Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

@Aro12 czy na pewno był tryb stop? 

Może był trub czuwanie. To bardziej prawdopodobne. Przy braku prądu pompy stoją a kocioł się nie wychładza w takim tempie.

Ja mam skzp 3 sezon podobnie jak znajomi i nigdy nie miałem stop przy zaniku napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, czeszej napisał:

Tomku kiedy planujesz wydać stabilną wersje programu?emoji16.png

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
 

Przecież 2.19 B jest bardzo stabilna :-)

A poważnie to pod koniec stycznia. 

A widzi ktoś jeszcze jakieś błędy do usunięcia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, TomekBrz napisał:

A widzi ktoś jeszcze jakieś błędy do usunięcia ? 

Witam Panie Tomku.

Na wstępie pragnę podziękować za zaangażowanie w rozwój udoskonalanie sterownika.

Mam tylko kosmetyczne pytanie... czy jest możliwe zachowanie wykresów w sterowniku po zaniku zasilania?

Serdecznie pozdrawiam.YARO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Deafnezz napisał:

Zwiększ kaloryczność(będzie rzadziej podawał)i obserwuj. Później będziesz stopniowo zwiększał kaloryczność i zmniejszał powietrze.

Deafnezz na ile ta kaloryczność dać , nie ma mnie w domu i żona będzie to musiała zmienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekd napisał:

Deafnezz na ile ta kaloryczność dać , nie ma mnie w domu i żona będzie to musiała zmienić .

Jeden "klik" do góry(więcej).

Na razie bez ruszania powietrza.

Edytowane przez Deafnezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Deafnezz napisał:

Jeden "klik" do góry.

Na razie bez ruszania powietrza.

Dostałem informacje od żony ze jak otworzy górne drzwiczki to się kopci coś intensywnie .zmienila kaloryczność z 25,2 na 25,9 i czekamy do jutra powietrze nie ruszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do ziomków z softem 2.19B, którzy mają problem z siłownikiem mieszacza.

Chciałbym sprawdzić czy problem leży gdy temperaturę pokojową mierzy czujnik, czy Panel.

Nie wiem czy to przypadek ale po "zwolnieniu z pracy" pana Panela, i "przekazaniu fuchy" czujnikowi pokojowemu, wskazania sterownik=siłownik, są prawidłowe.

Czas stabilizacji 80sek.

Poobserwuję jeszcze, jutro wymuszę mu sporą sinusoidę i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, TomekMM napisał:

A na ile masz teraz?

I jakim weglem palisz?

Z kartki 28/29 mJ ale czy to prawda 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do ziomków z softem 2.19B, którzy mają problem z siłownikiem mieszacza.
Chciałbym sprawdzić czy problem leży gdy temperaturę pokojową mierzy czujnik, czy Panel.
Nie wiem czy to przypadek ale po "zwolnieniu z pracy" pana Panela, i "przekazaniu fuchy" czujnikowi pokojowemu, wskazania sterownik=siłownik, są prawidłowe.
Czas stabilizacji 80sek.
Poobserwuję jeszcze, jutro wymuszę mu sporą sinusoidę i zobaczymy.
U mie z czujnikem pokojowym działa rewelacyjne na ogrzewanianiu podłogowym

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Deafnezz napisał:

Zwracam się do ziomków z softem 2.19B, którzy mają problem z siłownikiem mieszacza.

Chciałbym sprawdzić czy problem leży gdy temperaturę pokojową mierzy czujnik, czy Panel.

Nie wiem czy to przypadek ale po "zwolnieniu z pracy" pana Panela, i "przekazaniu fuchy" czujnikowi pokojowemu, wskazania sterownik=siłownik, są prawidłowe.

Czas stabilizacji 80sek.

Poobserwuję jeszcze, jutro wymuszę mu sporą sinusoidę i zobaczymy.

Czujnik w panelu to zabardzo mała wiarygodność pomiaru elektronika z panela go grzeje , kolega wystawił go na tylnią ściankę i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, carlo napisał:

Rozumiem że to jest PID vs INTERWAŁ. Też mam w planach taki test. Jestem bardzo ciekaw wyniku. ...Może jeszcze ktoś próbował takiego eksperymentu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem .... ale tylko 15 minut. Jak mam się bawić w przestawianie przy każdej zmianie pogody i patrzeć co chwila na palnik to wróciłem do PID-a. 

Nie po to kupiłem najlepszy sterownik na rynku żeby pilnować pieca. Z skzp-02 w pid chodzę do kotłowni żeby wybrać popiół i dołożyć do zasobnika a w nowym sofcie to nawet nie muszę patrzeć czy już dosypać bo wszystko jest zapisane ;)

Już kiedyś pisałem: jak ktoś chce zobaczyć ile zaoszczędza opału to niech przez dobę pali na ruszcie i zobaczy ile spali. Poza tym  żeby w interwale mieć czyste spalanie to trzeba zmieniać nastawy w zależności od pogody ( zapotrzebowania na ciepło). W innym wypadku nie będziemy mieli takiego komfortu jak w PID ( samodzielna reakcja na zapotrzebowanie na ciepło )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Figar napisał:

Rozumiem że to jest PID vs INTERWAŁ. Też mam w planach taki test. Jestem bardzo ciekaw wyniku. ...Może jeszcze ktoś próbował takiego eksperymentu?

To nie jest PID vs INTERWAŁ.

To jest PID wg algorytmu sterownika vs PID wg mojego algorytmu. (Tak jak jest napisane na obrazku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.