Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ustawione obniżenia od 22 do 6. Podstawowy plus to komfort w nocy. Oszczędności to rzecz względna. Zależy od temperatur ilosci grzejnikow itp. Ja nie musze na noc przesatawiac glowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BDG czytaj kolego ze zrozumieniem i najlepiej cały temat choć to już 530 stron :) pisałem że po zmianie softu na 2,18B było źle, teraz po zmianie czasu stabilizacji na 65sek. jest Ok

 

ps. Pisałem o tym kilka stron wcześniej  z p. Tomkiem

 

Edytowane przez altoro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! A powiedzcie mi koledzy jak można poradzić sobie z przewymiarowany kociołkiem ? Bo jakoś go ustawiłem, pali się w miarę dobrze ale ustawienia wołają o pomstę do nieba :/

mam kocioł 19, moc wpisana 21 a skali kaloryczności zaraz braknie (dolnej granicy). Czy ktoś na ochotnika jest w stanie mi pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A potencjał masz dobrze wyliczony

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam dobry potencjał na 3 zasobnikach wyszło mi 13,6 kg/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję Panu TomekBrz przywrócić sterowanie mieszaczem do wersji 2.10 resztę funkcji pozostawić z wersji 2.17 b.lub 2.18.Ja mam afriso czas stabilizacji 120s i po 4 dniach zaobserwowałem kilku procentowe przeklamania.Zaraz po aktualizacji na 2.18 i czasie  27s rozbieżność była kilkadziesiąt procent.Na wersji 2.10 po dwóch miesiącach nie było żadnych różnic czas 27s.U mnie to jest jedyna rzecz która jest na minus najnowszej wersji oprogramowania

Edytowane przez Pal123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja testowalem i uzywam nadal....ale juz pisalem o tym:)

Korzysci: troche mniejsza temperatura w nocy(lepiej sie spi)...oszczednosci?....moze kolo 1-1,5 kg piec spala mniej...

Jak juz skonczy sie czas sylwestrowo -swiateczny to bede zmniejszal temperature na dluzszy czas- narazie 7 godzin chodzi na mniejszej temperaturze...ale to sie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ja testuję na razie nie zauważyłem jakich kolejek różnic może dlatego że programuje temp komfortowa i ekonomiczna dodatkowo do ekonomicznej dołożyłem obniżenie temperatury kotla

Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Mapik napisał:

Witam! A powiedzcie mi koledzy jak można poradzić sobie z przewymiarowany kociołkiem ? Bo jakoś go ustawiłem, pali się w miarę dobrze ale ustawienia wołają o pomstę do nieba :/

mam kocioł 19, moc wpisana 21 a skali kaloryczności zaraz braknie (dolnej granicy). Czy ktoś na ochotnika jest w stanie mi pomoc ?

a jak ustawisz moc kotla duzo mniejsza to co sie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawie mniejsza moc to zmniejszę nawęglania i wtedy jest krater na palniku bo już nie ma skali w kaloryczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne masz dom podobny wielkosciowo do mojego....a ja mam kociol 22kw...z ta roznica ze ja mam rynne i faktycznie jak mam moc ustawiona na 12kw...to zar odrobine glebiej w palniku ale temperatura podajnika nie rosnie...jedyne co zmienilem to dodalem +30% w okienku z kalorycznoscia opalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mapik nie pasuje mi coś, podaj ustawienia palnika.

Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Mapik napisał:

Witam! A powiedzcie mi koledzy jak można poradzić sobie z przewymiarowany kociołkiem ? Bo jakoś go ustawiłem, pali się w miarę dobrze ale ustawienia wołają o pomstę do nieba :/

mam kocioł 19, moc wpisana 21 a skali kaloryczności zaraz braknie (dolnej granicy).

Ustaw 25kW i podnieś kaloryczność  i alleluja...

yaro

Edytowane przez YaroXylen
porawka błędu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, abcde napisał:

Dla mnie?...plynniej moduluje sterownik...a czy ma sens..niewiem:)mogę zmniejszyć kaloryczność  Ale czy to też ma sens..

Zdecydowanie lepiej moduluje(dopasowuje), ja mam palnik 25kW kocioł 32kW moc ustawioną na 15kW z kagańcem 20%-50% a i tak przy takiej pogodzie moduluje większość czasu na 20% czyli na 3kW!!!

Pozdrawiam YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, YaroXylen napisał:

 

Ustaw 15kW i podnieś kaloryczność  i alleluja...

yaro

Jeżeli podniosę kaloryczność i zmniejszę moc to podwójnie zmniejszę nawęglanie.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest pomyliłem się :)))

Yaro

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy to będzie mi się paliło już w podajniku hehe

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.