Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze na 2,19 znów zielona faluje tak jak na 2,10. Na dwóch poprzednich softach bardzo ładnie trzymało równą krechę. Spalanie przez to tez lekko poszło do góry.

 

F572BAC1-B16A-4447-BFDB-69295C85C59F.jpeg

Edytowane przez mariusz0776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 sekund. Na poprzednim sofcie było 25

w związku z powyższym wnioskuje o wersje 2,19C hehe z algorytmem mieszacza z softu 2,18 u mnie na poprzednim sofcie nic się nie rozjeżdżało w kontekście mieszacza. 

Edytowane przez mariusz0776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak. Softy 2.17B oraz 2.18B przy małej różnicy temperatur poruszały mieszaczem krótkimi  impulsami nawet 0,1 s.

Jednak niektóre siłowniki gubiły wówczas pozycję. Wersja 2.19B minimalny impuls ma wydłużony do 0,3 s. 

Jak widać u Ciebie to już za dużo. Można próbować zwiększyć czas stabilizacji.

Poczekajmy na info zwrotne od pozostałych testujących. Być może trzeba wprowadzić parametr zaawansowany pt. "minimalna długość impulsu" aby 

obsłużyć wszystkie sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomku, czy można wprowadzić możliwość wyłączenia/uśpienia wyswietlacza na sterowniku. Obecnie w kotłowni jestem gościem, jak chcę coś sprawdzić to mam od tego apke na tel. Nie jest mi potrzebne dodatkowe oświetlenie kotlowni... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł po co ma świecić np w nocy. Zawsze można wybudzic wyswietlacz

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, TomekBrz napisał:

Być może trzeba wprowadzić parametr zaawansowany pt. "minimalna długość impulsu" aby 

obsłużyć wszystkie sytuacje.

to już chyba będzie zadanie na sezon 2019/2020 a teraz proponuję przywrócić sterowanie mieszaczem z wersji 2.10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Figar napisał:

Panie Tomku, czy można wprowadzić możliwość wyłączenia/uśpienia wyswietlacza na sterowniku. Obecnie w kotłowni jestem gościem, jak chcę coś sprawdzić to mam od tego apke na tel. Nie jest mi potrzebne dodatkowe oświetlenie kotlowni... pozdrawiam

@TomekBrzPanie Tomku wcześniej pisałem o tej sprawie w odniesieniu do panelu pokojowegi. Na min.podswietleniu jest za jasno w nocy. Moze można rozszerzyć skalę w dół?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy mam krótkie pytanie - dylemat i problem.. ze sterownikiem SKPZ po wczorajszej aktualizacji... kocioł dwa razy się wyłączył na ok.5 minut, nie całkowicie tylko zatrzymał się podajnik wentylator tak jakby się odstawił . Czego w ogóle nie miałem.

tak wyglądała praca kotła przed aktualizacją wczoraj

20190107_074404-1.jpg.2152e184c90e05efa533b043e3431b22.jpg.e964e5f849239b90a1b8ed732a16cf7e.jpg20190107_074351-1.jpg.e3b5f0acce72be6c05b5b49a7fc6a5c4.jpg.a6f8e0e84d7b09fc7d35a22c1f82468f.jpg

a tak po aktualizacji ..zobaczcie to wyłączenie kotła...tego nie miałem

20190108_173454-1.jpg.8d4d881c8da291089f24ee6bb9c5ed1b.jpg20190108_173508-1.jpg.8f4c51399f654a4cf997af2c879e8ae3.jpg

Nie przywracałem ustawień bo nie trzeba a tu niespodzianka...histereza zmieniła się na 1 stopień po aktualizacji. Czy to może być przyczyna?

Kocioł rozhuśtał się w nocy takie wyłączenie miałem, i teraz z godzinę temu zauważyłem identyczną sytuację.

Czy ustawienie histerezy w interwale ma wpływ na pracę w automacie? Chodzi o przekroczenie temperatury? temp max kotła ustawiona na 85 stopni, czas przekroczenia 120minut.

Yaro.

 

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Aplikacji  1v3  dalej brak wskazań jak i ustawień, obniżenie pogodowe strzałka niebieska w dół strzałka pomarańczowa obniżenie temperatury ze względu na program czasowy itp. korekty powietrza, wykres powietrza i jak na moje ustawienia to powietrze powinno być niezmienne z modulacją tylko posiadać zakres 6 do 20% ale nie do ustawionej modulacji a do aktualnie pracującej modulowanej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cez19 napisał:

Moja kotłownia oraz sterownik SKZP-02, jestem w fazie testów.

 

A to jest nowy kanał yutube czy forum , kolego te twoje czujniki są dobrze pomontowane zacznijmy od tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Tomka czy przez te wszystki nowe poprawiane softy i udoskonalane ,pomijam bajery algorytm sterowania procesem spalania tez ewoluuje ?.

Prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam Marek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marekd napisał:

A to jest nowy kanał yutube czy forum , kolego te twoje czujniki są dobrze pomontowane zacznijmy od tego .

Chciałem wstawić sam link do Yt ale nie wiem jak to zrobić, proszę o pomoc, jak jest nie zgodne z regulaminem to przepraszam, może moderator pomoże.

Czujniki są tam gdzie powinny być, jeden czujnik przy suficie na zasilaniu grzejników jest "sparowany" z elektrozaworem (bypass) jako dodatkowe ciepło na powrót, to nie jest zawór 3 lub 4 drożny.

Pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jest ok na Afriso

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siłownik VEXVE-70 sekund całkowite otwarcie - bez zarzutu. Sprawdzałem kilkanaście razy wyświetlaną pozycję siłownika z rzeczywistym jego położeniem - zawsze prawidłowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.