Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Hm..... A u mnie od 6 godz tak : ???150bb325f6ed7b02260fed51cda6d0f9.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jockey napisał:

nie zawsze wie co robi i co chce w wyniku tych zmian osiągnąć...

Za tym powodom bedzie tu wiecej,niž 1000 stron :-) Ten sterownik jest wielozabawny.I posiada dužo kuszacych ustawieni.

@Zbyszko125 Zezam ?

Edytowane przez bercus
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie@bercus dobrze patrzysz i widzisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś inne urządzenie steruje pracą kotła chyba.......?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jockey napisał:

@YaroXylen Jakieś przeciwstawne propozycje przedstawiłeś: najpierw sugerujesz "wyłączenie zwiększenia nadmuchu podczas podawania", a zaraz potem aby" twórca softu pomyślał nad tym aby samo czyszczenie odbywało się podczas ruchu złoża czyli podczas podawania paliwa"

Możliwości sterownika  w zakresie podawania dodatkowego powietrza w czasie podawania i okresowego czyszczenia są bardzo dobre i nic w tym zakresie nie trzeba poprawiać. Bo jakie ich wartości są wprowadzone do sterownika, to tylko kwestia indywidualnych ustawień operatora sterownika, który nie zawsze wie co robi i co chce w wyniku tych zmian osiągnąć...

Siemano.

Podczas podawania opału które jest realizowane nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny zwiększane są w/g mnie niepotrzebnie obroty dmuchawy , natomiast czyszczenie palnika realizuje się na polecenie z ustawień sterownika i sugeruję że np. nie częściej niż co 2-3 godziny 10sek ..... i ta czynność podczas podawania .... :-))

Gdy dojdzie ustawiony czas czyszczenia palnika, cykl czyszczenia palnika następował by w momencie podawania paliwa i ruchu złoża, nie podczas przerwy między podaniem albo chwilkę przed(2-3sek) aby rozpędziła się dmuchawa i dopiero załączenie podawania.

Niestety koledzy ze sztormami na wykresach b często mają zwiększenie dmuchania podczas podawania opału za każdym podaniem, gdzie czas powrotu dmuchawy do normalnych obrotów jest różny dla różnych prędkości.... oj tam....coś się staremu ubzdurało ;-((

Yaro

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodmuch gdy podaje można ustawić na 0, nie ma obowiązku stosowania tej opcji i nie ma wtedy dodatkowego powietrza przy podawaniu paliwa.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie o tym piszę że wielu kolegów narzeka na rozhuśtane wykresy a ma włączoną tą opcję.IMG_20191125_154406.jpg.f9e8e90d0b3497e434fac6238527af83.jpg

Niestety ale to nie bardzo pomaga w stabilności kotła który moduluje zmiennymi obrotami dmuchawy.

Natomiast ruch złoża węgla w momencie czyszczenia palnika (okresowego) w/g starego tetryka byłby wskazany i chyba korekta w sofcie nie aż taka skomplikowana....IMG_20191125_154423.jpg.75b80d7b857c51ac19caefc052e6069a.jpg

Z szacuneczkiem do forumowiczów. YARO

Edytowane przez YaroXylen
wydumki
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spalanie jest teraz 29,6 Tak jak wspomniałem w DETRCe  stoi ze kocioł 25 kw No i zdjęcie  MASAKRA KTO TAKIE DZIADOSTWO WYPRODUKOWA .Spalanie jest teraz 29,6 masakra

image.jpg

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ja płacze ze tyle spałam nie cała zabawa zaczęła się od czarnego nalotu w kotle to mnie interesowało i interesuje .To tu na foru się dziwią ..Nadmienie ze niema zaw.4d czy 3 d .Pompa na powrocie co zasysa z powrotu z domu i przez rureczki 22 mm podbiera z zasilania by chronić powrót , a różnica miażdży zas, a powrotem jest nie spełnia 3 st.Moze sprawę poprawi jak się uruchomi bojler 130 l.ktory tez jest zasilany z tej samej pompy co c.o.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega YaroXylen jaka ma dmuchawe bo wartości nadmuchu to nawet na 80watowa są za niskie  no chyba że to zdjęcie poglądowe 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego taki ruch na sterowniku Dodmuch z 5 na 0 i korekta paliwa z 11 na 9 tego to już nie rozumie .Jak ktoś to wyjaśni to ma duża wiedzę.

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy spaliny w okolicach 56-100 są normalne czy za niskie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, shaft7 napisał:

A kolega YaroXylen jaka ma dmuchawe bo wartości nadmuchu to nawet na 80watowa są za niskie  no chyba że to zdjęcie poglądowe 

Witam.

Kolego na żywo.... masz jeszcze takie:IMG_20191125_185840.jpg.738a3689bd9ead58837f84067fa097bb.jpgIMG_20191125_190034.jpg.09d4dd34411de08dfcfc6b85410e0ec7.jpgIMG_20191125_190017.jpg.263a7f784754af73a1cbb3fc1bf8e884.jpgIMG_20191125_190121.jpg.3f45fa228a964887ebada361f43be3d6.jpgIMG_20191125_185956.jpg.8e2b52626f1da6b9ecda41d1fba5bcd1.jpg

Moc kotła ustawiona 15kW, od wiosny nic nie przestawiane, jak się robi chłodniej modulację podnoszę do 75%, a jak mróz to kocioł do 70 stopni..... i tyle

A jeszcze coś kondensator w dmuchawie zmieniony, startuje z 2% niestety z 1% tylko buczy. Przed wymianą startowała z 8% z 7% tylko buczała ...ot cała tajemnica.

Nie chcę śmiecić w wątku kendzioły były wałkowane na forum .... jakieś konkrety to zapraszam na priv.

YARO

 

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen dla przykładu, mam ustawione dodmuch, gdy podaje na 5 i czyszczenie palnika co 5min. na 5 sekund. I mnie dodatkowy ruch podajnika przy czyszczeniu zupełnie nie jest potrzebny, bo to dopiero byłoby zamieszanie na palniku, gdyby był podawany dodatkowy węgiel przez czas czyszczenia palnika (ilość problemów wzrosłaby w tym wątku kilkukrotnie...) To nie oprogramowanie wymaga zmiany, tylko świadome ustawianie opcji przez użytkowników

Poniżej wykres jak opcje dodmuch gdy podaje i czyszczenie palnika co 5 min wpływają na proces spalania w moim kotle (czyszczenie dobrze widoczne na linii spalin)

dodmuch.thumb.JPG.aab2b711ac2c97d93e3491be2e4cc39d.JPG

 

 

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak , modulacja 30% ,KGM standard, długi płomień ?  jest spowodowany dodatkiem carbosmaru (tak mi się wydaje ), jakieś uwagi ?

 

Edytowane przez jolo747
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jockey napisał:

@YaroXylen

Poniżej wykres jak opcje dodmuch gdy podaje i czyszczenie palnika co 5 min wpływają na proces spalania w moim kotle (czyszczenie dobrze widoczne na linii spalin

Oczywista oczywistość, tylko problem dotyczy przewymiarowanych smoków które przy popuszczonych cuglach, gwałtownie rozbiegają się reagując większym podawaniem wiatru...

Przy większych obrotach dmuchawy np15% dodatkowo zwiększając jeszcze o powiedzmy 5% podczas podawania z wiatru robi się wichura i przy spiekającym węglu robią się rodzynki,  wypalanie kopczyka..etc, .... a nie lepiej spokojnie płynnie dmuchać, a przy niskich powiedzmy 5% pracy went, co jakiś czas rośnie dmuch o dalsze 5% procent i do tego czas kiedy dmuchawa powraca do pierwotnych przykładowych 5%...na stabilność kopca raczej pozytywnie nie wpływa. Wszystko jest dobrze jak gra i buczy, ale jak są problemy to i renta teściowej ma wpływ na spalanie.

JOKEY nawet nie śmiem polemizować  GURU...to tylko moje starcze wydumki.... ja Ciebie podziwiam że masz cierpliwość czytać takich jak ja. :-))))))) a robotę dobrą robisz nawet Romek Polański by się od Ciebie mógł uczyć.... obejrzałem ✌(ツ)

POZDROWISKA...... YARO

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@YaroXylen tak, zgadza się ale to wszystko, co opisujesz, to mogą być i są, problemy wynikające TYLKO i WYŁĄCZNIE ze złych ustawień wprowadzonych przez konkretnego użytkownika obsługującego sterownik, a nie przez niewłaściwe założenia na poziomie oprogramowania.

33.gif

Edytowane przez Jockey
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.