Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze ster nie ma nawet roku. Jest szansa reklamować, czy to nie podlega?? nie chcę sie też wygłupić i żeby sie nie okazało że czujnik jest ok
Mi też czujnik nawalił pokazywał 240 stopni. Zareklamowałem i dostałem nowy Ale u mnie temperatura poniżej 100 nie schodzi. Też nie wiem o co chodzi .
W kwietniu jak odpaliłem sterownik to było inaczej spaliny miałem nisko.
Zobacz na fotki ad33f0d3b7a0aa5844a957a821cfc4e7.jpg403652e7b2bf2319e41fd5eb2f8ea920.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też czujnik nawalił pokazywał 240 stopni. Zareklamowałem i dostałem nowy Ale u mnie temperatura poniżej 100 nie schodzi. Też nie wiem o co chodzi .
W kwietniu jak odpaliłem sterownik to było inaczej spaliny miałem nisko.
Zobacz na fotki ad33f0d3b7a0aa5844a957a821cfc4e7.jpg&key=1d198de308db7b1b0ffe178490579d82518e9d73c9f8d9b7bac87269aedba680403652e7b2bf2319e41fd5eb2f8ea920.jpg&key=f9b910336b31cf2b9b8be63eb8656194b366197afe32f520e19293c22eb40ba8

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Wtedy miałeś średnią spalin 53.1 z tego co widać to w większości pracował na minimalnej modulacji a teraz moduluje pewnie wyżej no to i spaliny siłą rzeczy są wyższe.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strumień wewnątrz kotła uchodzący do czopucha też mierzyłem.
Powiedzcie czy np taki uszkodzony czujnik spalin moze wpływać na proces spalanie, dobowe zuzycie?
Ja też się nad tym zastanawiałem.
W sobotę zamontowalem nowy czujnik i spalanie zaczęło rosnąć, wcześniej czujnika nie było wysłałem do Timela spalanie 16-17 A teraz 18-19. Ale może to zbieg okoliczności I wpływ innych czynników:)

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lenino napisał:

Dokładnie tak mam, wyłączyć to czy zmienić

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Witam.

Masz teraz co 120 minut niech tak będzie ale nie napisałeś ile czasu dmucha...ja mam 5 sekund na maksaIMG_20191127_202441.jpg.b87bef8f9519f04d7176a12b6f24644e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy miałeś średnią spalin 53.1 z tego co widać to w większości pracował na minimalnej modulacji a teraz moduluje pewnie wyżej no to i spaliny siłą rzeczy są wyższe. Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Może być. Teraz średnia modulacja 48. Muszę z tą wodą spróbować. :)

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić najpierw korekty temperatur kocioł,zasilanie ,powrót oraz pogodowego czujnika i pokojowego. Ja dzisiaj też robiłem i powiem że są spore różnice . 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lenino bez pewności co do przesypu i kaloryczność troche bedzie ciezko . Spróbuj zmniejszyć kalorycznosc. O jedną wartość w dół . Powietrze przy tej dmuchawie to tez zależy wiele od budowy palnika ,ilosci wielkości otworów . Przy modulacji 15 można by trzymac się w zakresie powietrza hmm 12 . Jednak gdy Ci kopci to wróć do tych 14 . Tylko boję się że to będzie taki wyscig . Dasz powietrze przytrzymasz go on się zapadnie , Ty zaś kaloryczność w dół on zakopci I tak w kolo . Podstawa to pewność potencialu . Następnie moc kotla / palnika . Kalorycznosc to tez loteria  , czasem jest to polowa A czasem dolna granica podana przez producenta . I czasem jak z jakiegoś skladu to fikcja . Dopiero po tym mozna ustawiac powietrze i korygowac już .

Edytowane przez FAFAŁ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=84881]Lenino[/mention] bez pewności co do przesypu i kaloryczność troche bedzie ciezko . Spróbuj zmniejszyć kalorycznosc. O jedną wartość w dół . Powietrze przy tej dmuchawie to tez zależy wiele od budowy palnika ,ilosci wielkości otworów . Przy modulacji 15 można by trzymac się w zakresie powietrza hmm 12 . Jednak gdy Ci kopci to wróć do tych 14 . Tylko boję się że to będzie taki wyscig . Dasz powietrze przytrzymasz go on się zapadnie , Ty zaś kaloryczność w dół on zakopci I tak w kolo . Podstawa to pewność potencialu . Następnie moc kotla / palnika . Kalorycznosc to tez loteria  , czasem jest to polowa A czasem dolna granica podana przez producenta . I czasem jak z jakiegoś skladu to fikcja . Dopiero po tym mozna ustawiac powietrze i korygowac już .



Na na razie na 11-12 jest ok nie kopci . Dodałem tez na korekcie podawania do 5 i powoli się podnosi kopczyk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lenino napisał:

Na na razie na 11-12 jest ok nie kopci . Dodałem tez na korekcie podawania do 5 i powoli się podnosi kopczyk

Oki tego się trzymaj . Nie zmieniaj wiecej niz jeden parametr . Daj mu czas na stabilizację . Niech się zbuduje odpowiedni kopczyk i dopiero coś koryguj .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest do 110 stopni. Nie za mało do spalin?

Ciekawe jaka ma dokładność

 

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ja spaliny mierzyłem w momencie kiedy były poniżej 100C* ,a jeśli ci nie pasuje to szukaj coś podobnego z wyższym zakresem.A co do dokładności hm ,to powinno być ok

bo u mnie się on sprawdził.

 

 

 

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak piec chodzi w pid to dmuchawa będzie chodzić cały czas jak jest odbiór ciepła przez instalacje , a pompę ćwiczy ustawić na stałe wł lub próg czasowy , jest to opisane w instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow. Jest to moj pierwszy post tutaj. 

Od przedwczoraj mam zamontowany Skzp02 na piecu Witkowski ekw raps plus 28.5kw Tlok (multipal 15-35kw). piec ogrzewa ok 300m2 dom pietrowy z podpiwniczeniem i garażem w bryle, porotherm 30, docieplony styropianem grafitowym 15cm, stropy rowniez zaizolowanie( danych nie posiadam ale min 15 cm welna zabudowane w plytach osb) nowoczesne ona drzwi etc... 

Instalacja 

Wygląda to tak ze pompa CO i pompa mieszacza jest na jednej rurze tylo rozdzielonej. Obie znajdują się za zaworem XD.

W domu temperatury rzedu 22-24 stopni

To tak po krotce. 

Piec na Irydzie palil roznie. Czasami potrafil wypalic 25kg na dobę a za chwile na nastepny dzień przy podobnych warunkach pogodowych juz palil ponad 30... Przy obecnym sterowniku wygala to tak jak na zalaczonych zdjęciach. Problem w tym ze strasznie kopci w czuwaniu (na irydzie bylo gorzej). We wtorek czyszczony a juz nazbieralo sie dosc sporo pylu. 

Palnik ostatnio czyszczony zakleilem 2 rzędy otworow, dawka 185gram(ustawiona 190) uzywamy ekogroszku 25-27mj wg lokalnego dostawcy..:)

Co moge ewentualnie poprawic? Procz wymiany na retorte( temat walkowalem z Tesciem, ale oczywiście już mu ktos namieszal w glowie)spacer.png

Z gory dziękuję za podpowiedzi

IMG_20191128_060052.jpg

IMG_20191128_060112.jpg

IMG_20191128_060104.jpg

IMG_20191128_060020.jpg

IMG_20191128_060303.jpg

IMG_20191128_060118.jpg

IMG_20191128_060038.jpg

Edytowane przez Listekcr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46stopni zadana cwu

mam tak to pytanie lepiej palić automatem z tym PID czy interwałowy

który mniej spali

wczoraj świeżo zalana cała instalacja podłogówka grzejniki i bojler piec uruchomiony o 18>00 wszystko na maxa bo w domu miałem 17stopni i piec spalił do godz 9kg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w moim tłoku dawkę paliwa mam podobną 170g.Moc min 10% moc max ograniczona do 60%.Dmucha 80w powietrze min 15% max32%ustawione na oko. Podtrzymanie 20minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.