Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, darek69 napisał:

Marku w takiej sytuacji potencjał na 100% zmniejszamy.

Darek 69 Jestes pewien bo ja już mam mętlik w głowie tyle tutaj fachowców od popdpowiadania  , spróbuje dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marekd

  • Wystarczy przed zmianą zapamiętać zużycie dobowe i zmienić potencjał dla sprawdzenia np. 5 kg mniej.
  • Po jakimś czasie (u mnie na sterowniku efekt po 30 min,) sprawdzić ilość spalania na dobę.
  • Ps. po takiej zmianie koniecznie pilnować palnika bo na pewno musi być korekta kaloryczności lub inne nastawy ale to później.
Edytowane przez cez19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, marekd napisał:

Darek 69 Jestes pewien bo ja już mam mętlik w głowie tyle tutaj fachowców od popdpowiadania  , spróbuje dzięki.

Włączamy samodzielne myślenie.

Jeżeli pokazuje spakanie większe niż rzeczywiste to zmniejszamy potencjał. Prosta logika.

Co do "podpowiadaczy" to każda sugestia nie zwalnia z samodzielnego myślenia :) 

Jak ktoś napisze aby mniej spalać to wygaś piec - wygasisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2019 o 13:23, marekd napisał:

Witam , tak na szybko powiedzcie jak w zasobniku zostaje paliwo a licznik pokazuje już minus to co z potencjałem robimy zwiększamy czy zmniejszamy.

Już Ci kiedyś pisałem na PW co zrobić w takim przypadku, a Ty dalej to samo...

Poczekaj aż opał w zbiorniku zejdzie do punktu w którym poprzednio go wsypałeś.

Wtedy sprawdź stan licznika i policz w ten sposób:

Potencjał podajnika = (ustawiony potencjał podajnika) x (faktyczna waga spalonego paliwa) / (wskazanie licznika w sterowniku)

To co Ci wyjdzie, to jest potencjał podajnika na tym konkretnym opale, który masz w zasobniku.

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marekd napisał:

Darek 69 Jestes pewien bo ja już mam mętlik w głowie tyle tutaj fachowców od popdpowiadania  , spróbuje dzięki.

marekd@  Tak jestem pewien na 100%.
Z resztą koledzy Ci to wytłumaczyli dokładnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, 8010 napisał:

Co do "podpowiadaczy" to każda sugestia nie zwalnia z samodzielnego myślenia :) 

Jak ktoś napisze aby mniej spalać to wygaś piec - wygasisz?

Witam.

A to wygaszenie.... nie jest skuteczne????.....    ¯\_(ツ)_/¯

Yaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprubuj. Ptzekonasz się. Pewnie wielu czeka na konkretne wyniki :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wygaszam,wieczorom usczelniam korone :-)  Wpisze,ile zaosczednilem dzieki tej czarnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już teraz wygaś a do rana zobaczysz ile zaoszczędzisz :-))) .... Na pewno zużycie węgla spadnie o 100%  ¯\_(ツ)_/¯

A jak zrobi się Tobie zimno....weź zaoszczędzony worek węgla i pobiegaj kilka razy wokoło domu.... i już ciepło Tobie będzie....i rozpalać nie będzie się chciało do dnia następnego.

A jak znów się zrobi zimno weź worek węgla i pobiegaj........

Gdyby żonie zrobiło się zimno to daj jej worek węgla iiiii.....

A jak teściowej byłoby zimno to...... "dawaj teściowo tysiaka na tonę groszku"....a jak nie to worek węgla i dookoła domu....

Czy to nie jest oszczędność???? ᕦ(ツ)ᕤ    [̲̅$̲̅(ツ)$̲̅]   (ツ゚)

YARO.

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2019 o 17:02, Klaudiusz3 napisał:

Proszę zwrócić uwagę że właśnie pisanie tu o byle czym powoduje że większość urzytkownikow ucieka na inne fora lub prywatne dyskusje na FB i tam nauczają i przekazują wiedzę którą nabyli w pierwszych 500 stronach .Coż takie czasy każdy robi co chce .

Pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Deafnezz napisał:
W dniu 5.03.2019 o 17:02, Klaudiusz3 napisał:

Proszę zwrócić uwagę że właśnie pisanie tu o byle czym powoduje że większość urzytkownikow ucieka na inne fora lub prywatne dyskusje na FB i tam nauczają i przekazują wiedzę którą nabyli w pierwszych 500 stronach .Coż takie czasy każdy robi co chce .

Pozdrawiam .

 

Witam Kolegów.

Chciałem przeprosić kolegów, że swoim poprzednim postem wygoniłem większość (tj.więcej niż połowę) kolegów na inne fora czy fejsdupki.

Zawsze myślałem, że jakiś żart czy humor podczas najbardziej zażartych dyskusji rozluźnia atmosferę...

Myślałem również że forum to nie jest..... instrukcja obsługi np. SKZP czy jakiegoś kotła ..... Widać że jestem w ogromnym błędzie :-((

Ja osobiście obawiałbym się o pyskówki, zatargi pomiędzy indywidualistami tego forum.... oraz późniejsze ich (urażonych ambicji) ucieczki na inne internetowe media "wzajemnej adoracji" i tam użalanie się że zostali tak a nie inaczej potraktowani.

Przepraszam jeśli kogokolwiek osobiście uraziłem.

Z pozdrowieniami oraz wyrazami szacunku. YARO

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos kiedys zauwazyl i slusznie

Poczucie humoru i umiejetnosc smiania sie z samego siebie to podstawa w obecnych czasach

"Nie ma ludzi wszechumiejacych i wszechwiedzacych"

Pozdrawiam



Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem, co prawda założycielem tego wątku ale myślę, że jeżeli ktoś  nowy będzie miał jakieś problemy i o tym napisze, to pomożemy je rozwiązać.

Nawet gdyby powielały się kilkukrotnie we wcześniejszych postach.

Po to tutaj jesteśmy: 

a) żeby wzajemnie sobie pomagać

b) miło spędzać czas nie bocząc się na siebie wzajemnie

Chyba nikt nikogo na siłę trzymał tu nie będzie.

Jak komuś nie podoba się nasza dyskusja , to nie nasz problem.

Jak ktoś kocha FB to niech tam siedzi. Ja wolę to forum i dlatego tutaj jestem. Może nie zawsze piszę - ale zawsze czytam.

Nie chcę być złośliwy, ale prawie za każdym razem wpisy o śmieceniu na forum piszą osoby które same wiele nie wniosły do tematu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Wysłane z mojego LG-M700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jockey napisał:

zabiera się za robienie laski.

W moim regionie , co najwyżej jakiś menel chce na "chleb grosza" ale masz farta.-:)

Edytowane przez cez19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj adres tej Biedronki. W sobotę zrobimy zlot miłośników skzp i biedronek. 

ZAPRASZAM. 

P.S.

Proszę zabrać kilka portfeli  :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Coś takiego miałem jak niechcący temperaturę spalin ustawiłem na 150 stopni, jak trochę kocioł się rozhulał to temperatura spalin rosła i sterownik obcinał gwałtownie na chwilkę moc......

Wyczyść kocioł...

Kijasr  mnie uprzedził... :-))

Pozdrawiam. YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kijasr napisał:

Ograniczenie spalin

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

Ok ale jaki powód tak sam od siebie podniósł spaliny to tylko by mogło nastąpić jak by opału dostawało się więcej tak myśle .

w czesniejszy czas wykresu wyglada dobrze wiec co mu tak pomieszało Skzp w głowie.

Edytowane przez marekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł odbiera coraz mniej ciepła jak się zabrudzi i temperatura spalin stopniowo rośnie....

YARO

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, YaroXylen napisał:

Kocioł odbiera coraz mniej ciepła jak się zabrudzi i temperatura spalin stopniowo rośnie....

YARO

Niezła teoria ale za bardzo w to niewierze żeby tak gwałtownie zareagował .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.