Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim kolego zrob kolego dluzdzy czas przekroczenia temperatury bo sie piec odstawia i potem goni. Temu taki wykres poszarpany masz.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie. Mam o soft 2.18b 

Odlaczyłem na chwilę zasilanie od sterownika i po ponownym załaczeniu siłownik sie zamknoł. Oczywiscie temp  na c.o. spadła i chciałem tego uniknąć więc menu mieszacza i tam jest opcja min otwarcie siłownika ( ja mam na 0%) ale brak reakcji nawet  Jak dałem na 30% .Dopiero pomoglo ponowne zaznaczenie opcji mieszacz aktywny na 0 i zapisanie i spowrotem na 1 i ruszył .Wydaje mi się ze to błąd.Dodam ze temp wyliczona na grzejniki byla 34st przed odłaczeniem a po podłaczeniu 29 i wrocila do 34 po tym ponowym zapisaniu mieszacza jako aktywny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, TomekMM napisał:

Przede wszystkim kolego zrob kolego dluzdzy czas przekroczenia temperatury bo sie piec odstawia i potem goni. Temu taki wykres poszarpany masz.  :)

akurat ten parametr mam ustawiony na 120 minut wiec kocial  powolutku przekracza 5 C od zadanej i sie odstawia. Generalnie (popraw mnie jesli sie myle) problem odstawiania w ostatnim okresie moze byc spoowodwany pogoda w duzej mierze, prawda?

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to sorki bo nie wiedzialem jaka zadana na kotle  :) 

a co do pogody to na pewno to skoro masz taki fest palnil to on nie wie co ma ze soba zrobic  :)

ustawienie mniejszej mocy na pewno mu pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, opiol89 napisał:

Panowie pytanie. Mam o soft 2.18b 

Odlaczyłem na chwilę zasilanie od sterownika i po ponownym załaczeniu siłownik sie zamknoł.

Bo się siłownik pozycjonował. Tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w przypadku pompy kotlowej gdy piec ma dwa wyjscia zasilania i dwa powroty gdzie na jednym układzie jest CO a na drugim CWU? Gdy zamontujemy na ukladzie CO pompę kotlowa to i tak od CWU bedzie musiala być stale wlaczona zeby praca pieca byla stabilna??

IMG_20190228_172609.jpg

Edytowane przez wilczOr991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2019 o 21:14, aikon91 napisał:

Ze względu na to, że mam chłodny powrót próbowałem oszukać sterownik. Czujnik powrotu zamontowałem na zasilaniu. Niestety nie daje się oszukać skutecznie. Nie pozostaje nic innego jak CWU na stałe i pare kg więcej bo inaczej piec skacze jak w dwustanie

Pompę kotlowa załóż i już masz ochronę powrotu rura cu 28 mm starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poco takie podłączenie do kotła , te zas.pow.z kotła to tylko dla wygody instalatora ale dla użytkownika kłopot. Podłącza się zawsze do jednego zestawu i tyle to problem z pompa kotlowa odpada - jak chcesz mieć pompę kotła.to cza to przerobić i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak włączyć tryb lato?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SlawekOrfi napisał:

Jak włączyć tryb lato?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To wył.pope c.o i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Michaelkw napisał:

marekD- tak jak napisal Sajmon 5556 taki piec bo kubatura duza. Ja mam stropy na wys. 3,80 m.

co do wymiennika- mój piec jest w ukladzie otwartym a instalacja w zamkniętym. Wymiennik jest rozgranicza dwa układy (jesli dobrze zrozumiałem instalatora). Gazu nie mam

Dodam ze moj palnik ma moc 38-60 KW

No ok co do wymiennika , boisz się by nie było bum . Ja ma uk. Zamknięty  dwa zaw.bezp. I monometr kontaktowy jak by wzrosło ciśnienie to alarm na telefonie i ster. Stop.

wymniennik zarosnie za jakiś czas i się zaczną schody z przepływami, No ale tomowe zdanie ja bym go wywalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marekd napisał:

A poco takie podłączenie do kotła , te zas.pow.z kotła to tylko dla wygody instalatora ale dla użytkownika kłopot. Podłącza się zawsze do jednego zestawu i tyle to problem z pompa kotlowa odpada - jak chcesz mieć pompę kotła.to cza to przerobić i tyle.

Ale bez przeborek tylko z samym montażem pompy kotlowej i wlaczona praca pompy CWU ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniwersalny układ i tyle 
7F9B1A25-B91B-4227-9BDE-ABFA7485760E.png.a4d913245b20157c2cc9de588b162609.png


Masz rację. Tak samo zrobiłem i jestem zadowolony. Pompa kotlowa robi robotę. Najbardziej zadowolony jestem z zaworu 3D na podłogówkę. Na grzejniki nie mam JESZCZE na przyszły sezon zagości w mojej kotłowni.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarekDabrowski napisał:

Ustawiasz temperatury przy których ma się wyłączyć co1i2 i to wszystko jest to w ustawieniach pogodowki

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Sam sobie odpowiedziałeś to po co pytasz , ja tam wole zrobić of i jest pewność , co jakiś czas przegonić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załaczona CWU na stałe wykresy po 2,6i12h. Jak to wygląda? Spalanie spore 14kg przy takiej pogodzie.Moc kotła podniesiona na 14kw (tyle ma fabrycznie, palnik 15-25kw)

20190228_174737.jpg

20190228_174724.jpg

20190228_174711.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MarekDabrowski napisał:

Przecież to Sławek pytał nie ja:-)

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Ok przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marked, nie wiem o co chodzi ze sam sobie odpowiedziałem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aikon91 napisał:

Załaczona CWU na stałe wykresy po 2,6i12h. Jak to wygląda? Spalanie spore 14kg przy takiej pogodzie.Moc kotła podniesiona na 14kw (tyle ma fabrycznie, palnik 15-25kw)

20190228_174737.jpg

20190228_174724.jpg

20190228_174711.jpg

Aikon91 odpowiedz sobie jaka sprawność ma piec przy temp.50 st ?

jaki masz temp. powrótu  z układu ?

na c.o idzie 25 st ja bym drżał farelka 

jak wyglada u Ciebie cały układ inst.?

walkuje się to od początku forum .

najpier robi Pan Franek nie obrażając Pana Franka inst. Potem się uruchamia i się zaczyna studnia problemów.

najpier się studiuje internet by coś wiedzy luknąć potem się wola Franka i zadaje mu się pytania a czemu tak a on na to bo tak musi być , zostaje z kokolczym jajem Franek bierze pieniądze a Ty siedzisz w kotłowni i rozpacasz.Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SlawekOrfi napisał:

Marked, nie wiem o co chodzi ze sam sobie odpowiedziałem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To do Slawka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką ma sprawnośc przy 50 stopniach. Delta powrotu 5 stopni. Na podłoge więcej jak te 25 nie potrzeba. Co do instalacji jest ok bo 2 zime ładnie grzeje i jest bardzo prosta. Chcę teraz tylko optymalnie ustawic nowy sterownik nic więcej. 14 kg spalał mi w dwustanie przy mrozach dlatego myślę że coś jeszcze jest tu niedograne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.