Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

W wersjach demo niestety nie chce mi się zapisać poniżej 25°C dlatego pytam czy w samym sterowniku również jest tak samo. Może to ktoś sprawdzić i wstawić jakieś fotki albo filmik?

Chciałbym rozwiać wszelkie wątpliwości przed zakupem aby później nie okazało się że jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, LukaszT1125 napisał:

a obieg kotłowy masz dobry? Jeśli nie to będzie Ci się odstawiał jak na wykresie - praca w dwustanie; grzeje, odstawia się i ponownie grzeje jak zaleje go zimniejsza woda z co lub cwu; jak masz cwu to włącz pompę ładującą na stałe

Pompa od cwu jest włączona na stałe. Po prostu mam słaby odbiór ciepła bo to jest nowy dom i dobrze ocieplony. I teraz bym kupił dużo mniejszy kocioł. Moc teraz mam na 19 KW. Podejrzewam ze aby to wszystko dobrze zgrać to moc będzie musiała się zakręcić w górnych granicach czyli może to być nawet i te 50 KW. Jest to wogole możliwe i akceptowalne ???

Edytowane przez Mapik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronoh  w sterowniku najniższa temperatura dla mieszacza  jest 20°C przed chwilą sprawdziłem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone w aplikacji mobilnej bo nie ma mnie w domku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można podpinać takie pompy pod sterownik.

Ponoć pompy energooszczędne nie lubią jak je często się włącza i wyłącza, ale u mnie już taka pompa i to jakaś tania chodzi pięć lat na cyklicznym ładowaniu CWU i jest podpięta pod sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mapik napisał:

Pompa od cwu jest włączona na stałe. Po prostu mam słaby odbiór ciepła bo to jest nowy dom i dobrze ocieplony. I teraz bym kupił dużo mniejszy kocioł. Moc teraz mam na 19 KW. Podejrzewam ze aby to wszystko dobrze zgrać to moc będzie musiała się zakręcić w górnych granicach czyli może to być nawet i te 50 KW. Jest to wogole możliwe i akceptowalne ???

Dlaczego chcesz ustawić moc 50KW jeśli masz19 KW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, slawek56 napisał:

Dlaczego chcesz ustawić moc 50KW jeśli masz19 KW?

No właśnie, jaka będzie różnica :

1. Rzeczywista moc kotła i mniejsza kaloryczność paliwa; czy:

2. Wyższa moc kotła i rzeczywista kaloryczność ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinator jest dobry hehe.

Załóżmy że masz wszystko zgrane.

Jak zmniejszysz kaloryczność to podajnik będzie więcej opału podawał bo wylicza z kaloryczności i przesypu moc w kW. Skutkiem będzie niespalony opał.

I teraz to samo tylko zwiększysz moc maksymalną. Więc zwiększysz nawęglanie proporcjonalnie do wzrostu modulacji. Skutek podobny z tym że przy niższych modulacjach może być mało zauważalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy głowica elektroniczna na grzejnikach będzie miała niekorzystny wpływ na pracę kotła?

np ustawiam 22stopnie a jak ide do pracy ustawiam sobie np 19stopnie

czy spadnie spalanie?

może ktoś ma i może się podzielić obserwacjami itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WPA06 z przysłoną podniesiona na 1,5cm min 7 dla 10% 30 dla 100%

Ale było tez 7-24dla innego groszku

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, crook napisał:

Kombinator jest dobry hehe.

Załóżmy że masz wszystko zgrane.

Jak zmniejszysz kaloryczność to podajnik będzie więcej opału podawał bo wylicza z kaloryczności i przesypu moc w kW. Skutkiem będzie niespalony opał.

I teraz to samo tylko zwiększysz moc maksymalną. Więc zwiększysz nawęglanie proporcjonalnie do wzrostu modulacji. Skutek podobny z tym że przy niższych modulacjach może być mało zauważalny. 

No właśnie, załóżmy że potencjał mam dobrze wyliczony, odbiór ciepła mam mały i żeby się jakoś paliło mam takie ustawienia 

A53301FD-DDDB-4ACE-8E4A-EEB421401908.jpeg

909C4532-D963-4EEB-BB19-D29A64CD3E06.jpeg

68EE49F1-820D-4DB9-B1C1-FC2B1797C51A.jpeg

C71D2398-9068-41CC-AFE4-FD77DCFEE2A2.jpeg

3BCD9787-A1E4-472A-93F8-8098D043B2E9.jpeg

38C6E7C8-3540-434C-B3C2-26AF7FF187FC.jpeg

33C2F470-9E82-4B64-B7A6-EE0442D79F93.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie tak to wygląda i trochę mnie to martwi

Dlatego zwracam się do Was i proszę o pomoc jak to ugryźć ???

Edytowane przez Ryszard
Połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dziwne ustawienie,kociol dla wykresu chodzi 1Kw i rzeczywistosc jest 3.Dodaj kociolku prawdziwe data i popraw ustawienie dmuchawe,lub daj mniejszej.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manx napisał:

Czy głowica elektroniczna na grzejnikach będzie miała niekorzystny wpływ na pracę kotła?

np ustawiam 22stopnie a jak ide do pracy ustawiam sobie np 19stopnie

czy spadnie spalanie?

może ktoś ma i może się podzielić obserwacjami itp

Tak elektroniczne głowice zaburzają płynną modulacje-posiadam od 10 lat,ale spalanie spadnie więcej niż Ci się wydaje,,ja mam ustawione 22* w dzień, a 20 * w nocy,w spalaniu kolosalna różnica.Jeśli masz kocioł 19 KW to tak wpisz w sterownik.

Edytowane przez slawek56
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

Piec ma 12kw...teraz też mam glowice ale nie elektroniczne.

A jaka różnica w spalaniu?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapik masz mocno zaniżoną kaloryczność, do tego widać że wyliczona moc kW jest mało prawdopodobna.

Zacznij od sprawdzenia potencjały podajnika i wpisaniu orientacyjnej kaloryczności, na pewno nie jest to 11MJ. Jak to ustawisz to wtedy ustawiaj powietrzem spalanie tak aby nie dymiło i kopiec nie wypalał się.

PS Jakaś dziwna tendencja panuje wśród nowych użytkowników, zamiast stroić powietrze to kręcą innymi parametrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, manx napisał:

Dzięki za odp.

Piec ma 12kw...teraz też mam glowice ale nie elektroniczne.

A jaka różnica w spalaniu?

Każdy dom jest inny,każda instalacja,inny węgiel  i to jakie są u mnie oszczędności,nie znaczy że takie samę będą u Ciebie.Bardzo łatwo to sprawdzisz,poczekaj jak będzie taka sama pogoda w ciągu dwóch dni i ustaw jednego dnia wszystkie głowice np na 20 stopni przykładowo od godz.22 do 6.00 rano ,a od 6.00 do 22.00 ustaw 22 *i się przekonasz czy warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.