Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

1,5-2 kg,to jest blad statystyczny.I dom czasom sa wychlodzi i bedziesz temp.gonič w nastepnych dniach.To juž nie mierzyles.

Edytowane przez bercus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam tak cały czas i jakoś dom się nie wychładza i temperatury nie musi gonić.

Wiem o ile mniejsze jest zużycie węgla w moim domu przy takim systemie ogrzewania i nie jest to żaden błąd, lecz realnie mniejsze zużycie. Każdy u siebie może sobie grzać jak uważa za słuszne i stosowne, z obniżeniem czy bez. Z mojej strony to tylko informacja.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 stopnie w domu przy 40stopniach na piecu bez żadnych zaworów 3D lub 4D to nie jest wychodzony dom , i nawet jak by przez półgodziny podnosił temperaturę na piecu do 50 stopni  to na pewno nie spali tego co zaoszczędzi przez 15godzi , a niżej już nie mogę zejść na piecu ,  w pokojach mam zawory termostatyczne  Herz które mam ustawione na 4 ( skala do 5) a w sypialni  zamknięte całkiem ,

spalanie bez obniżenia temp w godzinach nocnych i do południa 16,5kg po obniżeniu 11kg na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było mniejsze spalanie w przeciwnym razie ciepło z kotła idzie w komin a nie stać mnie na taką rozrzutność . ale każdy robi jak uważa ja opisałem tylko moje spalanie , myślę że przy 200m2 to nie jest dużo i nie patrzę na proste kreski , interesuje mnie tylko spalanie i ciepło w domu ma być jak jestem w domu 24 stopnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem kazda metoda która da choć jeden kg oszczednosci na dobę jest warta zabawy bo w przeliczeniu na cały sezon to już się robi spora ilość. A wiadomo że w naszej cebulandi kokosów nie ma i każdy liczy się z groszem. U jednego obniżenie daje oszczędności, a u drugiego nic nie da. To tak jak z instalacjami i potrzebami na ciepło. Każdy dom inny.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie cieplo idzie w komin. Srednia spalin 115. Ustawiłem moc kotła na 7kw + CWU na stałe to spalanie dziś 15kg. Nawet przy niskiej mocy rzędy 3-4kw spaliny ponad 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak na 100 m2 masz sporo te 15 kg na dobę - akurat u mnie w tej chwile sterownik pokazuje 15,0 kg na dobę co za zbieg  okoliczności - tylko, że grzeję trochę większą powierzchnię bo 240 m2 licząc z kotłownią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi drastycznie wzrosło spalanie z ok 8-9kg bo szukam złotego środka. Teraz ustawiłem na 24kw i test. Dziwnie duże spalanie, grzeje samą podłogą.

Astromax a jak u Ciebie spalanie i spaliny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, czp01 napisał:

To jak na 100 m2 masz sporo te 15 kg na dobę - akurat u mnie w tej chwile sterownik pokazuje 15,0 kg na dobę co za zbieg  okoliczności - tylko, że grzeję trochę większą powierzchnię bo 240 m2 licząc z kotłownią.

jakiego postu dotyczy ta odpwiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do  aikon91

 

 

Wróć do poprzednich ustawień  skoro paliło Ci jak pisałeś 7,5 - a odstawianie się niczemu nie przeszkadza

 

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aikon91 napisał:

No mi drastycznie wzrosło spalanie z ok 8-9kg bo szukam złotego środka. Teraz ustawiłem na 24kw i test. Dziwnie duże spalanie, grzeje samą podłogą.

Astromax a jak u Ciebie spalanie i spaliny?

tak jak pisałem wyżej przy ogrzewaniu 200m2 przy obecnej pogodzie około 11kg na dobę  z tym , że zaniżam temp na 15godz jak podałem wyżej na spaliny nie zwracam uwagi czujnik mam ustawiony na 200 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, astromax napisał:

Pewnie palisz albo dokładasz  drzewo ,  ta maź to jest od drzewa , jak się chcesz tego pozbyć to albo podgrzej komin palnikiem na propan-butan lub podnieś temperaturę w komin papiery lub słomę

Nie, drewnem nie palę ani nie dokładam. Letnia porą na cwu spaliłem z 10 palet po eko, następne oddam na gabaryty.  Ta maż wystąpiła po wynalazkach związanych z próbami obniżenia temp. spalin przez złom w wymienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą bo drzewo spala się w niższej temperaturze niż węgiel ma większą wilgotność i powoduje osadzanie się tej smoły ,Ja dokładam drewno jak jestem w domu popołudniu ale nie mam z tym problemów bo jak podniosę temp  na piecu do 85 stopni raz w tygodniu na 10 minut ,  to wszystko schodzi do czystej blachy i piec jak nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎03‎.‎11‎.‎2018 o 19:40, Jockey napisał:

No to jest potrzebny ten parametr, czy nie?

Jest to parametr do którego każdy bez uprawnień administratora może zmieniać temperaturę na kotle czyli jeśli ustawimy np. 65 st. to do takiej właśnie temperatury będzie można ustawić kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciubu, dzięki za wyjaśnienie, ale "maksymalny czas przekroczenia temp." (bo o tym była mowa) to nie jest to o czym piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekBrz

Czytając posty, można wywnioskować pewne problemy z interpretacją obsługi sterownika SKZP-02, mam prośbę - w miarę możliwości oraz poświęconego czasu na doskonalenie sterownika SKZP-02;

1. Opis danej funkcji "po chłopsku" co zmienia w parametrach sterownika

2.  Wydawało by się , że jest to oczywiste po TZW. grafice w sterowniku ale:

- grafika w sterowniku nie "tłumaczy" np. czy źle wyliczony potencjał podajnika dodać czy ująć:

Przykład w moim przypadku:

- potencjał podajnika był mierzony na suchym opale (opał prawie miesiąc suszony na piecu kaflowym 100 Kg) a w praktyce po uzupełnieniu podajnika opałem z worka nie suszonym sterownik zaniżał zużycie opału - OK bo opał mokry.

- teraz meritum, po grafice wypadałoby odjąć parę gramów ale w praktyce musiałem dodać

To jest tylko przykład, czytając posty na forum, pytania oraz prośby dotyczą bardziej na tłumaczeniu obsługi oraz wprowadzania poprawnych danych do sterownika.

Moja ocena sterownika SKZP-02 jest jak najbardziej na tak, nie żałuję kupna tego sterownika  bo robi "robotę", tylko instrukcja jest trochę nie na "czasie.

Pozdrawiam

    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jockey napisał:

Oldek, poniżej wykres z funkcją obniżenia nocnego na kotle o 5 stopni w godzinach 22:30 - 05:00.

Przy mojej instalacji daje to realne mniejsze zużycie o ok. 1,5 - 2 kg/dobę w odniesieniu do pracy bez obniżenia.

Zwracam też uwagę na linię temperatury czujnika pokojowego, jak obniżenie temperatury kotła na kilka godzin wpływa na temperaturę ogólną w domu, prawie bez zmian. Czujnik umieszczony w najchłodniejszym miejscu w domu.

U mnie przynosi to wymiernie mniejsze zużycie węgla. U kogoś innego może być inaczej.

 

Potwierdzam oszczędnosci w spalaniu z obniżoną temperaturą na noc,tak jak pisze Jockey,tylko że ja mam obniżoną temperaturę z 22* na 21*od godz.23 do 5 rano regulatorem pokojowym,ponieważ soft V2.10 nie ma obniżenia temp.kotła,a mam zabudowę i czekam na V 2.19,budynek jest nieocieplony,więc mam większe spalanie dobowe i zużycie dobowe z obniżoną temp.w pomieszczeniach spada o 2,5 do 4 kg.Testowałem to około 10 razy przy różnych warunkach pogodowych i nie jest to fikcją,potwierdzam słowa @ Jockeya.

 

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie z tym obnirzenie temperatury na noc jesli daje to osczednosci ale co z ochrona powrotu jesli na kotle ustawimy np . 40 stopni ? Chyba ze to tylko dla kotlow żeliwnych bo im nie grozi korozja z chlodniejszego powrotu chyba ze sie myle ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nikt o zdrowych zmysłach nie obniży   na kotle do 40*,z 60* do 55* lub ostatecznie z 55* do 50* z pompą kotłową lub cwu na stałe i nie ma zagrożenia dla powrotu.

Edytowane przez slawek56
  • Zgadzam się 1
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnia grzanie dla temp.wewnetrznego nie ma sensu,zadana CO dla wyliczanie wzmocnienia jest pewna i zapotrzebowanie domu jest dla zewnetrznej temperatury.Brakuje zadana dla krzywy,nawet temp.CO smiga bez wzgladu na wzmocnienie i nie da czasu pomieszeniam ustabilizowač,ani užytkownikovi szanc dobrač dobre wzmocnienie.Nie rozumie tego wariantu kontrolnego,jest wiec dla mnia bezužyteczny.Opal po prostu leci.Przy grzaniu dla krzywy brakuje kontakt s temp.na wewnatrz.Co kilka dni musze zmienič zadana dla krzywy.Jest raz slonecznie,raz snieg,wiator...,ale opal oszczednia.Každe obnižanie temp.CO,pomieszen,czasowe,lub dla wewn musze drogo dogonič wieksza moc,niž oszczedniam.Bezwladnosč domu jest u mnia taka,tež stale jest ktos w domu,obnižanie testowalem tylko noczne,može duže krotke dla oszczednosczi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.