Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Mapik napisał:

Wtedy to będzie mi się paliło już w podajniku hehe

Kolego

Jeśli podniesiesz moc kotła to nawęglanie wzrośnie , natomiast piszesz że zapada się kopiec więc ustaw normalną kaloryczność i dalej sobie zmniejszaj skoro tym regulujesz zamiast wiatrem...

Yaro

Edytowane przez YaroXylen
poprawiłem błąd :))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja już wszystko przerabiałem i ustawiłem najlepsza opcje :)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalorycznost,potencial podajnika  sa pewne,dla tego ster liczy ilosc wegla dla aktualnej mocy modulacje,moc kotla ustaw jaka potrzebujesz i do tego jest konieczne dobrac powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qsto napisał:

Jestem tu nowy więc witam wszystkich. 

Sterownik uruchomiony 2h temu.  Większość ogarnąłem, ale nie wiem w jaki sposób zresetować ilość spalonego węgla. 

tryb instalatora i reset ustawien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, MarekDabrowski napisał:

A jaka jest faktyczną moc palnika

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Palnik jest 12-19 KW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw zdjęcia ustawień.

I powietrza też, bo nic o tym nie piszesz oraz jaka dmuchawa jest na tym palniku, a bez tych podstawowych wiadomości to wróżenie z fusów

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, YaroXylen napisał:

Kolego

Jeśli podniesiesz moc kotła to nawęglanie wzrośnie , natomiast piszesz że zapada się kopiec więc ustaw normalną kaloryczność i dalej sobie zmniejszaj skoro tym regulujesz zamiast wiatrem...

Yaro

Tak, ja rozumiem o co chodzi tylko jeżeli ustawie rzeczywista kaloryczność to moc będę musiał ustawić w granicach może coś ok. 50 KW. Wiec co za różnica czy ja ustawie rzeczywista kaloryczność i zawyżona moc lub rzeczywista moc i zaniżona kaloryczność ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dość długiej nieobecności u mnie także pojawił się problem z siłownikiem zaworu mieszającego po zainstalowaniu nowego softu pierwszy problem to właśnie wskazania na sterowniku a w żeczywistości różnica to ok 10%,drógi problem to opcja zamknij gdy pompa wyłączona nie zamyka sie być może to tylko u mnie może ktos testował tą opcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że pojawiło sie to dziś po pozycjonowaniu do tej pory wszystko było ok soft wgrany od razu po publikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, altoro napisał:

BDG czytaj kolego ze zrozumieniem i najlepiej cały temat choć to już 530 stron :) pisałem że po zmianie softu na 2,18B było źle, teraz po zmianie czasu stabilizacji na 65sek. jest Ok

 

ps. Pisałem o tym kilka stron wcześniej  z p. Tomkiem

 

Kolego czytam i co ciekawsze jestem na bieżąco od samego początku. Fajnie że chcesz kolego pomagać ale ustaw go najpierw u siebie aby działał dobrze i wtedy doradzaj. Wracając do czytania to poczytaj sobie swoje tematy ze strony 530 post 13242, post 13244, post 13248 i wtedy osądzaj kto czyta ze zrozumieniem. Bez urazy ale po to jest to forum abyśmy sobie nawzajem mądrze doradzali o problemach z którymi sobie już poradziliśmy i przekazujemy je osobom którzy się dalej borykają. A u ciebie jest prawie dobrze potem piszesz ze jest problem i tu nagle że już jest dobrze i to wszystko w przeciągu jednej godziny. Po tak krótkim czasie niestety nie da się stwierdzić czy jest już ustawiony to nie piekarnia niestety. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Mapik napisał:

Tak, ja rozumiem o co chodzi tylko jeżeli ustawie rzeczywista kaloryczność to moc będę musiał ustawić w granicach może coś ok. 50 KW. Wiec co za różnica czy ja ustawie rzeczywista kaloryczność i zawyżona moc lub rzeczywista moc i zaniżona kaloryczność ?

Dla czego 50? Kiedy ustawias moc  na15kw,na palniku bedzies miac wegla dla 15kw i do tego dopasujesz powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, BDG napisał:

Kolego czytam i co ciekawsze jestem na bieżąco od samego początku. Fajnie że chcesz kolego pomagać ale ustaw go najpierw u siebie aby działał dobrze i wtedy doradzaj. Wracając do czytania to poczytaj sobie swoje tematy ze strony 530 post 13242, post 13244, post 13248 i wtedy osądzaj kto czyta ze zrozumieniem. Bez urazy ale po to jest to forum abyśmy sobie nawzajem mądrze doradzali o problemach z którymi sobie już poradziliśmy i przekazujemy je osobom którzy się dalej borykają. A u ciebie jest prawie dobrze potem piszesz ze jest problem i tu nagle że już jest dobrze i to wszystko w przeciągu jednej godziny. Po tak krótkim czasie niestety nie da się stwierdzić czy jest już ustawiony to nie piekarnia niestety. Pozdrawiam. 

Więc króciutko żeby doprecyzować, problem jest na fabrycznych ustawieniach (20 sek stabilizacji) po ustawieniu 65 sek problem u mnie znikł, dlatego polecam wydłużyć czas stabilizacji w konkretnym siłowniku( AFRISO ARM 343), może nie precyzyjnie się wyraziłem w moich postach. Pozdrawiam

ps. nigdzie nie pisałem że problem rozwiązałem w godzinę :)

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ktoś z Was sie orientuje jakie najlepsze ustawienia do tej dmuchawy?
15461057080039935278.thumb.jpg.dd6801d31019b496f5e9ad238cc74623.jpg
Dla 80 watt przeciętnie 5-25 to dla 100 watt będą troszeczkę niższe

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bercus napisał:

Dla czego 50? Kiedy ustawias moc  na15kw,na palniku bedzies miac wegla dla 15kw i do tego dopasujesz powietrze.

Kolega berkus ma rację, i może jeszcze przybliżoną kaloryczność opału pasowało by wpisać, a wtedy dopiero regulować dmuchawą. Przynajmniej tak mi się wydaje :)))

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd tylko przy jednym groszku nie zgadzała się kaloryczność pytałem kolegi Kamila i u niego też groszek się nie zgadzadzal a cała reszta groszków zgadzała się kaloryczność więc myślę że to kwestia poprawnych ustawień a zaniżanie mocy kotła moim zdaniem nie ma sensu

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarekDabrowski mam pytanie moc kotła czy palnika to ma znaczenie według mnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie moc kotła pokrywa się z mocą palnika jeśli ktoś ma większy palnik niż kocioł to uważam że powinno się sugerować mocą palnika

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.