Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Skzp-02 - Ustawienia, Porady


energotop
Wiadomość dodana przez marcin,

Tutaj piszemy ogólne pytania i odpowiedzi w temacie sterownika SKZP-02.

Wątek o aplikacji Wojszym | Wątek o sondzie Brager

Rekomendowane odpowiedzi

Ochrona powrotu z czujnikiem tego powrotu ma wpływa na pracę kotła, zwróćcie uwagę, że kiedy delta powrotu i zasilania jest duża to wtedy spora ilość chłodnej wody wpada do pieca a gdzie w dół pieca i wypycha gorąca w instalacje do góry potrafi skoczyć w górę temp na kotle co nawet widać na teście jednego z kolegów.gdy ta chłodna woda przedostanie się do góry kotła czujnik temp kotła ja wyłapie i wtedy szybko spada na kotle, wtedy kocioł goni aby ją podbić.i mamy mocne skoki modulacji, gdy jest zawór D i siłownik na nim,włączona ochrona powrotu na jakiejś sensownej temp wtedy na kotle nie spadnie mocno i piec nie będzie musiał mocno gonić.a to czy temp powrotu ma wpływ lub nie na modulacje oceńcie sami, test kolegi z forum trwa kilka minut ok 5 cały cykl zrzucenia chłodnej wody z CO do kotła trwa nieco dłużej.Jak się okazuje temp powrotu bezpośrednio nie ma wpływu na modulacje, ale w całym cyklu pracy w dłuższym okresie czasu ma i napewno na ilość spalonego opalu.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są dwie różne sprawy.

Temperatura powrotu wody do kotła, jak najbardziej ma wpływ na pracę kotła i ewentualne późniejsze skoki modulacji, a tym bardziej, gdy jest duża różnica.

Tutaj nikt z tym nie będzie polemizował, bo jest to sprawa oczywista i każdy to wie.

Natomiast funkcja OCHRONY POWROTU, jak i sam czujnik powrotu oraz rejestrowane przez niego zmiany temperatury, w instalacji bez mieszacza nie ma najmniejszego wpływu na zmiany modulacji - to pokazał test.

Gdy w takiej instalacji będzie włączona, to pojawi się tylko niebieski wykrzyknik, że temperatura powrotu spadła poniżej ustawionej ochrony.

Nic więcej

Edytowane przez Jockey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak ci sie sprawuje ten palnik bo mam ochotę go kupic i sie zastanawiam bo mam zwykla retorte i jakos zbytnio zadowolony nie jeste

Jak nie chcesz retorty to kup SV200. Bardzo fajny palnik. Wymieniłem retortę na ten palnik i jest lepiej.

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzeMal

Wstępnie mogę powiedzieć, że temp. na podajniku spadła w przedziale 39-41 stopni. Kopiec się podniósł, temp spalin podskoczyła do 100 i wzrosło spalanie do 9 na dobę ( przynajmniej na wykresie).

 

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Grenadieros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jaka jest cena samej glowicy bo reszte w zasadzie mam bo widzialem ten palnik i jest rewelacja ale odpisali mi ze nie sprzedaja w churcie

Musisz kupić cały palnik. Około 2300 zł.

post-65935-0-19152100-1510520500_thumb.jpg

Edytowane przez kacper12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrzeMal

Wstępnie mogę powiedzieć, że temp. na podajniku spadła w przedziale 39-41 stopni. Kopiec się podniósł, temp spalin podskoczyła do 100 i wzrosło spalanie do 9 na dobę ( przynajmniej na wykresie).

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

To ze spalanie podskoczylo to normalne, zmieniles potencjal i tak sie dzieje. Jakie ono bedzie to dopiero za pare dni sie okaze, jak sie ustabilizuje praca kotła i pl korektach jesli takowe trzeba bedzie przeprowadzic.

Podajnik nagrzewa sie najbardziej podczas czuwania, dlatego wowczas trzeba dac troche opalu i dobrze jest wowczas tez podmuchac.

Reguluje to tez wysokosc koczyka. Jak nie dasz egla podczas czuwania to pozniej jak piec wystartuje nie ma comspalac wiec kreci na daremno i dmucha samym powietrzem w komin, dlatego teraz masz wyzsza temp spalin.

W tygodniu nie mam za bardzo czasu na pisanie wiec prosze o wyrozumialosc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawskich - chciałem się podzielić tym co wyszperałem w sieci  : 

Edytowane przez gawara58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlo, powiadasz konkurencja, no tak.

Przypominam sobie jednak jak na Timel wieszano psy za cene swoich wyrobow oraz ostatniego ich dziecka, tj. modułu internetowego ...

Przewrotnie spytam, kto tu dla kogo jest konkurencja?

A nie zadowolonym z ceny timolowskiego modułu, radze zajrzec na stronke z tym cacusziem i szybko sie przeprosza z Timelem.

  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu godzinach tak to wygląda.

Ten spiek z tyłu dało się skruszyć prawie w całości. Korekta powietrzem procentowo czy przysłonić wentylator? Wysokość kopac też jest chyba jeszcze za niska.

8c4b267af2e564bb96fb6d9db22cc9b2.jpgbf43649f0383b7fbdcb00bdfb2a2d352.jpg

 

Wysłane z mojego Sony przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłaniając wentylator zmniejszasz maksymalną ilość powietrza, którą ten może wdmuchać w palnik.

 

Można stosować jak masz mocny ciąg kominowy (podobnie z przysłanianiem czopucha). U siebie ilością powietrza dostarczaną do palnika steruje poprzez obroty, przysłona wentylatora otwarta w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz pokazac wykres z 12 i 6 godzin, oraz jak wyglada wyczystka?

Co masz w popielniku?

Podaj jakie zrobiles ustawienia.

Klapki nie ruszaj pisalem juz dlaczego. Jak juz to zmniejszyc powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlo, powiadasz konkurencja, no tak.

Przewrotnie spytam, kto tu dla kogo jest konkurencja?

PrzeMal, chyba mnie nie zrozumiałeś.

Konkurencja to nie ten podmiot, który sprzedaje taniej. Konkurencja to grupa przedsiębiorstw tej samej branży współzawodnicząca między sobą na tym samym rynku.

A konkurować można nie tylko ceną produktu ale także m.in. jakością produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, doskonale to rozumiem, czyżbyś uwazał ze ten konkurent jest tak mocny i dobry że "Kowalski" przełknie taką roznice cenową? Pamietam burze o cene modulu internetowego jaka byla tu na forum

Dlatego uważam iż to bardziej Timel jest dla nich konkurencją.

Sam zresztą za nim zaczalem szukac info o mozliwosciach najpierw sprawdzilem cene ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę jednak, że nadal nie rozumiesz. Uparłeś się na porównywanie Timela i ceny jego produktów w stosunku do innych.

Nie wiem czy podmiot A jest mocny, czy podmiot B jest słaby, (cokolwiek rozumiesz pod tym pojęciem).

Wyjaśniłem Ci wszystko wyżej a Ty nadal swoje, że "konkurencją dla innych jest Timel bo sprzedaje taniej."

Nie będę Ci już tego wyjaśniał, pozostań przy swoim toku rozumowania.

Również pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grenadieros,

wyglada to przyzwoicie. Jaki jest priorytet pracy kotła, ciagly czy czasowy?

Jesli nie chcesz by sie odstawial to wydluz mu czas przekroczenia temp. Obecnie chyba po 15 lub 20 minutach na chwile ci sie odstawia. Jak nie chcesz to podnieś mu do 30min czas przekroczenia temp.zadanej.

Masz dobry wegiel, dlatego masz szlake, tu proponuje o jeden lub 2% zmniejszyć nadmuch.

No i kopczyk.

Można dodać 1 lub 2% korekty, ale można też zmniejszyć kaloryczność paliwa. Ewentualnie wydłuż o 1s czas podawania wegla.

Tu trzeba troche pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie rozumiemy się, wiec ujme to tak.

W Polsce dla konsumentow konkurencja to nadal cena, a nie moje uparcie sie na Timela, tym bardziej ze nie placi mi za swoja reklame.

Przekonaj Kowalskiego, że za 100% drozej może sobie kupić mercedesa z najnowoczesniejszym wyposazeniem, super serwisem i nie tuzinkowymi rozwiazaniami, jak on ma tylko na poloneza, ktorym rowniez dojedzie tylko troche bardziej sie umeczy.

Tak nawiasem mowiac, oprocz jakosci produktow, grupa producentow cenowo rowniez ze soba konkuruje.

 

Oderwany przyklad ale jakze jaskrawy.

Cena masla. Dopiero teraz po jego wielkich podwyzkach, na Polski rynek trafia maslo finskie, bo uznano ze teraz dopiero finskim producentom to sie oplaca. Mowy nie ma w tym o jakosci, gdyz konsument nie da tej grupie producentow zarobic za ich super jakosciowe maslo, skoro ma duzo tansze do wyboru i sluzy do tego samego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grenadieros,

 

Można dodać 1 lub 2% korekty, ale można też zmniejszyć kaloryczność paliwa. Ewentualnie wydłuż o 1s czas podawania wegla.

Tu trzeba troche pokombinować.

Tylko zwiększając czas podawania nie zmieni mu się kopczyk bo przerwa się wydłuży między podawaniami i zmniejszając powietrze też kopczyk może się zwiększyć korektę paliwa niech da o 1% i obserwuję jak się będzie zachowywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrzcie jak duży wpływ na modulacje kotła ma praca mieszacza a skoro na modulacje to i na ilość spalanego węgla. Nie od dziś wiadomo że czym płynniejsza modulacja i mniej szarpnięć tym spalanie mniejsze. Tak prostą zieloną linie udało mi się osiągnąć, zwężając bardzo mocno widełki pracy mieszacza. Tomek musi jeszcze popracować nad tym.

Przepraszam za tak umieszczone zdjęcie ale nie mogę ogarnąć aby poprawnie się ukazało.

post-25821-0-82450800-1510564194_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.