roku użytkowania zaczął szwankować, niby na gwarancji ale wysłać i czekać dla Jeszcze Wtedy uzależnionego od kawy, nierealne. Dodatkowo brakowało Mojego ustawienia Mocy kawy.

Trzeba było nauczyć się podstaw C+,

niby już było ok, ale podczas normalnej pracy potrafił się wykraczać, trzeba było trochę czasu żeby dopracować, od kilku lat działa bez problemu, zmieniam tylko co jakiś czas przekaźnik od grzałki.

Wiec Potrafię to zrozumieć,

Ale zapłaciłem za ten ster "kilka" zł więc i oczekiwania inne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz fajna propozycje od @TomekBrz skorzystaj :) jeśli masz jakiś ster na przetrwanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TomekBrz napisał:

@tig22 nie mam pewności czy Twój problem wynika z wgranej wersji oprogramowania. Ale najpopularniejszą i chyba najdłużej wgrywaną finalną wersją jest 2.28

I tam na pewno takie problemy nie występują. Zaproponowałem wgranie tego softu bo to dało by nam pewność, że problem nie leży po stronie oprogramowania.

Oczywiście nie musisz inwestować w programator. Prześlij sterownik do serwisu i soft 2.28 wgramy Ci bezpłatnie, sterownik dokładnie sprawdzimy.

U nas będzie tylko 1 dzień i odsyłamy.

Dziękuję za Konkretną odpowiedź

Temperatury za oknem póki co nie zachęcające, poprzednik już dawno na elektrośmietniku.

Poprzednie starsze wersje dostępne na stronie Timela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem teraz historię zmian/aktualizacji i właśnie przez kilka wersji był chyba problem albo z mieszaczem albo z pompą.

Tymczasem organizuję przejściówkę i będę aktualizował.

Moja sugestia:

Jeśli wiemy o problemach organizujmy jakieś "akcje serwisowe" informujące klientów o problemach/rozwiązaniach.

Oszczędzi to godzin spędzonych w kotłowni i pisania po forach, co niekoniecznie jest reklamą.

 

....

Miało być wykrzaczać

...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tig22 napisał:

Miało być wykrzaczać

Witam.

A po polsku to co to oznacza?

Yaro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bercus Fajnie że zająłeś sie tym tym tematem dalej bo na pewno było warto .Dopiero dzisiaj znalazłem Twój wpis.Gratuluję.

 

Jeszcze taka podstawa,ktoru maja najtansze sterowniki-wybor pracownego zakresu dmuchawy.Zero zostaje zerem,100% zostaje 100% dla przedmuchow,wylaczania, itp.Rozwiazanie problemow z roznymi dmuchawami o roznych mocach nie odpowiednych do palnikow.

Piekne zdjecie hand made:

 

IMG_20200101_124836.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2020 o 16:52, DK321 napisał:

Witam po wgraniu z wersji 2,31 na 2,35A zadaną na kotle mam 60 st. , a z tego co widzę to ster ani myśli wyhamować pędzi jak szalony dopiero przy temp. ok 63.8 -64.4 zaczyna jakoś modulować czy u was jest tak samo czy może mam coś nie tak ustawione . Nadmieniam ,że przy poprzedniej wersji nie było takiego  

Po ostatniej aktualizacji do ver. 2.35 też nie mogłem utrzymać zadanej temperatury. Modulacaja szalała. Postanowiłem porównać wskazania czujników,  mam ciepłomierz z dokładniejszymi czujnikami. Okazało się, że powrót zaniża o 3 st.C a kociol zawyża o 2. Po korekcie stał się cud- kocioł trzyma zadaną temperaturę prawie idealnie!

Skoki zasilenia na wykresie  spowodowane testami siłownika mieszacza.

Screenshot_20200330-174427_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

2 godziny temu, bronekG napisał:

Witam po wgraniu z wersji 2,31 na 2,35A zadaną na kotle mam 60 st. , a z tego co widzę to ster ani myśli wyhamować pędzi jak szalony dopiero przy temp. ok 63.8 -64.4 zaczyna jakoś modulować czy u was jest tak samo czy może mam coś nie tak ustawione . Nadmieniam ,że przy poprzedniej wersji nie było takiego  

Po kilkunastu godzinach od wgrania z wersji 2,31 na 2,35A i modyfikacji kilku na stawów wszystko wróciło do normy.

chart(2).thumb.jpeg.a853a42e848b5bfa24ca055e61c089ba.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe ustawienie godziny kalibracji mieszacza. Próbowałem uruchomić ręcznie, ale to nic nie daje.  Timer w sterowniku odpala mi kalibrację coś koło 5 rano, a pomyślałem sobie, że to równie dobrze może zrobić podczas grzania cwu.

Właśnie jeszcze pomyślałem, że mogę ustawić kalibrację częściej, tak żeby wypadła na okres grzania cwu, a potem zmienić na 48 godzin.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaw 24,lub 48 i w czase grzania cwu wylacz,zalacz sterownika.Bedzie kalibrowac i pocznie odczyt?

Po powrotu z pracy jescze obnižilem troche gorne powietrze(lekke spieki i falowanie-jest chlodniej),jest juž na 80% starych ustawien(58), 1% wyliczone 0,37 starego oczka,to jest dosyc duže obnižanie.Linia teraz prostsza(mocy i temperatury).Dolne dosterowane na poprzedny poziom(23:=:21+5).Dužo czysczej,opožnienie 75s.Wszystkie funkcije jake užywajem(pogodowka z obnižaniem) dzialaja prawidlowo.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to przeskalowanie powietrza powoduje, że wentylator zmienia obroty płynniej. U siebie zauważyłem, że prędkość obrotowa wentylatora zmienia się co 2. np. 28 i 29 to ta sama prędkość. Powoduje to taki problem, że zmiana modulacji dopiero o ok 10% zmienia rzeczywisty nadmuch. Tak zwiększa się tylko nawęglanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.